Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Taaaka szansa!

Data publikacji: 02 czerwca 2016 r. 05:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Taaaka szansa!
 

Kiedy zacznie działać wodotrysk na zabetonowanym placu u zbiegu ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego? Miasto zwlekało z odpowiedzią, więc Zakład Usług Komunalnych precyzuje: „Zostanie uruchomiona w tym sezonie fontannowym".
Czas fontann trwa od 1 kwietnia do 31 października, a przy sprzyjającej aurze nawet dłużej. Jest więc szansa, że mimo zawirowań związanych z odbiorem tej - dość pechowej, bo od półtora roku niezakończonej - inwestycji, w nieodległej przyszłości będziemy mieli okazję podziwiać wodne pióropusze, strzelające na ponad 2 metry w górę. Tym większa, że - jak twierdzi Andrzej Kus, rzecznik ZUK: „Fontanna jest na etapie rozruchów". I precyzuje: „Trwa czyszczenie fontanny, niecki, dysz".
Wody szum ma szansę zagłuszyć huk pobliskiego ulicznego ruchu, czyli samochodów przejeżdżających po wielopasmowych jezdniach i wagonów dwóch trakcji tramwajowych? Radni wątpili i oprotestowali tę inwestycję, opiniując negatywnie. Została jednak zrealizowana i to w takim stylu, że...
- Po uruchomieniu fontanny przeprowadzane będą naprawy przede wszystkim nawierzchni i oświetlenia, których do tej pory nie dokonał wykonawca. Prace będą przeprowadzane w taki sposób, by nie było konieczności ponownego wyłączania fontanny oraz by nie przeszkadzały w odpoczynku mieszkańcom - informuje rzecznik ZUK nt. placu, którego - jak też fontanny - bieżącym utrzymaniem zajmuje się Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.
W cenie - czyli w 1,27 mln zł, za jakie miał być przebudowany plac, a dawny basen przeciwpożarowy przemieniony w fontannę - było też jedno tzw. urządzenie zabawowe. Tak przynajmniej stanowiła specyfikacja istotnych warunków zamówienia, czyli podstawa do przeprowadzenia i rozstrzygnięcia procedury przetargowej. Dowodem, specjalnie pod nie wydzielony i urządzony w przestrzeni placu okrąg - mini ogródek jordanowski. Piasek w nim jest. „Zabawki" brak.
- Obecnie skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu fontanny do uruchomienia. Decyzja o zagospodarowanie tego miejsca jeszcze nie została podjęta - odpowiada rzecznik ZUK, gdy pytam o ów „drobiazg".
Od ub. roku inwestycja nie jest formalnie zakończona, bo miasto - jak już informowaliśmy - weszło w spór prawny z wykonawcą. Na jakim teraz jest etapie?
- Jesteśmy na etapie przedprocesowym. Czekamy na zleconą przez sąd opinię biegłego w sprawie nienależytego wykonania obiektu. (Wykonawcy) Naliczono kary za zwłokę w wysokości 35,609 zł. Dokonano również potrąceń za niewłaściwą jakość robót nawierzchniowych w wysokości 86 tysięcy złotych - odpowiada A. Kus.
Bez komentarza.
Arleta NALEWAJKO
Fot. Ryszard PAKIESER

Jak twierdzi Andrzej Kus, rzecznik ZUK: „Fontanna jest na etapie rozruchów".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Taaaka Szansa
2016-06-02 20:17:27
ZUK i tylko ZUK Pani Arleto dostarczy Pani satysfakcji należy o niego dbać bo ktoś może ukraść mu dno i od czego się odbije?
ala66
2016-06-02 10:48:04
A co z fontanną w Parku Żeromskiego opodal hotelu Park? Szkoda,że zrobiono z niej klomb.I sam park też potrzebuje gospodarza.Jak zwykle zarasta o tej porze roku.
Mieszkam obok
2016-06-02 10:43:54
Tydzień temu w nocy zapalone były trzy z siedmiu lamp. Teraz nie świeci żadna. Pracownicy, rzeczywiście wydłuubali trawę i ślad po nich zaginął. Pani Nalewajko proszę nie demonizować, bo nie jest prawdą, że tylko huk po wielopasmowych jezdniach, etc. proszę zauważyć, że tam są światła, które spowalniają ten własnie ruch i to skutecznie. Chyba, że jakiś idiota na motocyklu. Tramwaj? Na zakrętach piszczą tylko stare Tatry, ruchu na nowym torowisku nie słychać wcale. Pytanie nie do miasta tylko do Inżyniera kontraktu. Gdzie był?
Kika
2016-06-02 09:06:00
Kto płaci tej V kolumnie w ZUK? A jak płaci, to czemu nie wymaga? Nie wierzę, że poważna firma może mieć tak niepoważnego rzecznika, co mówi o "rozruchach w fontannie" i o "niecce fontanny" tam, gdzie jej nie ma. WSTYD! ŻAŁOSNY ŻART!
Koka
2016-06-02 09:03:33
Dziwny jest ten świat - śpiewał Niemen. Są rzeczy, o których nie śniło się filozofom - padło w jednym z dramatów Szekspira. A teraz niejaki Kus z ZUK mówi o "rozruchach w fontannie". Czym wpisuje się w klasykę stylu szczecińskich decydentów, umykającego logice i racjonalizmowi, a nawet normalności. Brawo!
Fino
2016-06-02 08:55:54
"Rozruchy w fontannie"?! ZUK sprawny inaczej, czy jego rzecznik?
Fontanna
2016-06-02 07:46:52
Suuuuper, czyli 30 października będzie działać :-D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA