Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Szpargałek rusza po raz dwunasty [GALERIA]

Data publikacji: 2018-08-28 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Szpargałek rusza po raz dwunasty
 

W środę (29 sierpnia) znowu w Szczecinie rusza „Szpargałek”. O godzinie 11 w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej rozpocznie się 12. edycja funkcjonowania jedynej takiej galerii w Polsce. Dzięki jej dotychczasowej działalności udało się przekazać potrzebującym organizacjom prawie 41 tysięcy złotych.

W trzech pomieszczeniach znajdują się setki „nowych” przedmiotów. Nie były już przydatne poprzednim właścicielom, teraz sprawią radość innym osobom. Trafiły jako odpad do Ekoportu, zostały sprawdzone pod kątem stanu, sprawności oraz bezpieczeństwa, a po spełnieniu wszystkich wymogów, ponownie czekają na nowych właścicieli. Są wycenione na 25 punktów, gdzie 1 punkt = 1 złotówce. Przykładowo: stara maszyna do pisania kosztuje 25 punktów, PRL-owskie krzesła można „dostać” za 15 czy 25 złotych za komplet. Zabawki są już od 1 złotówki. Są także rowery, mnóstwo obrazów i płyt winylowych.

Przypominamy, że w galerii nie płacimy gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz, należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

(k)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gienio
2018-08-29 15:56:21
Niedawno zmarł mój tata. Zostało mieszkanie, ktore bede opróżniał. Chce pozbyć się wszystkiego. Z kim mozna sie skontaktowac w sprawie przekazania. Mozna pojechac ze mna i samemu ocenić czy nadaje się do odsprzedaży w Szpargalku.
marta
2018-08-29 09:25:47
podnoszę również ten temat nie sprzedaje się używanych fotelików (dlaczego: dlatego, iż nie jest wiadomo czy nie są powypadkowe, nikt nie gwarantuje bezpieczeństwa i nie sprawdza pod tym względem takiego fotelika!!!!!) kto to sprawdza, że dopuszcza coś takiego do sprzedaży!!!!
niebuszewo
2018-08-29 06:46:57
Ktoś kiedyś już o tym pisał że "sprzedawanie" wyciągniętych ze śmieci fotelików dziecięcych to proszenie się o tragedię. Nie wiadomo dlaczego ktoś się tego pozbył a na pewno nikt nie bada stanu takiego fotelika przed "sprzedaniem" w tej galerii...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ