wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Berlinka znów działa

Berlinka znów działa

Berlinka znów działa
Data publikacji: 2015-10-15 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1305 28694

Ostatnia w tym roku ze szczecińskich zabytkowych pomp wodnych jeszcze sprzed wojny, tzw. berlinka, wróciła na swoje miejsce po kilku tygodniach w al Piastów. Ta akurat dzięki renowacji zyskała zupełnie nowy korpus. Poprzedni był w stanie rozkładu. Rozpadał się na kawałki. Teraz po złożeniu z nowym mechanizmem pompa znów jest sprawna. Można z niej nadal czerpać wodę ze studni wywierconej na ponad 20 w głąb ziemi.

Do tej pory dawny blask odzyskało 20 z 27 pomp chronionych prawem. Pracownicy działu warsztatów Zakładu Wodociągów i Kanalizacji naprawiają je i konserwują od kilku lat.

Tej jesieni czeka ich jeszcze montaż po remoncie identycznej, ale już tylko pompy-atrapy z okolic przejścia dla pieszych w przebudowywanej al. Niepodległości na wysokości dawnego Odzieżowca, a stanie ona w nowym miejscu bliżej pl. Żołnierza Polskiego. ©℗

(MIR)
Fot.: Mirosław WINCONEK

NZ: Montaż wyremontowanej i odnowionej zabytkowej pompy wodnej przy al. Piastów przez brygadę pracowników działu warszatów szczecińskiego ZWiK.

 

 

Berlinka znów działa Berlinka znów działa Berlinka znów działa Berlinka znów działa Berlinka znów działa Berlinka znów działa

Komentarze

Ledwo odnowione a już sie sypią
Z jaka pompą ukazała się ta wiadomość. 27 pomp a ledwo odremontowane to już się sypią.Wskaże tylko pompę róg Krzywoustego i Kopernika.Mimo ,ze nikt jej nie używa to pewnych elementów już brak .Bardziej straszy jak zdobi .
2015-10-17 22:13:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie