Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Szkoła zyskała nowy budynek. Dla najmłodszych uczniów

Data publikacji: 2022-01-12 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-13 10:18
Szkoła zyskała nowy budynek. Dla najmłodszych uczniów
Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Romera w Szczecinie. Drugi semestr uczniowie SP nr 2 rozpoczęli w wyremontowanym budynku.  

Po przerwie świąteczno-noworocznej i nauce zdalnej najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczecinie wrócili do nowych sal. Wyremontowany budynek, niegdyś przylegający do hotelu, w którym mieściła się między innymi szkolna stołówka, dziś służy dzieciom z klas I-III oraz sześciolatkom z zerówki.

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi jest częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Romera w Szczecinie.  Zdezelowany budynek straszący odrapaną elewacją jest już po kompleksowej modernizacji: po remoncie mieści się tu 9 sal lekcyjnych dla klas I-III,  dwa oddziały przedszkolne dla uczniów zerówek  z odpowiednim zapleczem sanitarnym, szatnią i osobnym wejściem.  Powstała również mała sala rekreacyjno-sportowa, dwie pracownie, w tym jedna komputerowa, świetlica, szatnie z systemem indywidualnych szafek oraz biblioteka z czytelnią. Znalazło się również miejsce na zaplecze dla pracowników szkoły.

- Istniejącą kuchnię wraz ze stołówką przeniesiono na parter budynku internatu. Do obsługi obiektu wybudowana została również nowa winda – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. - W ramach zagospodarowania terenu powstał parking, przebudowane zostały dojścia i dojazdy pożarowe, wybudowany został plac zabaw, pojawiły się także nasadzenia zieleni.

Koszt prac remontowych to ponad 15 mln zł brutto. Zadanie nadzorowało Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mega
2022-01-13 09:28:19
Szkoda, że SP 42 ani drgnie, w rejonie bloków przybywa, więc dzieci, szkoła też podzielona na pół, a nawet okien solidnych nie ma...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA