Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińskie domki z kart

Data publikacji: 26 lipca 2016 r. 05:58
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Szczecińskie domki z kart
 

Najbardziej charakterystyczne budynki Szczecina, ale też te mniej oczywiste, a nawet już nieistniejące znalazły się na talii kart, której projekt przygotował Tomasz Sachanowicz, szczeciński architekt i bloger.

Szczecińska architektura cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Głównie dzięki międzynarodowym nagrodom, które zdobyły stworzone tu w ostatnich latach budynki: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza oraz Centrum Dialogu Przełomy. Między innymi one znalazły się wśród obiektów zaprezentowanych na talii kart Tomasza Sachanowicza, autora bloga www.architektura-w-szczecinie.blogspot.com. Sachanowicz umieścił na nich też inne architektoniczne symbole miasta: Zamek Ksiąźąt Pomorskich, Urząd Wojewódzki, katedra św. Jakuba, łącznie pięćdziesiąt dwa obiekty.

- Interesuje mnie szczecińska architektura, chciałem zrobić coś, dzięki czemu będzie można pokazać ją innym, zareklamować ją. Najpierw zrobiłem szkice, ikony prezentujące budynki, potem zastanawiałem się, gdzie je umieścić. Myślałem o koszulkach, następnie wpadłem na pomysł kart - mówi Tomasz Sachanowicz.

W przygotowanej przez niego talii znalazły się także mniej oczywiste, choć interesujące budynki: magazyn wolnocłowy, wieża węglowa, blok tzw. „otwieracz" przy ul. Śląskiej, Cezas, Książnica Pomorska, „Czekoladka", a także te już nieistniejące: Grzybek, pawilon Barbara, bar Ekstra czy przebudowywany Kosmos. Na kartach, poza symbolami gmachów, pojawią się także ich opisy, w języku angielskim, i polskim, z informacjami o projektantach, roku powstania, a w przypadku nieistniejących - zburzenia.

Istniejąca talia to na razie prototyp. W planie jest wydanie tysiąca kompletów kart. Sachanowicz próbuje zainteresować potencjalnych sponsorów. - Jeśli to się nie powiedzie, spróbujemy też za sprawą crowdfundingu, bo wydaje się nam, że taki produkt mógłby być ciekawy nie tylko dla turystów, ale i samych mieszkańców - dodaje. ©℗

(szymw)   

Na zdj.: Tomasz Sachanowicz przygotował projekt kart z 52 szczecińskimi budynkami.

fot. www.architektura-w-szczecinie.blogspot.com

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pola
2017-02-08 11:46:56
Swietny pomysl. Reklama miasta w doskonalym wydaniu. Jestem ZA
Czytelnik Łukasz
2016-07-26 10:35:07
Teraz pokera uwolniono, karty są więc na miejscu. Poza tym, chyba lepiej poznać architekturę miasta niż grać np. "gołymi babami". Ciekawy pomysł.
Karty
2016-07-26 09:41:32
Promocja hazardu i tyle.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA