Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kołobrzeg bez sylwestra

Data publikacji: 28 listopada 2015 r. 09:50
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Kołobrzeg bez sylwestra
 
W tym roku Kołobrzeg nie zorganizuje miejskiej imprezy noworocznej na wolnym powietrzu. Informację o tym przekazał Tadeusz Kielar kierujący Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta. Potwierdził ją prezydent miasta Janusz Gromek.

Powodem odstąpienia od organizacji zabawy są względy bezpieczeństwa. W ubiegłym roku doszło do kilku poważniejszych scysji pomiędzy jej uczestnikami. Niebezpieczne dla zebranych były także rzucane przez nich samych butelki po szampanie, petardy i wystrzeliwane amatorsko fajerwerki. Za odstąpieniem od przygotowania spotkania przed kołobrzeskim ratuszem opowiada się także prezydent Kołobrzegu sprzed kilku kadencji, a obecnie radny Rady Miejskiej Henryk Bieńkowski.

- Tak duża liczba osób bawiących się na tak małej powierzchni, jaką jest plac przed ratuszem powoduje, że jest tam bardzo niebezpiecznie. Kiedyś nawet zapalił się dach nad jednym z usytuowanych tam budynków, a koszty jego naprawy obciążające spółdzielnię mieszkaniową były dość wysokie – przypomina poprzednie edycje powitania przez kołobrzeżan Nowego Roku Bieńkowski.

Nie wszyscy radni są jednak zadowoleni z decyzji o odstąpieniu od organizacji miejskiego sylwestra. Radny Dariusz Zawadzki sugeruje, aby przygotowanie imprezy zlecać jakiemuś zewnętrznemu podmiotowi, który wziąłby na siebie odpowiedzialność za jej bezpieczny przebieg. ©℗

(pw)

Fot.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA