piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Targowisko nieczynne, sesja w Koszalinie odwołana

Targowisko nieczynne, sesja w Koszalinie odwołana

Targowisko nieczynne, sesja w Koszalinie odwołana
Data publikacji: 2020-03-16 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-16 20:33
Wywietleń: 531 447759

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego na obszarze naszego kraju powoduje kolejne rygory, które zmuszają, zwłaszcza seniorów, do pozostawania w domach. Koszaliński ratusz i podległe mu spółki od poniedziałku (16 marca) wydały kolejne zalecenia, które obowiązują do odwołania.

Dwudziestopięcioosobowy samorząd też nie działa zgodnie z planem, bo nie odbędzie się czwartkowa sesja Rady Miejskiej. Najbliższe posiedzenie zostało wyznaczone na 23 kwietnia br.

W ślad za odwołaniem niedzielnej giełdy towarowo-samochodowej Zarząd Obiektów Sportowych podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu często odwiedzanego przez mieszkańców targowiska miejskiego przy ulicy Połczyńskiej. Nie skorzystamy też z Małego Spa w Parku Wodnym Koszalin. W obu przypadkach spółce miejskiej chodzi o zminimalizowanie zakażeń koronawirusem wywołującego chorobę COVID-19.

W magistracie wielu petentów ma Wydział Komunikacji, dlatego podjęte zostały nowe reguły postępowania. Możliwa jest tylko pierwsza rejestracja pojazdów nowych i sprowadzonych z zagranicy, ale po telefonicznym umówieniu z pracownikiem. Inne auta nie będą rejestrowane do odwołania, a właściciele jeżdżący na podstawie dotychczasowych dowodów rejestracyjnych nie będą karani. Wymiana dowodów rejestracyjnych, wpisy adnotacji typu HAK i GAZ, nie będą załatwiane do odwołania. Z kolei zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu można przekazać wyłącznie drogą elektroniczną lub pocztą, a wyrejestrowania pojazdu z powodu demontażu drogą pocztową, w wyjątkowych sytuacjach po telefonicznym umówieniu z pracownikiem, nr 94 348 86 64+69. Na telefoniczny (numery jak wyżej) wniosek właściciela pojazdu dowody rejestracyjne będą wydawane elektronicznie. Z kolei pilne sprawy związane z prawem jazdy trzeba załatwiać po uzgodnieniu telefonicznym, nr 34 886 60 lub 61.

Warto też wiedzieć, że od poniedziałku zamknięte zostały miejskie punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych przy ulicach: Komunalnej 5 i Władysława IV 149. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Będzie jeszcze mniej ludzi w mieście. Targowisko zostało zamknięte, choć szczególnie we wtorki i piątki było oblegane przez amatorów tanich zakupów.

Komentarze

Beti
A u nas w Szczecinie władze miasta zarządzają sesję nadzwyczajną. Strasznie nieodpowiedzialne zachowanie.
2020-03-16 19:35:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie