sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku [GALERIA]

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku
Data publikacji: 2019-12-14 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 15:03
Wywietleń: 823 433236

Niepodzielnie zawładnął trzema miejskimi placami. Oferując nie tylko grzane wino, gorącą czekoladę, słodkie gofry, mini pączki, kołacze i polane czekoladą owoce. Ale również morze innych atrakcji.

Centralne szczecińskie place: Lotników, Adamowicza i Żołnierza Polskiego, to teraz "kraina pełna świątecznych niespodzianek" - jak przekonują organizatorzy jarmarku. Ze straganami, w których każdy znajdzie coś interesującego.

- Można zrobić świąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady i grzanego wina. Oprócz tego - skorzystać z bogatej oferty food trucków i innych mobilnych wystawców - podpowiada Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, animująca wydarzenie.

Jarmark to także moc atrakcji w wyjątkowej świątecznej oprawie: z rozświetloną megabombką, iluminowanymi choinkami, zaprzęgiem św. Mikołaja, karuzelą wenecką, z kolędami. Ze sceną i halą namiotową (pl. Lotników), w jakiej za dnia się odbywająm.in. różnorodne warsztaty, liczne konkursy i animacje, a wieczorami są prezentowane bezpłatne seanse świątecznych przebojów filmowych.

I choć to już jarmarkowy półmetek, to lepiej nie odpuszczać zaproszeniu do przedświątecznej zabawy. Tym bardziej że już dzisiaj...

- O godz. 15.45 startujemy ze świątecznym karaoke i wspólnym śpiewaniem kolęd. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił lub swoim głosem wspomóc tych, którzy stoją przed mikrofonem. W repertuarze dobrze znane i lubiane utwory. Natomiast później...nieco przyspieszymy. Prawdziwy muzyczny wehikuł czasu zapewni nowogardzki zespół The PSS - o godz. 19 przypomni rockowe utwory, które królowały na listach przebojów w ostatnich dekadach ubiegłego wieku. Nie zabraknie też DJ-a, który będzie bawił publiczność aż do godz. 23 - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Oto sobotni (14 bm.) jarmarkowy "rozkład jazdy":

ŚWIĄTECZNA WARSZTATOWNIA - Hala namiotowa – pl. Lotników:

- g. 10-16 - „Nawet Dziecko to Potrafi!” - punkt szkoleniowy z pierwszej pomocy;

- g. 11-17- Zabawy z Duszkiem Ciepluszkiem SEC;

- g. 11-17 - Zabawy ze Śmieciuchem;

- g. 11-17 - Sprzedaż stroików świątecznych wykonanych przez młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Szczecinie;

- g. 11-17- Loteria fantowa – Fundacja Kamienica 1 – uczy, bawi, pomaga;

- g. 11-16 - Sprzedaż ręcznie robionych bombek na cele charytatywne Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”;

- g. 12-17 - Świąteczne malowanie buziek;

- g. 12.40-13 - „W ten czas świąteczny jestem bezpieczny!”-zajęcia z animacjami dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa w ruchu pieszym;

- g. 16-18 - Pasanki-Wycinanki - warsztaty bożonarodzeniowe, z miłości do kreatywności.

ŚWIĄTECZNA SCENA – pl. Lotników

- g. 11-17 - Wielkie świąteczne gotowanie i show kulinarne wraz z degustacją - Robert Bochenko;

- g. 14-15 - Spotkanie ze św. Mikołajem;

- g. 15.30-15.45 - Symulacja - pokaz akcji ratowniczej w wypadku komunikacyjnym;

- g. 17:30 - Koncert zespołu Słoneczne Seniority oraz solistów z Domu Kultury Skolwin;

- g. 19 - Koncert Ooxoo;

- g. 20-23 Świąteczny wieczór z DJ-em

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 bm. W dni powszednie jest cznyny w godz. 14-20, w piątek i sobotę - g. 10-23, a w niedziele - g. 10-20.

(oprac. an)

Fot. Arleta Nalewajko

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na półmetku

Komentarze

Predator
A ty myślisz geniuszu nauk humanistycznych, że ludzie utknęli w korku bo chcieli na ten odpustowy jarmark w ogóle jechać? Nie, wyobraź sobie, że utknęło w nim pół miasta których rutynową trasą jest plac Lotników. O smrodzie spalin pod oknami mieszkańców szkoda wspominać.
2019-12-14 18:14:44
do Predator
A tramwajem w 5 minut bez najmnieszego problemu
2019-12-14 16:39:36
Oko
Szkoda że taka kiepska pogoda w tym roku. jarmark super
2019-12-14 15:37:28
Predator
Za ten armagedon przez zamknięcie objazdu Placu Lotników ten co to wymyślił powinien być żywcem oskórowany jak pluton komandosów Schwarzeneggera.
2019-12-14 15:35:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie