Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Szczecińska karta w Policach

Data publikacji: 2015-09-24 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:28
Szczecińska karta w Policach
Fot. R.STACHNIK  

Od dziś (24 września) mieszkańcy gminy Police mogą składać wnioski o wydanie Szczecińskiej Karty Rodzinnej. Uprawnia ona do korzystania z wielu ulg - między innymi do zakupu dużo tańszych biletów komunikacji miejskiej.

Wnioski są przyjmowane w Urzędzie Miejskim przy ul. Stefana Batorego 3, w pokoju 2b na parterze. Odbierać karty będzie można w kasie biletowej ZDiTM przy centrum handlowym Kinga w Policach.

Z programu mogą skorzystać rodziny, w których na utrzymaniu rodziców jest przynajmniej dwójka dzieci (własnych, przysposobionych lub w ramach rodziny zastępczej).

Warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku. Czas na załatwienie sprawy to 10 dni, a posiadaczowi karty przysługuje sporo ulg oferowanych przez jednostki organizacyjne oraz instytucje kultury, które przystąpiły do programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”. Między innymi można kupić (również dla rodziców) tańsze bilety komunikacji miejskiej czy do teatru - a uczniowie podstawówek dostaną nawet trzymiesięczną „sieciówkę” za symboliczną złotówkę.

Posiadanie Szczecińskiej Karty Rodzinnej uprawnia również do korzystania ulg i zniżek oferowanych w ramach współpracy przy realizacji programu przez prywatne firmy, instytucje i organizacje. Na stronie www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl jest ich pełny wykaz.©℗

(jps)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aga
2015-09-24 17:24:38
mam ten sam problem :( wg polskich kryteriów nie jestem rodziną....k... mać
jak
2015-09-24 11:12:24
A matka samotnie wychowująca jedno dziecko i płacąca podatek w Sz-nie nie może mieć SKR, bo ..nie jest rodziną wg. Krzystka i innych radnych a PIS-u6610

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ