niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kołobrzeg bez sylwestra

Kołobrzeg bez sylwestra

Kołobrzeg bez sylwestra
Data publikacji: 2015-11-28 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2063 42815
W tym roku Kołobrzeg nie zorganizuje miejskiej imprezy noworocznej na wolnym powietrzu. Informację o tym przekazał Tadeusz Kielar kierujący Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta. Potwierdził ją prezydent miasta Janusz Gromek.

Powodem odstąpienia od organizacji zabawy są względy bezpieczeństwa. W ubiegłym roku doszło do kilku poważniejszych scysji pomiędzy jej uczestnikami. Niebezpieczne dla zebranych były także rzucane przez nich samych butelki po szampanie, petardy i wystrzeliwane amatorsko fajerwerki. Za odstąpieniem od przygotowania spotkania przed kołobrzeskim ratuszem opowiada się także prezydent Kołobrzegu sprzed kilku kadencji, a obecnie radny Rady Miejskiej Henryk Bieńkowski.

- Tak duża liczba osób bawiących się na tak małej powierzchni, jaką jest plac przed ratuszem powoduje, że jest tam bardzo niebezpiecznie. Kiedyś nawet zapalił się dach nad jednym z usytuowanych tam budynków, a koszty jego naprawy obciążające spółdzielnię mieszkaniową były dość wysokie – przypomina poprzednie edycje powitania przez kołobrzeżan Nowego Roku Bieńkowski.

Nie wszyscy radni są jednak zadowoleni z decyzji o odstąpieniu od organizacji miejskiego sylwestra. Radny Dariusz Zawadzki sugeruje, aby przygotowanie imprezy zlecać jakiemuś zewnętrznemu podmiotowi, który wziąłby na siebie odpowiedzialność za jej bezpieczny przebieg. ©℗

(pw)

Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie