poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Projekt szczecińskiej pracowni doceniony

Projekt szczecińskiej pracowni doceniony

Projekt szczecińskiej pracowni doceniony
Data publikacji: 2016-03-17 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1629 123804

Główną nagrodę w prestiżowym konkursie „MIPIM Architectural Review Future Project Awards” w kategorii Regeneration i Masterplanning zdobyła koncepcja zabudowy 40-hektarowego terenu w gminie Mielno. Konkurs organizowany przez światowego lidera magazynów „The Architectural Review” towarzyszy Światowym Targom Nieruchomości, które co roku w połowie marca odbywają się w Cannes.

Polski projekt „Dune City” wygrał w konkurencji z pracami najlepszych światowych pracowni urbanistycznych firmowanymi przez największych graczy na globalnym rynku nieruchomości. Do udziału w konkursie zgłoszono blisko 250 projektów z całego świata. Projekt „Dune City” był jedynym z Polski jaki został zakwalifikowany. Tym większy sukces. Jury potwierdziło wysoką jakość rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych master planu autorstwa Marka Sietnickiego ze szczecińskiej pracowni SAS. Doceniło jednocześnie wszechstronność opracowania i dalekosiężną wizję inwestora – spółki Mielno Holding, która jest częścią Firmus Group. W werdykcie czytamy: „Kompleksowa analiza z uwzględnieniem zróżnicowania grup wiekowych i różnorodnych sposobów użytkowania. Znakomity przykład dla podobnych ośrodków nadmorskich”.

Nagrodzony w Cannes projekt „Dune City” to całościowa koncepcja zagospodarowania 40 ha gruntów położonych na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim – począwszy od granic miejscowości Mielno-Unieście w kierunku wschodnim. Licząc wzdłuż brzegu morskiego teren ten ciągnie się na długości prawie 2,5 km. Przygotowane przez szczecińską pracownię opracowanie zakłada powstanie nad Bałtykiem nowego miasta, które docelowo byłoby w stanie przyjąć w jednym czasie kilkanaście tysięcy osób. Miałoby ono głównie charakter całorocznego ośrodka rekreacji i turystyki, atrakcyjnego dla wielu grup ludzi, ale również byłoby dużym centrum konferencyjno-kongresowym. Prace planistyczne trwały prawie siedem lat.

- Uzyskanie głównej nagrody w tak trudnej kategorii w tak prestiżowym konkursie to dla nas ukoronowanie ostatnich lat pracy. Znalezienie się w takim gronie utwierdza nas w przekonaniu, że warto dalej podejmować tak trudne wyzwania - mówi Marek Sietnicki.

* * *

Światowe Targi Nieruchomości MIPIM (15-18 marca) to najważniejsza doroczna impreza branży nieruchomości i inwestycji budowlanych. Odbywa się od 1989 roku we francuskim Cannes. Gromadzi najważniejszych światowych graczy na rynku nieruchomości, specjalistów dziedzin związanych z inwestycjami, budownictwem i finansami. W tegorocznych targach bierze udział 4800 inwestorów z 89 krajów, 1500 architektów i projektantów oraz 3500 deweloperów. (p)

Projekt szczecińskiej pracowni doceniony

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy