wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińskie muzea docenione

Szczecińskie muzea docenione

Szczecińskie muzea docenione
Data publikacji: 2016-05-24 20:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1841 135210

Dwa wyróżnienia dla dwóch szczecińskich muzeów przyznali członkowie corocznego konkursu Sybilla, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Najważniejsze ogólnopolskie nagrody muzealne przyznano po raz trzydziesty szósty.

Najważniejszym wydarzeniem w Polsce w ubiegłym roku, kapituła ogłosiła budowę nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach, na terenie byłej kopalni. Główną nagrodę dla wystawy roku otrzymało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie za ekspozycję „Andrzej Wróblewski: Recto /Verso. 1948-49 1956-57”.

Szczecińskie Muzeum Narodowe otrzymało wyróżnienie w kategorii „Inwestycje" za budowę pawilonu wystawowego Centrum Dialogu Przełomy. W kategorii „Digitalizacja i nowe technologie" z kolei, wyróżnienie otrzymało nasze Muzeum Techniki i Komunikacji za multimedialny przewodnik po muzeum.

Sybille są uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody w środowisku muzealnym. Konkursowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypomnijmy, że Muzeum Narodowe w Szczecinie jest laureatem dwóch Sybilli za wystawy „Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku" z 2011 roku i „1913. Święto wiosny" z 2013 roku.©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj. Muzeum Narodowe wyróżniono w kategorii „Inwestycje" za Centrum Dialogu Przełomy

Komentarze

bigos
muzea docenione, a ich pracownicy robią za najniższą krajową lub na śmieciowych umowach.... Może pani napisze coś o tym?
2016-05-24 20:28:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie