Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińska prokuratura cofnęła wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Grodzkiemu

Data publikacji: 22 lutego 2024 r. 13:05
Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024 r. 13:46
Szczecińska prokuratura cofnęła wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Grodzkiemu
Fot. PAP/Tomasz Gzell  

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wycofała wniosek o wyrażenia przez Senat zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Tomasza Grodzkiego – poinformował rzecznik prasowy tej prokuratury Marcin Lorenc.

- Prokurator uznał, że ten wniosek (o uchylenie immunitetu-PAP) jest co najmniej przedwczesny. Zostały w nim sformułowane tezy, które niekoniecznie muszą być jedynymi uprawnionymi tezami, czy też przebiegiem zdarzeń – powiedział w rozmowie z PAP Lorenc.

"Stwierdzenia o charakterze... przypuszczającym"

Według prokuratury w uzasadnieniu wniosku o wyrażenie przez Senat zgody na pociągnięcie b. marszałka do odpowiedzialności karnej zawarte są między innymi stwierdzenia o charakterze przypuszczającym, dotyczące okoliczności mających obciążać Grodzkiego, których nie można uznać za ustalenia faktyczne o charakterze pewnym. We wniosku tym stwierdzono również liczne braki i błędy, które dyskwalifikowały go jako pismo procesowe, na podstawie którego podjęta miała być przez Senat decyzja w przedmiocie odpowiedzialności karnej osoby chronionej immunitetem parlamentarnym.

W styczniu Prokuratura Regionalna w Szczecinie wniosła do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 osobom podejrzanym o przestępstwa korupcyjne związane z Fundacją Pomocy Transplantologii. Według śledczych w szpitalu w szczecińskim Zdunowie żądano od pacjentów po 10 tys. zł za operacje leczenia otyłości poza kolejką.

Jak wówczas informowano, pomysłodawcą takiego sposobu przyjmowania wpłat od pacjentów bariatrycznych miał być senator Tomasz Grodzki, wówczas dyrektor szpitala w Zdunowie i założyciel fundacji "który faktycznie podejmował decyzje w ramach tego podmiotu".

Aktem oskarżenia objęto Krzysztofa K., prezesów Fundacji Pomocy Transplantologii – Juliusza P. i Bartosza K., księgową fundacji – Urszulę M. oraz 26 osób, udzielających korzyści finansowych w zamian za przyspieszenie terminu zabiegu.

- Tak naprawdę rozmowy z pacjentami, zbiegi, rozliczenia dokonywał pan Krzysztof K., który przeprowadzał zabiegi nowoczesną metodą laparoskopową i w związku z tym, że NFZ refundował operacje bariatryczne tylko do kwoty 3 tys. zł, a koszt takiej operacji wynosił około 12 tys. zł, to podjęta została decyzja, że pacjenci, którzy chcą leczyć się metodą nowoczesną, powinni w jakiś sposób partycypować w takim zabiegu – poinformował Lorenc.

- Jest to wersja przedstawiona przez oskarżonego i zakłada ona, że o wszystkim miał wiedzieć pan senator Tomasz Grodzki, to miała być w zasadzie jego decyzja. Prokurator uznał, że niekoniecznie tak musiało być. Dopuszczalne są jeszcze inne wersje zdarzenia – dodał.

Prof. Tomasz Grodzki zaprzecza oskarżeniom

Jak przekazała prokuratura, w wyniku przeprowadzonej analizy wniosku stwierdzone zostały istotne niespójności tez w nim zawartych z tezami aktu oskarżenia w sprawie przeciwko Krzysztofowi K. i innym, a to właśnie na podstawie materiału dowodowego zebranego w tej sprawie, sformułowano założenie o możliwości popełnienia przestępstw publicznoskargowych przez senatora Tomasza Grodzkiego.

"Po zakończeniu postępowania przeciwko panu Krzysztofowi K. być może zaistnieje konieczność powrotu do tej sprawy, bo wycofanie wniosku nie oznacza definitywnego zakończenia tego postępowania. Jest możliwy powrót, jest możliwe sformułowanie ewentualnego nowego wniosku, ale tylko i wyłącznie w takiej sytuacji, kiedy cały zebrany materiał dowodowy nie będzie pozostawiał wątpliwości, że takie podstawy faktycznie istnieje – dodał Lorenc.

W styczniu mec. Dubois przekazał, że w ocenie prof. Tomasza Grodzkiego działania te stanowią "kolejną próbę zdyskredytowania go przez prokuraturę związaną z byłym ministrem sprawiedliwości poprzez połączenie jego nazwiska z rzekomym procederem korupcyjnym".

Podkreślił wówczas, że prof. Tomasz Grodzki "nigdy nie uzależniał leczenia kogokolwiek z nich od zapłaty pieniędzy. Również nie ma wiedzy, by zabiegi bariatryczne wykonywane w szpitalu Szczecin-Zdunowo, przez oskarżonych w sprawie lekarzy, na których miał rzekomo opierać się korupcyjny proceder, były kiedykolwiek uzależniane od wpłacania przez pacjentów jakichkolwiek pieniędzy na rzecz fundacji miejskiej".

Grodzki wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw. - Nigdy nie uzależniałem żadnej operacji od wpłaty jakiejkolwiek łapówki na moją rzecz - mówił Grodzki w grudniu 2019 r., gdy pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w Radiu Szczecin.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Robert
2024-02-26 13:34:32
Ale tu są tylko trole pisowskie. A to co "podawała poprzednia prokuratura" jest tak wiarygodne, jak to że Jarosław z Kryśką cimcirymcim
Do itd
2024-02-24 15:38:55
Sąd 57 latkowi oskarżonemu ( znieważył SG , WOT ) wymierzył karę 6 miesięcy ograniczenia wolności połączoną z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie tzn Sąd zobowiązał też oskarżonego do przeproszenia pokrzywdzonych funkcjonariuszy poprzez opublikowanie wpisu na portalu społecznościowym X w terminie 14 dni od uprawomocnienia się wyroku.Szaraka tak a pozostałych frasyniuk , kurdej szatan , ochojska itd ?
Do FIGO
2024-02-24 15:30:59
Gdański sąd umorzył postępowanie ws. Magdaleny Adamowicz , z uwagi na przedawnienie czynów . Była oskarżona o oszustwa podatkowe tzn Magdalena Adamowicz nie stawiała się na kolejnych rozprawach, przedstawiając zwolnienia lekarskie , ze względu na chorobę oskarżonej i sędziego, covid , odwołano łącznie kilkanaście rozpraw.Nie musi być Prezydent , a wolnnne sądddy . Myśl !
@Putin
2024-02-24 14:41:29
Nie pij tyle z ukrami bo się bedziesz śmiał od ucha do ucha płacząc krwawymi łzami ruska onuco.
Poszukujący pracy
2024-02-24 09:09:17
Zmiana władzy na Tuskową i już się zaczęło ! W UP nie ma ofert pracy . Bezrobocie zaczyna rosnąć , bo nowa władza nie zdjęła z pracodawców wyżyłowanego Polskiego Ładu po Morawieckim . Nowe głąby co pozajmowały stanowiska w Radach Nadzorczych są bezradni , bo Donek nie jest liderem gospodarczych kierunków . Burdel w prawie spowoduje , że inwestorzy uciekną i po rozwoju .Ewentualne pieniądze z KPO jak wejdą do Polski , to od razu wyjdą do sponsorów + VAT i znowu będzie dziura .Tak już było i wra
& PUTIN
2024-02-24 08:56:14
Durny PO -wski trollu, jesteś tak samo mądry i wykształcony jak Twoja ministra Nowacka , albo ten pot...ny Józefaciuk .Wybraliście głąby do Sejmu jeszcze większych głąbów niż Wy sami i liczycie , że Putin Was nie ruszy .Ukrainę dostał na talerzu od Scholza !Posłuchał Zełeński wrzoda i USA powiedziały , no to teraz proszę UE , pokaż moc i pomagaj !Ukraina utonie ,a za nią wszystkie kraje demoludów na początek .Był Rząd Polski Morawieckiego , była pomoc USA .Teraz komuchy niech się sami bronią !
Putin
2024-02-23 22:46:02
ja czytaju komenty i radosi we mnie mnogo bo poliaki podzielone i majo wojne wewnetrzna, PISuaru i Dudu działaju na dobro Putinu i Rosiju ja charoszyj, bo słaboj Polszu słaboj a wojnu idu oj idu i lataju.
Robert
2024-02-23 21:31:21
Znów trole tuska kłamią! Prezydent moze ułaskawic na kazdym etapie procesu sądowego! Na kazdym! Prokuratura poprzednia podawala ilość zeznań osób , które obciązyły Grodzkiego, to są setki osób!
@@@Wolne sądy
2024-02-23 19:44:56
A na takiej podstawie, ze prezydent mimo dyplomu z prawa, prawa w ogóle nie zna i ułaskawić ich przed zapadnięciem wyroku, czego prawa nie miał robić. Wam to wszystko trzeba tłumaczyć jak dzieciom. Poza tym, wobec tych panów zapadł jeden wyrok, ale trwających spraw karnych mają wiecej wiec mozliwe ze jeszcze wrócą do zakładów karnych. To pospolici bandyci, którzy nadużywając władzy, niszczyli niewinnym ludziom życie. ich miejsce jest w pudle, jak połowy pisowców i ziobrystów
@Robert
2024-02-23 18:46:23
Raz piszecie ze dziesiątki, potem ze setki. Trochę wam się nie kleją te zeznania. A czy ktoś te "dokumenty" widział, poza pisowcami, czy to kolejne wasze kłamstwo? Przez 8 lat pełni władzy nie potrafiliście zebrać wartościowego materiału dowodowego, więc o co teraz te pretensje? Wygląda na to że te wasze "dowody" nie były warte papieru na którym zostały wydrukowane. Jedno trzeba przyznać, w kłamstwach, pomówieniach, fałszywych oskarżeniach i fabrykowaniu dowodów, nikt ziobrystom nie dorownuje.
@@Wolne sądy
2024-02-23 18:36:05
To jeszcze napisz na jakiej podstawie sąd powtórnie sądził ułaskawionych przez prezydenta... ale konkretnie a nie po tvnowsku.
@Krzyś
2024-02-23 17:29:01
Tak samo jak polecenia ziobry, hipokryto pisowski
Kasia
2024-02-23 17:09:25
Sprawiedliwość powraca do polskich prokuratur.
już niedługo
2024-02-23 16:54:20
kacap i szkop Was wszystkich pogodzi .Dzięki sprzedajnym świniom z Polski w PE pokazaliśmy jako Naród, że jesteśmy gotowi do rozdarcia sukna . Od zachodu do Wisły będzie nowa generalna gubernia z ciabatymi jako zbędny balast w Europie . Za Wisłą ? " wsio kukurydza " ! Kacap przekaże NAS batiuszce , aby garbował durnych lemingów co w dupie mieli naukę historii .
Robert
2024-02-23 16:41:52
Do Pana Wolne sądy - Ale Pan kłamie! Troll tuska antypolaka! Setki osób złożyły zeznania przed prokuratorem w sprawie łapówek! Setki! Wszystko jest Na piśmie! Ale ta sprawa nie ulega przedawnieniu. A Tusk juz niedługo porządzi.
Krzyś
2024-02-23 16:22:08
POlecenia Bodnara trzeba wykonywać,. JASNE !!!
@Wolne sądy
2024-02-23 16:18:00
W więzieniu to powinni siedzieć Kamiński z Wójcikiem, zgodnie z wyrokami jakie wobec nich zapadły. Na Grodzkiego były tylko pomówienia pisowców, które po uwolnieniu prokuratury z łap ziobrystów, okazały się nie warte funta kłaków. Boicie sie w pisie wolnych sądów, bo wiecie ze będziecie za te wszystkie kłamstwa, manipulacje i wrabianie niewinnych ludzi, siedzieć w celi z kryminalistami - tam gdzie miejsce każdego pisowca. PiS działa jak mafia, a z mafią nie można się patyczkować
Wolne sądy
2024-02-23 14:40:42
To właśnie o nie tak chodziło kumunie i ubcji. Zgroza, ten człowiek dawno powinien już siedzieć w więzieniu.
@AAA
2024-02-23 14:23:15
Raczej koniec pisowskiej mafii. Jak gangster ziobro wnosił broń na teren sejmu to było dla ciebie w porządku? Tak sie właśnie mafiozi zachowują. Sądy i prokuratura dopiero powoli są wyrywane z łap ziobrowskiej mafii. Jeszcze będzie normalnie, ale najpierw trzeba poobcinać macki tej pisowskiej ośmiornicy i wytępić farmy pisowskich troli w internecie
@lać frajerów
2024-02-23 14:20:50
Raz w życiu dostałem pałą od policji, to było w Warszawie na proteście przeciwko rządowi pis. Ten zbrodniczy pisowski reżim nie miał skrupułów w wysyłaniu uzbrojonych po zęby siepaczy na bezbronny, pokojowo protestujący tłum. Z resztą nie tylko pały poszły w ruch, i gaz tam był i armatki wodne też. Dobrze że nie otworzyli ognia, choć niektórzy z pisowskich siepaczy pewnie chętnie by postrzelali do tyc, co pisu nie lubią i to okazują.
@Alex
2024-02-23 13:54:01
I ukarac surowo tych dwustu świadków, niech wiedzą, że przeciw mafii się nie zeznaje.
Panie Alex
2024-02-23 13:26:25
sugeruje pan bzdurę , że o to niby Grodzki dla PIS-u był tak niewygodny, że trzeba go ścigać . Odwrotnie , była publiczna skarga osoby cywilnej .Próbowano to " zagłuszyć " , no , niestety zaraz szybko pojawiła się lawina oskarżeń innych " poszkodowanych " ( wziął i nie uratował ) .Nie myśl pan , że tym co pan Grodzki " pomógł "za pieniądze chcieli Go skarżyć . PIS nie szukał skarżących , bo nie musiał ! Takie życie . Wziąłeś i się nie wywiązałeś , to oddaj .Nie oddał , no bo jak oddać za wiarę.
AAA
2024-02-23 13:07:50
POwrót mafii w pełnej krasie. Sądy już mieli, teraz przejmują prokuraturę i likwidują CBA.
Alex
2024-02-23 12:35:57
Trzeba pociągnąć do odpowiedzialności prokuratorów którzy stawiali Profesorowi Grodzkiemu fałszywe zarzuty.
lać frajerów
2024-02-23 12:14:14
normalne będzie jak niedługo na ulicy zomowiec będzie " napier...ał " każdego gnoja, który rzuci papierek na chodnik ! To będzie dobre ,wychowawcze , a głupia Jessika i jej alfons Seba nie podskoczą pałkowemu . Ten mając przyzwolenie Nowej Władzy , będzie pały używał, bo to lubi .Nie poskarżysz się . No , bo gdzie pójdziesz z tym problemem ? Do Sądu ? Jakiego ? Przecież Sądy są tych co pałują .My starzy ludzie ,to znamy z własnych pleców , ale Ty młody człowieku szykuj kuferek. Poczujesz ból !
Gg
2024-02-23 11:51:16
PO w akcji. Boże chroń Polskę.
1,2,3
2024-02-23 11:17:01
To , że swojak prokurator skręca śledztwa przeciw patusom , to było do przewidzenia . Tym sposobem zostali zrobieni w bambuko Ci wszyscy , którzy chcieli reformy Sądów w 2015 r. Liczyli na PIS , ale dudy dał PAD i dla całego PIS-u zrobił się wypad ! Zasada się sprawdza : masz miękkie serce , musisz mieć twardą dupę .Szykuj się Prezydencie na "chlastanie" po twarzy , bo i na Ciebie nadejdzie pora .Oddałeś Sądy, oddałeś TVN , to teraz oddaj siebie na poniewierkę ! Niech grają z Tobą w dupniaka !
klemens
2024-02-23 11:00:55
znaczy się , prokuratura powinna przyjrzeć się prokuratorowi .
FIGO
2024-02-23 08:45:44
Podobno osobnymi samolotami ( HEAD ) do USA polecą nasze władze TUSK i PAD do lewackiego Prezydenta USA na spowiedź . Mnie wierci w pusty , komunistyczny, durny czerep natarczywa myśl : Jak teraz potoczą się losy , który nie doleci ? Jednego Prezydenta RP uśmiercił Putin , a drugiego ?
@@Komentujących
2024-02-23 00:27:26
Teraz wymiar "sprawiedliwości" Tuska powinien zamknąć "do pudła" tych wszystkich świadków, którzy obciążyli "niewinnego, uczciwego Grodzkiego". Kilkadziesiąt albo kilkaset osób znieważających jego wysokość marszałka, trzeba ukarać...
@ Słuszna decyzja
2024-02-22 23:14:29
Czyli zeznania kilkudziesięciu świadków w sprawie się nie liczą ? Czy to "sprawiedliwość POwraca" czy raczej doktryna Sławka działa ? Kto następny ?
@@po
2024-02-22 23:00:09
sprawdź kogo ułaskawiał komoruski - pewnie samych alimenciarzy było ze 2 tysiące...
kwczol
2024-02-22 22:46:34
Radosnej,usmiechnietejPolski juz czas, Marszalek polny Grodzki ,wdowka po Adamowiczu uniewinniona,Bondarenko uratowany,coreczka Rozy thun vo ....za jeden dzie 250 tys,Oby tak dalej jestesmy wreszcie w Europie,
Robert
2024-02-22 22:15:18
Co niektórzy piszą tu głupoty! To nie PIS nie ukonczył procesu Grodzkiego i innych a sędziowie polityczni z Justici ! Sędziowie mieli byc Apolityczni a nimi nie są! I teraz wszystko bedzie uwalone z rozkazu Bodnara! Przestępcy zacierają rece!
@Licznik
2024-02-22 22:11:37
ten od licznika zaraz się umartwi i złoży samokrytykę, sam też oświadczy, że miał schizę bezobjawówkę, jednobiegunówkę... i co już jesteś zadowolony, czy może sepókó na placu mieszkaniowicza by cię zadowoliło, ja oder???
@ @po
2024-02-22 20:41:56
Zrozum człowieku, że ani PiS, ani PO to nie są partie realizujące polski interes. One na życzenie obcych stolic zarządzają Polakami i dla naszej zguby nie istotne jest czy akurat PiS czy PO jest u władzy. Aparat propagandy nieustannie antagonizuje Polaków, żeby się nie połączyli i nie pogonili jurgieltników. Tu masz przykład prof. Koperty, a niedawno wesołej wdówce z pl. Adamowicza przedawniło się 400tys niezadeklarowanych dochodów z wynajmu. Przedawniało się za kadencji PiS. Można? Można!
@Komentujących
2024-02-22 20:08:58
Znaleźli się neo-sędziowie. Z powołania lisowskiej bandy
abc
2024-02-22 19:30:34
Slawek Neuman tez ma lub mial zarzuty korupcyjne gdy ''tyral'' jako wiceminister zdrowia, Jak myslicie ta sprawa sie skonczy? Rozejdzie sie na 100% po kosciach,Brawo milosnicy szajki 13 grudnia,
Licznik
2024-02-22 19:03:48
Gdzie ten cymbał od licznika Grodzkiego? Łyso ci teraz frajerze?
Gość
2024-02-22 18:33:43
Folksdojcz dał zielone światło,wraca stare,korzystajmy
@po
2024-02-22 18:25:20
"Zwykły obywatel już by siedział w ciupie" - a pisowców duda ułaskawi bez mrugnięcia okiem, nawet jak się okażę że za publiczne pieniądze harcowali z dziwkami w Wiedniu. Uwielbiam pisowską hipokryzję i moralność kalego
Brawo
2024-02-22 18:12:30
Czasy stalinowskiej (ziobrowskiej) prokuratury się skończyły.
Paweł
2024-02-22 17:47:05
Czas pociągnąć Ziobrę i winnych prokuratorów do odpowiedzialności.
ZET
2024-02-22 17:45:32
Zapisuję się do PO.Będę robił przekręty i wtedy gów... mi zrobią.
Słuszna decyzja
2024-02-22 17:43:45
Sprawiedliwość wraca do szczecińskiej prokuratury.
@ @licznik grodzkieg
2024-02-22 17:42:55
Jak tu nie pić wobec takiego sukcesu kopertowicza. Gratuluję i jemu i prokuratorom, którzy przejrzeli na oczy. Grunt to wiedzieć skąd wieją wiatry.
po
2024-02-22 17:31:18
I po to jest BODNAR, ŻEBY WSZYSTKO POZACIERAĆ.Zwykły obywatel już by siedział w ciupie.PEŁOWCY WSZYSTKO PRZEJMUJĄ, media,prokuraturę,sądy, nie będę dalej wymieniał bo klawiatura na komputerze się zetrze!.ALE BANDYCTWO! I CO WY NA TO WYBORCY PO?.Czekacie jeszcze na obsadzenie swoimi ludźmi NBP i Trybunału Konstytucyjnego?a może na podwyżki prądu,wody i ...ale się nie bujcie uchodżcy to będzie tania siła robocza.Jakie jest wyjście-RYŻY ZE SWOJĄ EKIPĄ JAK NAJWCZEŚNIEJ MUSI USTĄPIĆ.
Karolina
2024-02-22 17:14:35
No i w końcu w Polsce jest "tak jak było". Elity - stoczterdziestoletni właściciele kamienic, słupy i inni tego typu obywatele znowu mogą spać spokojnie. Brawo Naród!
@odszczekajcie pisy!
2024-02-22 16:50:33
No to się nie doczekasz - wszyscy mamy świadomość upartyjnienia tak sądów jak i prokuratury - przyszło polecenie i tyle. Pamiętaj że Art. 44 Konstytucji po prostu pozwoli ścigać za korupcję gdy będzie to możliwe "Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn." Spokojnie Polacy poczekają.
@licznik grodzkiego
2024-02-22 16:12:00
Boże! Co za bełkot! Piłeś, nie pisz!
Brawo Bodnar!
2024-02-22 15:39:12
Standardy ukraińskie. Przydałyby się nszwiska prokuratorów, którzy doszli do nowych wniosków dwa miesiące po zmianie władzy.
?
2024-02-22 15:35:25
Kiedy PLAC , POMNIK ofiar zbrodniczego PiS? Adamkowicz juz ma , a T.G. jeszcze nie ?A i pomnik sprawiedliwości w/g niejakiego S.N. ?
licznik grodzkiego
2024-02-22 15:35:13
sie zatrzymal na ponad 1000 dni beda mieli cieplo. juz sie za nich wezma, To pokazuje jak bedzie sle zdrowia . prokurator uznal ze jezeli doplacisz to bedziesz korzystal z nowszych operacji.umowa byla taka ze tusk go nie zrobi marszalkiem ale w prokuraturze bedzie mial wyczyszczone
Marcin
2024-02-22 15:15:45
I tak, po wymianie kadr Mikołaj Kopertnik zostanie uniewinniony…::))).
Viola
2024-02-22 15:05:33
Najpierw beatyfikacja posłanki Sawickiej a teraz kanonizacja Grodzkiego. Wraca "nowe"...
Witja
2024-02-22 15:03:12
Jak to mówią swój swojego nie ukrzywdzi, z tej samej sprawy zapadly już wyroki niezależnych sądów. Ale tamci mieli pecha bo urodzili się bez immunitetu
Jb
2024-02-22 14:52:14
Takimi decyzjami prokuratury Bodnara nigdy nie naprawi się państwa polskiego. Tragedia czeka nas.
@@odszczekajcie pisy
2024-02-22 14:49:02
Chyba ci się prokuratorzy generalni pomylili. To Ziobro żelazną ręką trzymał prokuraturę i nakazywał twożenie z dudy ziętych oskrażeń i fabrykowanie dowodów. W końcu widać ile oskarżenia ziobrystów były warte. A wy zamiast odszczekać oszczerstwa, to jeszcze się bardziej pogrążacie. A co do hejterów za publiczne pieniądze - to czy matecki już się wytłumaczył z utrzymywania farmy troli za kasę z funduszu sprawiedliwości? Co ty na to hipokryto?
Kiedy?
2024-02-22 14:45:42
Jak Grodzki taki święty, to na ołtarze!
Wypchane koperty
2024-02-22 14:40:57
Santo subito, Santo subito, po trzykroć Santo subito.....i na ołtarze z marszałkiem .....NEO"demokracja"
Datek
2024-02-22 14:40:50
Niech pan Senator przekaże 100 tys zł na biedne dzieci lub hospicjum i sprawę zamknąć definitywnie
wuj
2024-02-22 14:33:32
sami swoi cofają wniosek, który poparty świadkami ,nic nie znaczy.Tylko słowa grodzkiego!!!Prawo kundla Tuska!!!!
doktryna neumana!
2024-02-22 14:19:11
Doktryna w pełnej krasie, nic dodać, nic ująć!
czytam
2024-02-22 14:09:23
Język prwników , to język węża. Rozdwojony w/g potrzeb . Czyich ? SPONSORA ,Sfora , czy obrońcy tzw. prawa ? Zależnie kto rzadzi , "prawnik" zarabia swoje przy obsłudze pana? Jak coś ukradniesz , to bądz juz czlonkiem- rzadzacej BANDY.Prokurator i sąd zalatwią ci bezkarność .
2xobiecaćtojak1dać
2024-02-22 14:00:53
Porażka Obywatelska usuwa z Internetu spot z obietnicą obniżenia podatków! Bo to tylko taka „przenośnia” była?
Coś czuję, że
2024-02-22 13:58:01
Ty Minako dopiero coś zrozumiesz jak zostaniesz z gołą dupą. Tusk Ci to już obstalował !
@odszczekajcie pisy
2024-02-22 13:51:27
Prokuratura pod wodzą ukrainca bodnara zrobi wszystko by swoich ochronić. Doktryna neumana wciąż dziala.Ale to bezprawie się skonczy i nie będzie chowania się za immunitetem. Tacy krysztalowi dzialacze parti ryzego i jego koalicjantów jak nowak,karpinski gawlowski ,giertych, grodzki,brejza i im podobni kiedyś za to odpowiedza. Ciekawe jak partia ryzego wytlumaczy sie ze z subwencji ( z publicznych pieniedzy) finansowała hejtera ? Moze ty to wyjaśnisz milosniku ryzego i koalicji 13 grudnia ???
Minako
2024-02-22 13:38:45
"Stwierdzenia o charakterze... przypuszczającym" - norma u pisowców... Tymczasem "milionerzy z poprzedniej kadencji" mają się świetnie... Już są "obrońcami demokracji", zaraz bedą świętymi za życia...
odszczekajcie pisy!
2024-02-22 13:25:50
No to teraz czekam jak wszyscy nazywający marszałka "kopertowiczem" przeproszą za oszczerstwa
Sami swoi.
2024-02-22 13:22:09
Zwlaszcza w Szczecinie.
itd
2024-02-22 13:19:25
Doktryna Neumana w praktycznym dzialaniu,Po to sa bandyckie dzialania Bodnarenki ! Adamowiczowa w malej Sycyli jaka jest Gdansk tez uniewinniona od przekretow,Wychowanek Tuska Nowak tez bedzie uniewinniony i jeszcze dostanie odszkodowanie tak jak Gawlowski i Giertych,OKaze sie,ze w skrytkach w meblach pieniadze Nowakowi podrzucili pisowcy,Teraz cz\as dzialania ''wolnych sadow'' pod swiatlym przywodztwem Bodnarenki,
FIGO
2024-02-22 13:14:53
Weź no Prezydent i uniewinnij Tomasza jeszcze przed oskarżeniem i nie trzeba się będzie " z nikim " przepychać o prawdę ! . Zrób to w ramach zło dobrem zwyciężaj . Będzie miał chłop honor jak ten krzyżak z filmu , to pójdzie , poszuka gałęzi i się ze wstydu powiesi . Ten Krzyżak miał swój honor , a ten ? Może ma ?
Robert
2024-02-22 13:13:44
Prokuratura tuskowska, bodnarowska!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA