sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tak Orkiestra gra na Łasztowni!

Tak Orkiestra gra na Łasztowni! [GALERIA, FILM]

Tak Orkiestra gra na Łasztowni!
Data publikacji: 2019-01-13 16:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1490 371346

Po godzinie 14.30 w niedzielę zaczęło się robić tłoczno na szczecińskiej Łasztowni. 27. Finał WOŚP rozpoczął się bieg biegiem "Policz się z cukrzycą". Atrakcji jest wiele, a odwiedzającym to miejsce w dobrej zabawie nie przeszkadza ani kiepska pogoda, ani odległość.

Na Łasztowni dzieje się wiele. Po inaugurującym to wydarzenie biegu, sportowym wyzwaniem dla ponad dwustu osób jest „Hardkorowe serce”, czyli bieg z przeszkodami (wojskowe zasieki, basen, ścianka, przedmioty do ciągnięcia, pojazd Star-podnośnik), który potrwa do godz. 18. Chętni mogą obejrzeć z bliska pojazdy służb mundurowych, zjeść wojskową grochówkę, albo przysmak z food trucków.

Ogrzać można się w Starej Rzeźni, gdzie trwają emocjonujące licytacje, prowadzone przez Roberta Abelite ze sztabu TKKF Orkan. Od godz. 18 do 19 będą licytowane przedmioty i vouchery przekazane przez VIP-ów, między innymi rejs motorówką dla dwóch osób z prezydentem Piotrem Krzystkiem po wodach Szczecina, lot paralotnią, rejs po Bałtyku, trzy zestawy pamiątkowe od piłkarek ręcznych SPR Pogoń Szczecin (pakiet zawiera koszulkę, edycję niepodległościowa z podpisami zawodniczek, medal 70-lecia Pogoni i karnet VIP na wszystkie mecze w 2019 roku), książki z autografem Leszka Hermana. Na licytacje trafiło tez dużo innych ciekawych przedmiotów, np. grill - koksownik WOŚP z czarnej stali, obrazy. Nawet drobne gadżety zdobywają nabywców i zyskują dobrą cenę.

- Mieszkam w Wielkiej Brytanii i zwykle wspieram WOŚP stamtąd, a w tym roku udało mi się być w moim rodzinnym mieście osobiście i wylicytować różne rzeczy - mówi Łukasz Czarnoch, który do Starej Rzeźni przyszedł w niedzielę z mamą Ewą i synkiem Borysem. - Sam jestem ojcem i uważam, że wsparcie WOŚP to najlepsza inwestycja.

Ewa, mama pana Łukasza, dodaje, że syn ma dokładnie tyle lat, ile Orkiestra. A ich rodzina włącza się w to granie od samego początku i ma z tego wiele radości.

Państwo Andrzej i Krystyna Domagałowie także przyszli na Finał WOŚP, by wrzucić datek jak co roku.

- Wszystko jest ładnie zorganizowane, przestrzeń jest duża - chwalą organizację, zajadając się żołnierską grochówką. - Dobrze, że wybrano to miejsce.

W Starej Rzeźni chętni mogą skorzystać także ze stanowisk PUM z poradami, pomiarem ciśnienia i glikemii, pokazami pierwszej pomocy. Dla rodziców i dzieci sporo się dzieje w Cielętniku. Przygotowano spotkania, pokazy, warsztaty.

O godz. 20 na widzów czeka tradycyjnie „Światełko do nieba”. Tym razem będą to dźwigozaury – podświetlone czerwonym światłem, z pokazem pirotechniki scenicznej oraz rozwinięcie 8-metrowej flagi z sercem z podnośnika.

Organizatorami Finału na Łaszowni są miasto oraz Szczecińska Agencja Artystyczna, partnerem Stara Rzeźnia.

(gan)

Film Anna Gniazdowska

Fot. Grzegorz Siwa

Na zdjęciu: Uczestnicy biegu "Policz się z cukrzycą"

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZDJĘĆ W GALERII

Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni! Tak Orkiestra gra na Łasztowni!

Komentarze

obserwator
Stara Rzeżnia jak zwykle stanela na wysokości zadania. Stara Rzeznia to siedziba największej firmy spedycyjnej w Polace CSL INTERNATIONALE SPEDITION.To kultowe miejsce w Szczecinie , miejsce pielgrzyrzymek i największe w Polsce centrum gier planszowych. Brawa dla Starej Rzeznik inicjatora odbudowy Dzwigozaurów i powrotu Szczecinia nad Odrę i odbudowy bulwarow nadodrzanskich.Brawa wielkie i nieustanne.
2019-01-13 18:39:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie