poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szkoła ma patronów

Szkoła ma patronów

Szkoła ma patronów
Data publikacji: 2016-05-31 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1166 136090

We wtorek Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryfinie uroczyście nadano imię Noblistów Polskich, przekazano sztandar i pierwszy raz publicznie został wykonany hymn szkoły. Placówka wchodzi w skład Zespołu Szkół, w ramach którego funkcjonuje również Gimnazjum Nr 1 im. Olimpijczyków Polskich, które swoje imię otrzymało trzynaście lat temu, również 31 maja.

- W tradycji szkół symbole są bardzo ważne, pozytywnie wpływają na proces wychowawczy i dydaktyczny placówki – podkreśla Danuta Bus, dyrektorka placówki. – Dają także uczniom i nauczycielom poczucie więzi i dumy. Szkoła to taka Mała Ojczyzna. Nadanie szkole imienia to także możliwość budowania tradycji ceremoniału wokół patrona, który jest źródłem czerpania wzorców, co z kolei przekłada się później na wybory młodego człowieka w jego dalszym życiu. Żeby mierzyć wyżej, starać się być lepszym. Wybór patronów obu szkół uważam za bardzo dobry, sport i nauka to duet, którego roli w życiu dziecka nie da się przecenić. Nasi uczniowie odnoszą wiele sukcesów sportowych, z powodzeniem biorą również udział w konkursach przedmiotowych, literackich, artystycznych. I bardzo aktywnie włączyli się w działania związane z nadaniem szkole imienia, zarówno trzynaście lat temu, jak i obecnie.  

W bieżącym roku szkolnym w placówce odbyło się kilka akcji, w wyniku których zebrano pieniądze potrzebne do kupna sztandaru oraz pozostałych elementów niezbędnych do godnego jego prezentowania. Przeprowadzono mnóstwo zajęć związanych z poszerzaniem wiedzy uczniów na temat wybranego patrona. Napisano specjalne scenariusze i przeprowadzono wiele lekcji przybliżających działalność, osiągnięcia, wartości reprezentowane przez Noblistów Polskich, odbyły się konkursy plastyczne i literackie, uczono się hymnu opracowanego w związku z nadaniem szkole imienia, utworzono regulamin wyboru pocztu sztandarowego i wyłoniono jego reprezentantów.   

Na gazetce przed pokojem nauczycielskim zorganizowano wystawę portretów Polaków, którzy zdobyli Nagrodę Nobla. Prace wykonali uczniowie. Spośród wielu portretów wybrane zostaną te, które złożą się na tworzoną w szkole Galerię Noblistów Polskich. Zakupiono już siedem antyram – w sześć z nich oprawione zostaną portrety polskich laureatów prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia, w siódmej... znajdzie się lustro, w którym każdy będzie mógł się przejrzeć.  

Tekst i fot. akme

Komentarze

Mądre imię!
Dobrze,że nie żadnych "świętych" kościelnych ani polityków i innych "wyklętych"!
2016-06-01 13:15:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie