Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Trzynastka znów na podium w ogólnopolskim rankingu Perspektyw

Data publikacji: 2022-01-12 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-15 09:16
Trzynastka znów na podium w ogólnopolskim rankingu Perspektyw
Uczniowie XIII LO rok w rok pracują na sukces szkoły - od dwóch lat "Trzynastka" zajmuje trzecie miejsce w rankingu Perspektyw, w 2020 roku była piąta, w 2019 - druga. Fot. Dariusz Gorajski  

Już 24 raz miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych. Kolejny rok z rzędu XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie dzierży zaszczytne trzecie miejsce. Wysokie noty otrzymało także szczecińskie Technikum Organizacji i Zarządzania z ZS nr 8.  

Ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych składa się z pięciu zestawień: głównego rankingu podzielonego na licea i technika, rankingu maturalnego – tworzonego osobno dla liceów i techników  - a także rankingu olimpijskiego.

„Trzynastka” od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach przygotowywanych przez miesięcznik „Perspektywy”. W tym roku, podobnie jak przed dwunastoma miesiącami, szczecińskie liceum uplasowało się w ścisłej czołówce zestawienia zajmując 3. miejsce. Oprócz naszej placówki, na podium znalazło się także XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy oraz Liceum Akademickie UMK z Torunia.

Choć sposób oceniania szkół przez lata się zmieniał, XIII Liceum Ogólnokształcące niezmiennie udowadniało swoimi wynikami, że znajduje się w ścisłej czołówce polskich szkół. Przy opracowywaniu tegorocznego zestawienia liceów ogólnokształcących pod uwagę były brane takie czynniki jak: wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc. punktów) oraz sukcesy w olimpiadach (25 proc. punktów).

Dodatkowo, XIII Liceum Ogólnokształcące zajęło również 4. miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich oraz 7. miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących.

Na 49. miejscu znalazło się szczecińskie II LO im. Mieszka I. Dodatkowo „Pobożniak” został również sklasyfikowany w pierwszej pięćdziesiątce Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących. Na 78 miejscu uplasowało się V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, które ma również 73. lokatę w Rankingu Maturalnym.

Tylko jedno liceum z regionu może się jeszcze pochwalić miejscem w pierwszej setce – 75. miejsce należy do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie.

W tym roku ponownie duży sukces odniosło Technikum Organizacji i Zarządzania funkcjonujące w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie. W Rankingu Głównym Techników placówka zajęła dziewiąte miejsce. Na 12. miejscu uplasowało się szczecińskie Technikum Informatyczne SCI, które w Rankingu Maturalnym zajęło 10 miejsce.

67 miejsce w rankingu  głównym i 51 w maturalnym należy do Technikum Elektryczno-Elektronicznego w Szczecinie.   

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pochwalcie się...
2022-01-15 03:12:41
zdawalnoscią matur w woj.zachodniopomorskim, w porównaniu z resztą kraju.
absolwent
2022-01-13 15:02:20
To już niestety nie to co kiedyś, kilkoro świetnych nauczycieli już stamtąd odeszło niestety...
toi
2022-01-13 10:03:34
katolicka jest najlepsza!!!
Tylko mgr inż.
2022-01-12 16:51:21
Może by tak Perspektywy w przyszłym jubileuszowym rankingu zrobiły zestawienie co się dzieje z absolwentami tych najlepszych szkół po latach. Ilu z nich zrobiło kariery naukowców, ile wynalazków wymyślili i wdrożyli i ile mają patentów. Ilu z nich jest znanych w świecie naukowym, a ilu ma świetnie prosperujące firmy płacące podatki i dające pracę innym. Obawiam się że uczniowie z prowincjonalnych szkół wcale nie gorzej wypadliby w tych statystykach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA