piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szkoła uratowana. Wojewoda unieważnił uchwałę

Szkoła uratowana. Wojewoda unieważnił uchwałę

Szkoła uratowana. Wojewoda unieważnił uchwałę
Data publikacji: 2016-06-03 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 762 136520

Uchwała sprawie likwidacji szkoły w Mechowie (gmina Płoty) jest niezgodna z prawem – uznał wojewoda zachodniopomorski i zdecydował o uchyleniu dokumentu, który budził protesty rodziców.

O planach zamknięcia wiejskiej podstawówki w Mechowie „Kurier” pisał kilkakrotnie. Pomysł włodarzy Płotów od początku nie podobał się rodzicom dzieci uczęszczających do tej szkoły. Argumentowali m.in., że podstawówka w Płotach, do której miały zostać przeniesione ich dzieci, będzie musiała wprowadzić system dwuzmianowy.

Mieszkańcy apelowali do władz miasta o zmianę decyzji, zebrali kilkaset podpisów w obronie szkoły w Mechowie. Mimo protestów kontrowersyjna uchwała została jednak podjęta. Teraz wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania uznał ją za nieważną.

– Powodem uchylenia uchwały podjętej przez radnych 26 kwietnia 2016 był brak skutecznego powiadomienia wszystkich rodziców uczniów uczęszczających do szkoły o zamiarze likwidacji placówki. Jest to jeden z wymogów, którego spełnienie musi być zachowane, by można było zlikwidować szkołę. Miasto miało na to czas do 29 lutego – informuje Piotr Pieleszek z biura prasowego wojewody. 


Dodajmy, że uchwała była badana pod kątem zgodności z obowiązującym prawem po skargach, jakie do wojewody wnieśli rodzice dzieci uczęszczających do szkoły.

(żan)

Fot. Archiwum/Marzena Domaradzka

Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 6 czerwca 2016 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie