niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szwedzki inwestor przesuwa terminy

Szwedzki inwestor przesuwa terminy

Szwedzki inwestor przesuwa terminy
Data publikacji: 2015-12-07 07:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 3494 45666

Przedłuża się renowacja kamienic z oficynami w kwartale secesyjnej zdegradowanej zabudowy szczecińskiego śródmieścia przy ul. Śląskiej. Spółka Lorenshill Centrum Development, inwetor, oficjalnie zakomunikowała, że trzy z sześciu nieruchomości, które zobowiązała się poddać kompleksowej modernizacji, powinny być ukończone dopiero wiosną 2016 roku. To dużo później niż wcześniej zapisane w umowach terminy. Są za to pierwsze wizualizacje wyglądu ich elewacji frontowych.

W minionym tygodniu LCD rozesłała mediom najnowsze informacje w formie oświadczenia o postępach robót przy rewitalizacji kamienic w tzw. kwartale nr 21. Przypomnijmy, że chodzi o sześć nieruchomości o adresach ul. Śląska 45, 46, 47 i  48 oraz Obrońców Staligradu 12 i 13 sprzedanych w 2012 r. przez Szczecińskie Centrum Renowacyjne spółce szwedzkiego przedsiębiorcy Ulfa Magnusa Isakssona (inna ze spółek RealKapital Szczecin, której Isaksson jest prezesem, wybudowała dotąd w mieście kompleks biurowców u zbiegu al. Piastów z al. Bohaterów Warszawy i osiedle mieszkaniowe Ostrowska Park - od red.). Spółkę komunalną SCR miasto rozwiązało, a stroną umów z LCD stało się TBS Prawobrzeże, druga z komunalnych spółek, która przejęła w zarząd wszystkie nieruchomości w śródmieściu, którymi dysponowało wcześniej zlikwidowane SCR.

Zgodnie z umowami, spółka miała uporać się z robotami w pierwszych trzech kamienicach do końca czerwca 2015 roku. Po odkupieniu od TBS Prawobrzeże jeszcze parterów budynków, były zapewnienia, że inwestycja w części kamienic przy ul. Śląskiej przedłuży się o ok. 4 miesiące. Tak było wiosną. Okazało się rychło, że termin jest nierealny. Finał rewitalizacji w trzech budynkach frontowych LCD zapowiadała na koniec tego roku.

Projekt budowlany inwestycji przygotował polski oddział jednej z największych szwedzkich firm architektonicznych SEMRÉN & MÅNSSON. Konstrukcje projektuje i ich wykonawstwo nadzoruje Biuro Projektowe Hawk Structures z siedzibą w Szczecinie. Jak informuje w specjalnym oświadczeniu z 3 bm. Paulina Rosołowska z LCD, na mocy aneksu do przyrzeczonej umowy ramowej ws. kupna-sprzedaży z 28 czerwca 2012 r., spółka pierwszy etap rewitalizacji zamierza zakończyć do 30 kwietnia 2016 roku. Poza korektą terminów aneks zawiera też ostatecznie zapisy dotyczące kar za ewentualne kolejne opóźnienia. ©℗

Co się dzieje teraz w kamienicach przy ul. Śląskiej i wokół nich?

Cały artykuł w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu

Mirosław WINCONEK
Fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: Kamienice przy ul. Śląskiej w przebudowie jeszcze bez dachów, z wyprutymi do gołych murów wnętrzami, z nowymi stropami każdego piętra aż po piwnice. Od frontu i podwórza widoki jak z pocztówek powojennych zgliszcz. Wedle zapewnień inwestora, trzy z nich ujrzymy z elewacjami nie do poznania wiosną 2016 roku.

  

 

 

Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy Szwedzki inwestor przesuwa terminy

Komentarze

Kajuta
Czy Pan Robert to jest viceprezydent Mync czy jakiś jego podwładny?
2015-12-07 12:10:48
Dmuchajmy wpierw na zimne...!
A czy Wladze Miasta... NIM wydaly zezwolenie na prowadzenie i dzialanie w/w Inwestora w Szczecinskim...sprawdzily wpierw dokladnie najwazniejsze dane Szwedzkiego Inwestora u odpowiednich Wladz Szwedzkich takich jak: Skattemyndigheten - tj. Urzad Podatkowy, Kronofogden - tj. Urzad Komornika, Policji Szwedzkiej czy i Forsakringskassan tj. Szwedzkiej Ubezpieczalni itd, ...itp... ? Gdyz i wielu Szwedzkich Inwestorow szuka nowego "szczescia" na nowych rynkach Europy Wschodniej, gdzie na swoich... sa juz niekiedy "zadluzeni i spaleni" majac czasami zakaz prowadzenia i tam... dalszej swojej zawodowej dzialanosci ! !
2015-12-07 10:46:54
ewa35
Zgadzam sie Panem Robertem Juz swego czasu podobnie sie wypowiedzialam Inwestor jest jednym z najbardziej powaznych i odpowiedzialnych czego dowodem sa inne jego inwestycje Chocby na Al Piastow
2015-12-07 10:27:47
Robert
Każdy kto wie jak skomplikowana jest rewitalizacja takich starych obiektów wie, że podawanie konkretnych terminów jest bezsensowne. Terminy były/są podawana pod bezsensownym naciskiem mediów. Kamienice na Śląskiej są właściwie budowane od nowa, są różne trudne do przewidzenia problemy budowlane i jest oczywiste, że to trwa długo. Zwłaszcza, że wykorzystywany jest materiał z odzysku, polskie przepisy są zawiłe i nieprzyjazne dla prywatnych inwestorów. Szwed i tak wykazuje anielską cierpliwość. Jednak w odniesieniu do tego akurat inwestora byłbym całkowicie spokojny, bo jest prawie pewne, że prędzej czy później te kamienice odzyskają blask. I jest szansa, że do śródmieścia wrócą ludzie zamożni a wraz z nimi porządne sklepy i usługi.
2015-12-07 09:59:00
Fatum lub przyzwolenie
Cooo? To w tym mieście nawet prywatne inwestycje mają opóźnienia??
2015-12-07 07:51:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie