czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szkoła ma patronów

Szkoła ma patronów

Szkoła ma patronów
Data publikacji: 2016-05-31 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1288 136090

We wtorek Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryfinie uroczyście nadano imię Noblistów Polskich, przekazano sztandar i pierwszy raz publicznie został wykonany hymn szkoły. Placówka wchodzi w skład Zespołu Szkół, w ramach którego funkcjonuje również Gimnazjum Nr 1 im. Olimpijczyków Polskich, które swoje imię otrzymało trzynaście lat temu, również 31 maja.

- W tradycji szkół symbole są bardzo ważne, pozytywnie wpływają na proces wychowawczy i dydaktyczny placówki – podkreśla Danuta Bus, dyrektorka placówki. – Dają także uczniom i nauczycielom poczucie więzi i dumy. Szkoła to taka Mała Ojczyzna. Nadanie szkole imienia to także możliwość budowania tradycji ceremoniału wokół patrona, który jest źródłem czerpania wzorców, co z kolei przekłada się później na wybory młodego człowieka w jego dalszym życiu. Żeby mierzyć wyżej, starać się być lepszym. Wybór patronów obu szkół uważam za bardzo dobry, sport i nauka to duet, którego roli w życiu dziecka nie da się przecenić. Nasi uczniowie odnoszą wiele sukcesów sportowych, z powodzeniem biorą również udział w konkursach przedmiotowych, literackich, artystycznych. I bardzo aktywnie włączyli się w działania związane z nadaniem szkole imienia, zarówno trzynaście lat temu, jak i obecnie.  

W bieżącym roku szkolnym w placówce odbyło się kilka akcji, w wyniku których zebrano pieniądze potrzebne do kupna sztandaru oraz pozostałych elementów niezbędnych do godnego jego prezentowania. Przeprowadzono mnóstwo zajęć związanych z poszerzaniem wiedzy uczniów na temat wybranego patrona. Napisano specjalne scenariusze i przeprowadzono wiele lekcji przybliżających działalność, osiągnięcia, wartości reprezentowane przez Noblistów Polskich, odbyły się konkursy plastyczne i literackie, uczono się hymnu opracowanego w związku z nadaniem szkole imienia, utworzono regulamin wyboru pocztu sztandarowego i wyłoniono jego reprezentantów.   

Na gazetce przed pokojem nauczycielskim zorganizowano wystawę portretów Polaków, którzy zdobyli Nagrodę Nobla. Prace wykonali uczniowie. Spośród wielu portretów wybrane zostaną te, które złożą się na tworzoną w szkole Galerię Noblistów Polskich. Zakupiono już siedem antyram – w sześć z nich oprawione zostaną portrety polskich laureatów prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia, w siódmej... znajdzie się lustro, w którym każdy będzie mógł się przejrzeć.  

Tekst i fot. akme

Komentarze

Mądre imię!
Dobrze,że nie żadnych "świętych" kościelnych ani polityków i innych "wyklętych"!
2016-06-01 13:15:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie