piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński TOZ apeluje o pomoc. Adopcje kotów stanęły

Szczeciński TOZ apeluje o pomoc. Adopcje kotów stanęły

Szczeciński TOZ apeluje o pomoc. Adopcje kotów stanęły
Data publikacji: 2020-06-30 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 13:10
Wywietleń: 2676 461574

"Adopcje stanęły. Telefon milczy. Brakuje karmy. Nie wiemy co robić. Odmawiać? Wtedy kocięta będą pozostawały na ulicy. Jesteśmy przerażeni sytuacją" - ten dramatyczny apel o pomoc wystosował szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W podobnej sytuacji, wywołanej tzw. kocią górką, są właściwie wszystkie szczecińskie organizacje ratujące wolno żyjące "dachowce".

Jednak tylko pod opieką szczecińskiego TOZ aktualnie jest ponad 100 kociaków. Większość z nich to adopcyjne maluchy. Jednak około 20 to kocięta tzw. butelkowe - zbyt młode i słabe, aby samodzielnie egzystować, więc wymagające intensywnej opieki praktycznie 24 godziny na dobę.

- To głównie sieroty, których matki zginęły lub zaginęły. Albo maluszki z różnych powodów przez matki odrzucone. Przebywające w naszym kocim żłobku. Samodzielnie nie potrafiące nawet jeść. Karmimy je z butelki, stąd ich określenie - wyjaśnia Karolina Winter-Zielińska, prezeska szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - U nas, jak to mówimy, na nauce jedzenia, chodzenia, mycia i korzystania z kuwety. Jeszcze nie teraz, ale już wkrótce adopcyjne. Jak dwu- i trzymiesięczne, dla których o nowe domy i rodziny teraz zabiegamy najbardziej. 

Tych - czyli do przygarnięcia na już i na zawsze - jest ponad 30. Pozostałe to koty starsze, także seniorzy. 

- Te ostatnie są teraz najbardziej poszkodowane. Bo siedzą w klatkach, a nie wzbudzają zainteresowania jak maluszki - mówi prez. Karolina Winter-Zielińska. - Prosimy o dom dla wszystkich. Pod naszą opieką są teraz koty w różnym wieku i umaszczeniu, a też w pełnym przekroju kocich charakterów. Bo nawet te, co jeszcze świata nie ogarniają, bywają zarówno odważne, jak i nieśmiałe. Zapewniam, każdy znajdzie u nas kota idealnego dla siebie.

Kto chciałby przygarnąć puchate szczęście na czterech łapach, jest proszony o kontakt z p. Karoliną - tel. 503-912-346. Kto nie ma odpowiednich warunków na taką adopcję, ten może wesprzeć TOZ w innej formie. Nie tylko finansowej. Choćby przekazując karmę - suchą i mokrą, żwirek, podkłady higieniczne. Bardzo potrzebne są również ręczniki, kocyki, pościelowe poszewki. Miejscem zbiórki jest siedziba TOZ - ul. Beyzyma 17.

(an)

Fot. TOZ

Szczeciński TOZ apeluje o pomoc. Adopcje kotów stanęły Szczeciński TOZ apeluje o pomoc. Adopcje kotów stanęły Szczeciński TOZ apeluje o pomoc. Adopcje kotów stanęły Szczeciński TOZ apeluje o pomoc. Adopcje kotów stanęły

Komentarze

@Nigdy Wiecej
Bardzo serdecznie Panu dziekuje za pomoc dla zwierzat❤.Prosze nie dac sie zawrocic z dobrej drogi z powodu drobiazgow.Ludzie tej karmy nie zjedza- a bezpieczny,najedzony pies czy kot- to najwieksze podziekowanie dla pomagajacych.Pozdrawiam serdecznie.
2020-07-01 12:42:39
rtv
Na moim osiedlu miła pani dokarmia koty i twierdzi, że one łapią szczury i myszy. Brawa dla jej wiedzy. ps, niedojedzone przez koty resztki zjadają dziki.
2020-07-01 11:54:35
Kaśka
Jestem przerażona ,fochy "nie pomogę bo nie dostałam sms z podziękowaniem".Ludzie wy pomagacie dla smsów czy z dobroci serca ,a jak już coś kupiliście i daliście nie czuliście się sami przed sobą super .
2020-07-01 10:53:36
NIGDY więcej @ Apsik
Ja na co dzień używam słów : dziękuję, przepraszam ,proszę, a w tym przypadku wydałem pieniądze i nawet nie stać na darmowy sms ??? NO TO MACIE TAK JAK MACIE ...
2020-06-30 20:01:31
Apsik
Do NIGDY WIĘCEJ A z dobroci serca nie wystarczy? Musi być odzew, naprawdę?
2020-06-30 18:53:50
NIGDY WIĘCEJ ...
Zasponsorowałem 23 kg karmy dla schroniska ( wprawdzie psiej ) , bo o taką proszono , nawet sms zwrotny "dziękuję" nie dotarł ( a był na przesyłce, bo kurier doręczający dzwonił) NIGDY WIĘCEJ ...
2020-06-30 15:13:25
Brak bezpańskich zwierząt
to śmierć wielu fundacji i towarzystw opieki. To tłumaczy dlaczego problem zwierzaków nie został w Polsce dotychczas rozwiązany.
2020-06-30 11:55:59
Boję sie
A te koty co latały bez maseczek po dworzu, gdy szalała u nas pandemia, nie przenoszą wirusa? Przecież one są nieszczepione. Rząd jeszcze nie kupił szczepionki i nie kazał kotom nosić maseczek! Ja kota w worku nie kupuję , a tym bardziej nie wezmę!
2020-06-30 10:56:38
Wojtowa garsonka
Tam-gdzie nie ma sterylizacji zwierzat- tam ( predzej czy pozniej) pojawia sie eutanazja,choroby,glod tych stworzen.Ludzie- nie dopuszczajcie do tego.Sterylizujcie koty
2020-06-30 09:10:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie