Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Szczęśliwy finał poszukiwań 84-latki

Data publikacji: 02 września 2016 r. 14:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Szczęśliwy finał poszukiwań 84-latki
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków, strażników granicznych i leśników zaangażowanych było w poszukiwania starszej kobiety, która w czwartek rano (1 września) wyszła do lasu na grzyby. Dzięki sprawnej akcji 84-latka cała i zdrowa wróciła w piątek do domu.

W czwartek wieczorem dyżurny sławieńskiej komendy został poinformowany o tym, że w godzinach porannych 84-letnia mieszkanka gminy Sławno wyszła sama do lasu na grzyby i nie wróciła do domu. Nie było z nią też żadnego kontaktu.

– Początkowo zaginionej na własną rękę szukała rodzina. Gdy to jednak nie przyniosło skutku zaalarmowana została policja. W związku z otrzymaną informacją natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów, do których dołączyli także strażacy, strażnicy graniczni i leśnicy. Funkcjonariuszom pomagała także rodzina i znajomi. Niestety pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań w czwartek nie udało się odnaleźć starszej kobiety – podała mł. asp. Kinga Warczak. Podkreśliła jednak, że akcja została wznowiona w piątek rano. Policjanci ponownie zaczęli przeszukiwać miejsca, w których mogła znajdować się zaginiona. Po kilkudziesięciu minutach w lesie w odległości około 2 kilometrów od jej miejsca zamieszkania funkcjonariusze zauważyli 84-latkę.

– Starsza kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że zbierając grzyby straciła orientację w terenie, zmęczona usiadła i zasnęła. Rano, gdy tylko się przebudziła, zaczęła chodzić po lesie próbując znaleźć drogę do domu – poinformowała mł. asp. Kinga Warczak.

Na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak kobieta nie wymagała hospitalizacji. Jej zdrowiu i życiu nic nie zagrażało. 84-latka została przekazana pod opiekę rodziny.

– Przed nami sezon na grzybobranie, pamiętajmy więc o tym, aby wybierając się do lasu powiadomić najbliższych o tym, w którym kierunku zmierzamy, o której planujemy wrócić i koniecznie zabierzmy ze sobą naładowany telefon – apeluje policja.

(p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Grzyby
2016-09-02 17:43:43
To ładnie o starszą osobę dba rodzina, że pozwolili jej samej iść na grzyby.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA