Punktualnie w południe w piątek 6 grudnia zakończy się głosowanie na projekty tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwało od 22 listopada. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 122 pomysłów, które znalazły się na liście do głosowania, z tego 39 to projekty ogólnomiejskie, a 83 lokalne.
Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek i miejsce zameldowania. W tym roku również osoby niezameldowane, ale mieszkające w naszym mieście będą mogą oddać swój głos zarówno przez internet, jak i tradycyjnie w punktach do głosowania. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy.
Na stronie Urzędu Miejskiego w Szczecinie (sbo.szczecin.eu) można znaleźć potrzebne informacje dotyczące SBO, m.in. gdzie można oddać głos, listę projektów.
Wśród projektów znajdują się m.in. następujące pomysły: przywrócenie pomnika Sediny przy placu Tobruckim, "biblioteka na świeżym powietrzu przy osiedlu Zawadzkiego" (niewielka drewniana skrzynka z regałami i przeszklonym frontem, służąca mieszkańcom do wymieniania się książkami i czasopismami), "Spotkania przy Najdłuższej Alei Miasta" (całoroczny cykl wydarzeń przy Ścianie Płaczu i Wojska Polskiego), "Szczecin bez plastiku" (zostaną wskazane konkretne miejsca w których pojawią się miejskie źródełka oraz automaty przyjmujące zużyte butelki i puszki), "Ekologiczny Szczecin - torby bawełniane dla mieszkańców" (5 tys. sztuk toreb ekologicznych ze znakiem graficznym Szczecina, rozdawane mieszkańcom), "Tężnia solankowa - inhalator dla Szczecina" (w Parku Kasprowicza na Psiej Polanie budowa tężni wypełnionej sezonowymi gałęziami tarniny lub witkami brzozowymi, doświetlona lampami led.), "Bulwary w kwiatach" (ustawienie na terenie szczecińskich nadodrzańskich bulwarów około 60 szt. donic z nasadzeniami drzew, krzewów oraz kwitnących bylin i traw ozdobnych), "Maszt dla Polski" (powstałby na trawniku przy zjeździe z Trasy Zamkowej, miałby sponad 30 metrów wysokości), "Mural na Niebuszewie" - na ul. Warcisława przy Centrum Handlowego Stara Cegielnia (panorama północnych dzielnic miasta) i "mobilna łazienka dla bezdomnych" (bus lub autobus, dostosowany do wymogów, jakie winna spełniać nowoczesna łazienka).
(dar)
Fot. Arleta Nalewajko