Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Szpargałek zaprasza. W środę otwarcie galerii

Data publikacji: 27 lutego 2024 r. 06:33
Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2024 r. 06:33
Szpargałek zaprasza. W środę otwarcie galerii
Szpargałek zaprasza w środę do głównej galerii  

Gratka dla poszukiwaczy skarbów z drugiej reki. Już w środę, w godz. 10-17 po raz pierwszy w tym roku otworzy się główna galeria Szpargałka.

Charytatywna Galeria Szpargałek mieści się w Ekoporcie u zbiegu ul. Arkońskiej i Harcerzy. Raz w miesiącu odbywa się tzw. główna galeria, na którą wejście jest otwarte dla wszystkich i wtedy dostępny jest najszerszy wybór przedmiotów. Oprócz tego, najczęściej dwa razy w miesiącu, odbywają się tzw. małe galerie dla osób, które wcześniej zgłoszą się telefonicznie. Te mniejsze edycje obejmują ograniczony asortyment, przede wszystkim tzw. gabaryty, a ich terminy są na bieżąco ogłaszane na facebookowym profilu Szpargałka. Również w mediach społecznościowych wystawiane są tzw. przedmioty klasy premium, które podlegają indywidualnej wycenie.

Na nowy dom czekają tu tysiące przedmiotów, wśród nich naczynia, szkło i porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt, itp. Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na gabaryty, czyli przede wszystkim meble i większe sprzęty domowe.

Ceny wahają się od 1 do 25 zł, oprócz wyjątkowo cennych przedmiotów, które są wyceniane indywidualnie.

- W Szpargałku nie płacimy gotówką - przypominają organizatorzy galerii. - Aby zabrać wybrany skarb do domu, należy wpłacić określoną kwotę na konto jednej z kilkunastu wskazanych organizacji pomocowych lub indywidualnych beneficjentów ze Szczecina i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu. 

W ubiegłym roku klienci Szpargałka wpłacili na konta potrzebujących prawie 65 tys. zł, a od początku jego funkcjonowania już ponad 313 tys. zł.  (K)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA