Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Targi (nie tylko) dla psa i kota

Data publikacji: 18 maja 2019 r. 21:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Targi (nie tylko) dla psa i kota
 

W Szczecinie jeszcze takich targów nie było. Gdzie wolny wstęp będą miały także psy, koty i inne zwierzaki. Bo to będzie PupiLove - z przysmakami, odżywkami, ubrankami kosmetykami, akcesoriami i gadżetami dla tych, co skaczą i fruwają, czyli braci mniejszych - domowych pupilów.

PupiLove Targi odbędą się w niedzielę (19 maja), w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia (ul. Wendy) na Łasztowni. Potrwają w godz. 11-18. Z ofertą, jakiej próżno szukać w tradycyjnych sklepach zoologicznych. Co więc będzie?

- Najwyższej jakości karmy i smakołyki dla psów i kotów, spory wybór szelek, niepowtarzalnych smyczy oraz obroży. Nie zabraknie również eleganckich legowisk, kocyków czy samochodowych mat transportowych do komfortowego podróżowania z pupilem. Będą naturalne kosmetyki, gryzaki oraz szarpaki dla psów. Pojawią się również ubranka i dodatki ,takie jak bandanki, a nawet buty - informują organizatorzy, zaznaczając: - Oferta wystawców podczas PupiLovych Targów będzie skierowana przede wszystkim do psów i ich właścicieli, choć oczywiście na części stoisk znajdziemy również produkty dla kotów.

Na jednym ze stoisk pojawi się Koci Szczecin - grupa lokalna Fundacji Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt - Viva! Jej przedstawicielki będą opowiadały o codziennych działaniach i swych podopiecznych. Będzie to idealna okazja, aby wesprzeć zwierzaki w potrzebie. Choćby kupując fanty przygotowane przez grupę.

- Naszym celem jest niesienie pomocy kotom ze Szczecina i okolic. Pod nasza opiekę trafiają zwykle chore, porzucone, bez szans na przeżycie. Pomagamy również wolno żyjącym kotom. Praktycznie każdego dnia trafia do nas jakiś, który po sterylizacji, odrobaczeniu i odpchleniu, a często również leczeniu wraca w dawne miejsce bytowania - informuje Koci Szczecin. - Nasza działalność opiera się wyłącznie na wolontariacie. Utrzymujemy się z 1% oraz wpłat naszych darczyńców.

Wstęp na PupiLove Targi będzie bezpłatny, a przyprowadzone zwierzaki - mile widziane. Z myślą o nich organizatorzy imprezy oferują specjalną - również bezpłatną - sesję zdjęciową: w godz. 13-15 fotograf będzie wykonywał pamiątkowe portretowe zdjęcia czworonożnych gości targowych.

- Na naszym rynku jest coraz więcej firm, które oferują nietuzinkowe, wysokiej jakości produkty dla czworonogów. To odpowiedź na rosnące oczekiwania i zapotrzebowania właścicieli zwierząt, którzy coraz większą wagę przykładają do jakości, estetyki i designu produktów. Wraz ze wzrostem naszej świadomości na temat posiadania, wychowania i pielęgnacji zwierząt domowych coraz większą uwagę zwracamy na szczegóły: sprawdzamy skład karmy, smakołyków czy pochodzenie kosmetyków do pielęgnacji. Podczas PupiLovych Targów mamy możliwość bezpośredniego spotkania i porozmawiania z wystawcami, którzy są pomysłodawcami i wytwórcami oferowanych produktów - mówi Arkadiusz Raban, organizator targów. - Choć w innych dużych miastach odbyło się już kilkanaście edycji PupiLovych Targów, to w Szczecinie zagościmy po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że ta inicjatywa spotka się z dobrym przyjęciem wielu miłośników czworonogów i również Szczecin wpisze się na stałe w kalendarz naszych cyklicznych wydarzeń.

(an)

Fot. CKE Stara Rzeźnia

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA