Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińskie muzea docenione

Data publikacji: 24 maja 2016 r. 20:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Szczecińskie muzea docenione
 

Dwa wyróżnienia dla dwóch szczecińskich muzeów przyznali członkowie corocznego konkursu Sybilla, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Najważniejsze ogólnopolskie nagrody muzealne przyznano po raz trzydziesty szósty.

Najważniejszym wydarzeniem w Polsce w ubiegłym roku, kapituła ogłosiła budowę nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach, na terenie byłej kopalni. Główną nagrodę dla wystawy roku otrzymało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie za ekspozycję „Andrzej Wróblewski: Recto /Verso. 1948-49 1956-57”.

Szczecińskie Muzeum Narodowe otrzymało wyróżnienie w kategorii „Inwestycje" za budowę pawilonu wystawowego Centrum Dialogu Przełomy. W kategorii „Digitalizacja i nowe technologie" z kolei, wyróżnienie otrzymało nasze Muzeum Techniki i Komunikacji za multimedialny przewodnik po muzeum.

Sybille są uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody w środowisku muzealnym. Konkursowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypomnijmy, że Muzeum Narodowe w Szczecinie jest laureatem dwóch Sybilli za wystawy „Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku" z 2011 roku i „1913. Święto wiosny" z 2013 roku.©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj. Muzeum Narodowe wyróżniono w kategorii „Inwestycje" za Centrum Dialogu Przełomy

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bigos
2016-05-24 20:28:29
muzea docenione, a ich pracownicy robią za najniższą krajową lub na śmieciowych umowach.... Może pani napisze coś o tym?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA