sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tu była kiedyś fontanna

Tu była kiedyś fontanna

Tu była kiedyś fontanna
Data publikacji: 2016-02-27 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 10:13
Wywietleń: 2451 121557

Pomiędzy budynkami mieszkalnymi przy ulicy Heleny na szczecińskim Niebuszewie znajduje się nieczynna fontanna. Jak wspominają mieszkańcy, dawniej była ona otoczona żywopłotem z bukszpanu i ławeczkami.

Teraz czasem latem albo wiosną starsze osoby wystawiają tu krzesła, by posiedzieć w słońcu i porozmawiać z sąsiadami. Niestety, nie słyszą wówczas relaksującego szumu wodotrysku. Mogą jedynie powspominać dawne czasy, gdy przy fontannie skupiało się życie towarzyskie mieszkańców ulic Heleny i pobliskiej - Reja.

O rewitalizację tego terenu, obejmującą jego uporządkowanie i wygrodzenie, uruchomienie fontanny oraz postawienie ławeczek, po sygnałach od mieszkańców okolicy upomniał się radny miejski Rafał Niburski. Skierował interpelację do prezydenta, na którą otrzymał odpowiedź. Wynika z niej, że teren jest ujęty w dokumentacji projektowej na zagospodarowanie całego podwórka przy ulicach Heleny i Reja. Opracowanie dokumentacji zostało zlecone przez Zakład Usług Komunalnych. Wartość kosztorysową prac oszacowano na kwotę 821 340,86 zł brutto. Projekt obejmuje: gospodarkę drzewostanem, remont z częściową przebudową schodów i ciągów pieszych, zagospodarowanie terenu małą architekturą i urządzeniami dla młodzieży.

Jak informuje magistrat, realizacja inwestycji nastąpi po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel. Obecnie Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przygotowuje wniosek o wprowadzenie zadania do budżetu miasta.

Tekst i fot. (MON)

Na zdjęciu: W tym miejscu była kiedyś piękna fontanna, miejsce spotkań sąsiadów z ulic Heleny i Reja.

Komentarze

henryka szczecin
Co racja ,to racja.To tak od frontu wszystko wygląda jak należy,a od tyłu wygląda nie ciekawie.Mam nadzieję ,że z czasem [jak pozwolą finanse miasta] i przestaną stawiać obiekty typu FRYGA,Szczecin ponownie stanie się ważnym miastem POMORZA ZACHODNIEGO.Pozdrawiam.
2016-02-28 21:20:29
jaaaa
jop sam zadupie jesteś miernoto!
2016-02-28 11:15:20
Obs.ryver
Kiedys.. ludzie odpoczywali na Alei Kwiatowej, widzieli port, maszt z kpt.Maciejewicza... Kiedyc jeżdziły ulicami polewaczki i wodą zmywały chodniki, ulice...Teraz inhalujemy pył z psich kup,plwociny itp... Kiedys Przychodnia Przeciwgrużlicz organizowała coroczne, przymusowe przeswietlenia płuc i badania...Kiedyś, tyam w głębi kraju wiedzieli, że tu na północy jest potężne , przemysłowe i piękne miasto - stolica Pomorza. Teraz nawet krzyżacko-kaszubski Gdańsk został "pomorzem" a o Szczecinie "stolyca" zapomniała.
2016-02-28 09:33:23
Jan
Nawiązując do tytułu - tu było kiedyś bardzo porządne miasto.
2016-02-28 08:21:26
Mario
Fajnie by bylo zrewitalizowac i odrestaurowac ale jeszcze aby zalorzyli monitoring a kazdego wandala surowo karac!!!!! Oby wiecej miesc odnowiono ale z glowa bo JOP ladnie to poisal!!!
2016-02-27 23:52:50
jop
co się czepiacie ruinki na jakimś zadupiu? a przecież w centrum Szczecina, na - rzekomo - reprezentacyjnym dreptaku Bogusława stoi pośrodku nieczynna fontanna, która obecnie słuzy jak duży kosz na smieci, zaś reprezentacyjna fontanna na pl. Orła Białego NIE LUBI WODY; nasiąka nią... :)) i to jest właśnie Szczecin z symbolem szaszłyku za 200 tys. PLN w centralnym punkcie miasta
2016-02-27 21:15:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie