wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczęśliwy finał poszukiwań 77-latki

Szczęśliwy finał poszukiwań 77-latki

Szczęśliwy finał poszukiwań 77-latki
Data publikacji: 2017-09-14 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 1106 292130

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej mieszkanki powiatu sławieńskiego. 77-latki poszukiwało blisko 60 osób. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci, strażacy OSP, przewodnik z psem tropiącym, mieszkańcy wsi, gdzie zamieszkiwała seniorka, dron oraz śmigłowiec policyjny. Na szczęście w godzinach porannych policjanci odnaleźli starszą panią.

Kobieta wyszła z domu około godziny 13.00. Wieczorem oficer dyżurny sławieńskiej policji otrzymał zgłoszenie od syna zaginionej, że jego matka wyszła z domu najprawdopodobniej na grzybobranie i do tej pory nie wróciła do domu.

Policjanci wspólnie ze strażakami oraz mieszkańcami wsi do późnych godzin nocnych wspólnie przeszukiwali pobliski teren. Kiedy nocne poszukiwania nie przyniosły efektu komendant Komendy Powiatowej Policji w Sławnie ogłosił alarm dla całego podległego mu zespołu.

- Do pomocy w poszukiwania kobiety, zaangażowano policjantów, strażaków z OSP, lokalnych mieszkańców, przewodnika z psem tropiącym oraz funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji KWP w Szczecinie. Ponadto poszukiwania wspomagane były przez drona oraz śmigłowiec policyjny z KWP w Szczecinie - informuje Agnieszka Łukaszek ze sławieńskiej policji.

Wszyscy biorący odział w akcji poszukiwawczej przeczesywali rozległe tereny leśne i pola w okolicach miejsca zamieszkania zaginionej. Następnego dnia około godziny 7.00 rano sławieńscy policjanci odnaleźli zmarzniętą i wycieńczoną starszą panią.

Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

- W związku z trwającym sezonem na grzybobranie apelujemy do mieszkańców o rozwagę podczas jesiennych wypraw do lasu. W tym czasie starajmy się zwracać szczególną uwagę na osoby w podeszłym wieku. Starajmy się zrobić wszystko aby seniorzy nigdy samotnie nie wybierali się do lasu i zabierały ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią - apeluje Agnieszka Łukaszek. (k)

Fot. policja

 

Komentarze

$
Skrajna nieodpowiedzialność i głupota. Czy odnaleziona pokryła już koszty akcji użycia śmigłowca i wszystkich zaangażowanych osób?
2017-09-14 10:36:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy