Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Tu była kiedyś fontanna

Data publikacji: 27 lutego 2016 r. 21:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Tu była kiedyś fontanna
W tym miejscu była kiedyś piękna fontanna, miejsce spotkań sąsiadów z ulic Heleny i Reja. Fot. Monika Gapińska  

Pomiędzy budynkami mieszkalnymi przy ulicy Heleny na szczecińskim Niebuszewie znajduje się nieczynna fontanna. Jak wspominają mieszkańcy, dawniej była ona otoczona żywopłotem z bukszpanu i ławeczkami.

Teraz czasem latem albo wiosną starsze osoby wystawiają tu krzesła, by posiedzieć w słońcu i porozmawiać z sąsiadami. Niestety, nie słyszą wówczas relaksującego szumu wodotrysku. Mogą jedynie powspominać dawne czasy, gdy przy fontannie skupiało się życie towarzyskie mieszkańców ulic Heleny i pobliskiej - Reja.

O rewitalizację tego terenu, obejmującą jego uporządkowanie i wygrodzenie, uruchomienie fontanny oraz postawienie ławeczek, po sygnałach od mieszkańców okolicy upomniał się radny miejski Rafał Niburski. Skierował interpelację do prezydenta, na którą otrzymał odpowiedź. Wynika z niej, że teren jest ujęty w dokumentacji projektowej na zagospodarowanie całego podwórka przy ulicach Heleny i Reja. Opracowanie dokumentacji zostało zlecone przez Zakład Usług Komunalnych. Wartość kosztorysową prac oszacowano na kwotę 821 340,86 zł brutto. Projekt obejmuje: gospodarkę drzewostanem, remont z częściową przebudową schodów i ciągów pieszych, zagospodarowanie terenu małą architekturą i urządzeniami dla młodzieży.

Jak informuje magistrat, realizacja inwestycji nastąpi po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel. Obecnie Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przygotowuje wniosek o wprowadzenie zadania do budżetu miasta.

Tekst i fot. (MON)

Na zdjęciu: W tym miejscu była kiedyś piękna fontanna, miejsce spotkań sąsiadów z ulic Heleny i Reja.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

henryka szczecin
2016-02-28 21:20:29
Co racja ,to racja.To tak od frontu wszystko wygląda jak należy,a od tyłu wygląda nie ciekawie.Mam nadzieję ,że z czasem [jak pozwolą finanse miasta] i przestaną stawiać obiekty typu FRYGA,Szczecin ponownie stanie się ważnym miastem POMORZA ZACHODNIEGO.Pozdrawiam.
jaaaa
2016-02-28 11:15:20
jop sam zadupie jesteś miernoto!
Obs.ryver
2016-02-28 09:33:23
Kiedys.. ludzie odpoczywali na Alei Kwiatowej, widzieli port, maszt z kpt.Maciejewicza... Kiedyc jeżdziły ulicami polewaczki i wodą zmywały chodniki, ulice...Teraz inhalujemy pył z psich kup,plwociny itp... Kiedys Przychodnia Przeciwgrużlicz organizowała coroczne, przymusowe przeswietlenia płuc i badania...Kiedyś, tyam w głębi kraju wiedzieli, że tu na północy jest potężne , przemysłowe i piękne miasto - stolica Pomorza. Teraz nawet krzyżacko-kaszubski Gdańsk został "pomorzem" a o Szczecinie "stolyca" zapomniała.
Jan
2016-02-28 08:21:26
Nawiązując do tytułu - tu było kiedyś bardzo porządne miasto.
Mario
2016-02-27 23:52:50
Fajnie by bylo zrewitalizowac i odrestaurowac ale jeszcze aby zalorzyli monitoring a kazdego wandala surowo karac!!!!! Oby wiecej miesc odnowiono ale z glowa bo JOP ladnie to poisal!!!
jop
2016-02-27 21:15:04
co się czepiacie ruinki na jakimś zadupiu? a przecież w centrum Szczecina, na - rzekomo - reprezentacyjnym dreptaku Bogusława stoi pośrodku nieczynna fontanna, która obecnie słuzy jak duży kosz na smieci, zaś reprezentacyjna fontanna na pl. Orła Białego NIE LUBI WODY; nasiąka nią... :)) i to jest właśnie Szczecin z symbolem szaszłyku za 200 tys. PLN w centralnym punkcie miasta

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA