piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Słodka banda (czworga)

Słodka banda (czworga)

Słodka banda (czworga)
Data publikacji: 2019-09-29 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 863 418054

Bródka, Iskra, Ptysia i Spido - czwórka małych puszystych zuchów szuka nowych rodzin: na już i na zawsze. Mruczące słodziaki to rodzeństwo w typie pingwinków, a te - jak wiadomo - rządzą!

Formalnie, to schroniskowe kociaki. Chociaż wraz z karmiącą je mamą trafiły do prowadzonego przez Sylwię Kędzierską-Nowak domu tymczasowego.

- Ich mama to łagodna i ufna kotka, bardzo przyjazna ludziom. Ewidentnie została porzucona. O czym świadczy fakt, że przychodziła do ludzi prosić o jedzenie. Ale pechowo trafiła w miejsca, skąd była przeganiana. Na szczęście, znalazła się dobra dusza, która kocią rodzinkę uratowała z ulicy. Tak kotka trafiła do schroniska, a z niego do domu tymczasowego, czyli w dobre ręce, a jej dzieci znalazły bezpieczne schronienie i świetne warunki, dzięki którym mogły się właściwie rozwijać - informują pracownicy schroniska. - Kotka już znalazła nowy dom. Maluchy - jeszcze nie. Teraz mają po około 7 tygodni. Są na tyle samodzielne, że już jedzą paszteciki i celnie trafiają do kuwety. Poza tym to radosne, chętne do zabawy i ciekawe nowych wrażeń puchate słodziaki, poznające świat na swój własny niepowtarzalny koci sposób.

Mruczące kocie rodzeństwo jest do przygarnięcia: solo, choć najlepiej w parach, bo… przecież wiadomo, że „posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania drugiego", a „pierwszy kot otwiera drzwi domu dla drugiego". Poza tym - szczególnie w przypadku mruczących futrzaków - nie ma to jak szczęście w dwupaku.

- Spido i Iskra trzymają się razem. Oboje są więksi i odważniejsi od pozostałej dwójki rodzeństwa. Natomiast Bródka z Ptysią potrzebują więcej kontaktu z człowiekiem. Dziewczyny są mniejsze, delikatniejsze, bardziej wrażliwe - o swych podopiecznych opowiada p. Sylwia.

Zainteresowani przygarnięciem Bródki i Ptysi, Iskry i Spida są proszeni o kontakt z Sylwią Kędzierską-Nowak, pod numerem tel. 607 736 956. Kto z ofertą miłości nie zdąży na tę czwórkę słodziaków, na tego w schronisku czekają 22 inne spragnione czułości kociaki. Kto zechce je przyjąć do rodziny, otworzyć przed nimi dom i serce, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Sylwia Kędzierska-Nowak

Słodka banda (czworga) Słodka banda (czworga) Słodka banda (czworga) Słodka banda (czworga)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie