Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Dekoracje, upominki, przysmaki [GALERIA]

Data publikacji: 30 listopada 2023 r. 06:38
Ostatnia aktualizacja: 01 grudnia 2023 r. 15:19
Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Dekoracje, upominki, przysmaki
Fot. Dariusz Gorajski  

Tradycyjnie już przed świętami w Szczecinie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Potrwa trzy tygodnie i swoim zasięgiem obejmie cztery miejsca - aleję kwiatową, pl. Adamowicza, pl. Lotników, a także część alei Wojska Polskiego. Wystartuje 1 grudnia.

W drewnianych domkach, których będzie ponad 70, zagoszczą wystawcy z całej Polski - nie tylko stali bywalcy, ale także nowi przedsiębiorcy. Odwiedzający będą mogli kupić ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, stroiki, bombki, drobne upominki, a także regionalne produkty – wędliny, sery, chleby, przetwory i miody. Nie zabraknie słodkich wypieków, świątecznych potraw, przysmaków na miejscu i na wynos.

W tym roku Jarmark pojawi się także w nowej lokalizacji. Śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego na trzy tygodnie zmieni się w świąteczną przestrzeń. 20 drewnianych domków, a w nich lokalni wystawcy, Słynne Marki, ale także przedsiębiorcy z różnych regionów Polski ze swoimi wyrobami będą czekać na odwiedzających 7 dni w tygodniu.

W każdy weekend na scenach na terenie jarmarku będą gościć koncerty, warsztaty i animacje dla najmłodszych. Nie zabraknie spotkań z Mikołajem, pisania listów, akcji społecznych i pięknych gestów.

Organizatorzy zapraszają szkoły i przedszkola do współtworzenia świątecznego klimatu i przyozdobienia choinek, którymi udekorowany zostanie Jarmark. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli będzie 40 choinek, można je przyozdobić i pozostawić na terenie Jarmarku. Świąteczne drzewka będą cieszyć oko odwiedzających przez ponad trzy tygodnie, dlatego też choinkowe dekoracje muszą być wykonane z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Można wykorzystać do tego elementy pochodzące z recyklingu lub ekologiczne dekoracje. Szkoły i przedszkola, które chciałby mieć taką swoją choinkę na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym mogą zgłaszać się za pośrednictwem linku:  https://www.accredi.pl/szkola. Ze względu na ograniczoną liczbę drzewek o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 1 do 23 grudnia. Więcej szczegółów na www.kolorowaaleja.pl (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@$
2023-12-01 15:13:17
Jak się nie ma miedzi, to się na dupie siedzi. Ceny są takie jak zawsze, czyli wysokie. Ale nikt nikogo nie zmusza żeby tam iść i kupować. Możesz sobie kupić 1L grzańca z biedry za 10 ziko i zrobić sobie w domu własny jarmark. Nikt nie broni i nikt nie nakazuje udziału w tym miejskim
$
2023-12-01 11:23:02
Ceny jarmarczne, czy realne?
@To chyba
2023-11-30 18:26:23
A to ciekawe, bo jeszcze się nawet nie zaczął. Wróżka jakaś z ciebie czy co?
To chyba
2023-11-30 17:11:16
najsmutniejszy jarmark jaki znam.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA