sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni

„Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni

„Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni
Data publikacji: 2018-01-17 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 2863 309932

Szczeciński magistrat jeszcze w 2017 roku ogłosił przetarg na przebudowę dawnego zajazdu „Szmaragd”. Ale od listopada nie zdołał go rozstrzygnąć. Bo choć zgłosiły się firmy chętne niszczejący budynek przemienić w nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej - Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Szmaragdowe - Zdroje”, to za wykonanie prac zażądały o wiele - niemal o dwa miliony - więcej niż na realizację tej inwestycji zamierza przeznaczyć miasto.

Zajazd jest nieczynny od blisko ośmiu lat. I niszczeje. Ma podziurawiony, zapadający się dach, a z jego elewacji tynk odpada płatami. Pustostan co pewien czas nawiedzają bezdomni i wandale. Czego efektem był m.in. niewielki pożar, jaki w budynku wybuchł ostatniego lata.

Zabudowania dawnego zajazdu opadają w ruinę (dwa z budynków gospodarczych nadają się tylko do wyburzenia - przyp. an), choć ma lokalizację jak marzenie - pośród najbardziej atrakcyjnych turystycznie i malowniczych terenów prawobrzeżnego Szczecina: Parku Leśnego Zdroje, Puszczy Bukowej i jej wzgórz, Jeziora Szmaragdowego.

Magistrat już pięć lat temu przymierzał się do remontu dawnego zajazdu. Jednak wówczas ogłoszony przetarg został unieważniony. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 stycznia 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Arleta NALEWAJKO/Mirosław WINCONEK 

„Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni „Szmaragd”, czyli zajazd w 600 dni

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Kosztorys magistrackich pie.rdzi.stołków zrobiony był 8 lat temu!!! Przetarg ogłoszony po 7 latach dewastacji obiektu... Teraz oszołomy magistrackie dziwi≥ą się, że brak wykonawców na ich ofertę. KTO NAMI RZĄDZI????
2018-01-18 09:51:51
Tomek
Taniej wyszło by zburzyć i zbudować od nowa wg starego stylu niż reanimować trupa, tam gwarancja na prace budowlane powinna wynosic z 10 lat, bo sie wszystko bedzie sypac po paru latach.
2018-01-18 09:43:28
kalafior
Za grosze tego nie da się odrestaurować. "Nowoczesny" mam nadzieje będzie tylko wewnątrz i zostanie zachowana historyczna architektura i elewacja. Chyba tym razem miejski konserwator zabytkow (nie wiadomo za co bierze pieniądze) nie zblazni się tak jak z remontem ulicy Kusnierskiej...
2018-01-18 08:39:06
??
@Urzędnicy : ale jacy urzędnicy, tam już kiedyś działał hotel i restauracja i ktoś inny go do takiego stanu doprowadził, częściowym właścicielem zdaje się były lasy państwowe? @Marek:no to zrób ,jakoś wielkie sieci wolą centra miast .
2018-01-17 21:25:49
Artur
To miesci sie w zdrojach ul kopalniana
2018-01-17 21:09:32
Radmax
Kopalnianej
2018-01-17 20:42:31
Urzędnicy
Urzędnicy = nieudacznicy. Masakra, do takiej rudery doprowadzić. Wstyd!
2018-01-17 20:13:56
Marek
Magistrat wymyśla jakieś idiotyczne cele tego ośrodka. Wystarczy zrobić hotel z działalnością gastronomiczną i będzie full gości I imprez w takim miejscu. A to zyski.
2018-01-17 19:52:10
Henryk
A gdzie się mieści dokładnie ten zajazd, na jakiej ulicy?
2018-01-17 19:13:38