Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Słodka banda (czworga)

Data publikacji: 29 września 2019 r. 09:36
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:58
Słodka banda (czworga)
Fot. Sylwia Kędzierska-Nowak  

Bródka, Iskra, Ptysia i Spido - czwórka małych puszystych zuchów szuka nowych rodzin: na już i na zawsze. Mruczące słodziaki to rodzeństwo w typie pingwinków, a te - jak wiadomo - rządzą!

Formalnie, to schroniskowe kociaki. Chociaż wraz z karmiącą je mamą trafiły do prowadzonego przez Sylwię Kędzierską-Nowak domu tymczasowego.

- Ich mama to łagodna i ufna kotka, bardzo przyjazna ludziom. Ewidentnie została porzucona. O czym świadczy fakt, że przychodziła do ludzi prosić o jedzenie. Ale pechowo trafiła w miejsca, skąd była przeganiana. Na szczęście, znalazła się dobra dusza, która kocią rodzinkę uratowała z ulicy. Tak kotka trafiła do schroniska, a z niego do domu tymczasowego, czyli w dobre ręce, a jej dzieci znalazły bezpieczne schronienie i świetne warunki, dzięki którym mogły się właściwie rozwijać - informują pracownicy schroniska. - Kotka już znalazła nowy dom. Maluchy - jeszcze nie. Teraz mają po około 7 tygodni. Są na tyle samodzielne, że już jedzą paszteciki i celnie trafiają do kuwety. Poza tym to radosne, chętne do zabawy i ciekawe nowych wrażeń puchate słodziaki, poznające świat na swój własny niepowtarzalny koci sposób.

Mruczące kocie rodzeństwo jest do przygarnięcia: solo, choć najlepiej w parach, bo… przecież wiadomo, że „posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania drugiego", a „pierwszy kot otwiera drzwi domu dla drugiego". Poza tym - szczególnie w przypadku mruczących futrzaków - nie ma to jak szczęście w dwupaku.

- Spido i Iskra trzymają się razem. Oboje są więksi i odważniejsi od pozostałej dwójki rodzeństwa. Natomiast Bródka z Ptysią potrzebują więcej kontaktu z człowiekiem. Dziewczyny są mniejsze, delikatniejsze, bardziej wrażliwe - o swych podopiecznych opowiada p. Sylwia.

Zainteresowani przygarnięciem Bródki i Ptysi, Iskry i Spida są proszeni o kontakt z Sylwią Kędzierską-Nowak, pod numerem tel. 607 736 956. Kto z ofertą miłości nie zdąży na tę czwórkę słodziaków, na tego w schronisku czekają 22 inne spragnione czułości kociaki. Kto zechce je przyjąć do rodziny, otworzyć przed nimi dom i serce, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Sylwia Kędzierska-Nowak

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA