środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szkoły Promyk mają patrona

Szkoły Promyk mają patrona [GALERIA]

Szkoły Promyk mają patrona
Data publikacji: 2020-01-28 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28 15:17
Wywietleń: 1511 440120

Uroczystość nadania imienia Ignacego Jana Paderewskiego Niepublicznym Szkołom Promyk w Szczecinie odbyła się we wtorek w hali sportowej Akademii Morskiej. Społeczność szkół, które kształcą dzieci i młodzież także muzycznie, wybrała na swego patrona polskiego pianistę, kompozytora, działacza niepodległościowego i męża stanu.

Podczas uroczystości Helena Grzywacz, dyrektor Szkół Promyk podkreśliła, że po dyskusjach i głosowaniu Ignacy Jan Paderewski został wybrany na patrona. Przez cały rok uczniowie podczas zajęć poznawali jego życie i działalność, która była najintensywniejsza w czasie zaborów, a następnie po odzyskaniu przez Polskę niepopdległości w okresie międzywojennym.

 - W codziennej pracy dydaktycznej będziemy eksponować pięciolinię wartości, złożoną z szacunku do nauki, szacunku do pracy, empatii, wrażliwości na sztukę i patriotyzmu - powiedziała dyrektor Promyka Helena Grzywacz. - Chcemy, aby nasz patron stał się wzorem do naśladowania i inspiracją do systematycznej nauki, zaś słowa sformułowane przed wielu laty przez Ignacego Jana Paderewskiego: "Talent bez pracy nic nie znaczy" od dziś się stały dla nas: dyrekcji, rodziców, uczniów i nauczycieli wyznacznikiem codziennych obowiązków.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. władze uczelni, dyrektorzy szkół, duchowni z katedry św. Jakuba oraz zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, która podkreśliła, że posiadanie patrona szkoły to powód do dumy i zobowiązanie. Jak dodała misją szkoły jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również kształtowanie postaw młodych ludzi i ukazywanie im wartości ważnych, ponadczasowych, takich jak odpowiedzialność oraz wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Co roku 18 listopada Szkoły Promyk będą obchodzić Dzień patrona, gdyż tego dnia w roku 1860 urodził się Ignacy Jan Paderewski. Tego dnia organizowane będą konkursy plastyczne literackie i wystawy poświęcone jego osobie. Niepubliczne Szkoły Promyk stawiają na wszechstronny rozwój uczniów oraz przygotowanie ich do twórczego i samodzielnego życia.

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły. Wydarzenie uświetniły występy uczniów Szkól Promyk z koła teatralnego oraz szkolnego chóru, który zaśpiewał "Rotę" i "Odę do Radości".

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Nadaniu placówkom imienia Ignacego Jana Paderewskieg towarzyszyło poświęcenie sztandaru, który dyrektor Promyka odebrała od rodziców i przekazała uczniom

Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona Szkoły Promyk mają patrona

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie