środa, 20 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza [GALERIA] (akt. 1)

Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Data publikacji: 2019-01-19 12:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-21 00:41
Wywietleń: 1811 372251

Około 600 szczecinian zjawiło się na placu Solidarności, aby wziąć udział w transmisji pogrzebu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Opowiadali o tym, jak wielkim wstrząsem był dla nich mord na tym polityku dokonany podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zastanawiałem się, jakie słowa warto przekazać, i nasuwały mi się słowa, które znajdziemy w testamencie Jana Pawła II - mówił ksiądz Dariusz Knapik, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła. - Zaczyna ten testament od słów Chrystusa: „Czuwajcie, bo chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. W chwili, której się nie domyślacie… Dodaje od siebie papież takie słowa: „I ja pragnę czuwać. I pragnę, by wszystko, co składa się na moje ziemskie życie, przygotowało mnie do najważniejszej chwili: do chwili odejścia”. Każdy w każdej chwili powinien liczyć się z możliwością własnej śmierci.

Szczecinianie śledzili transmisję i ustawiali na placu znicze.

- Czujemy się związani z tym ludźmi, którzy chcą naród jednoczyć, a taką postacią był Adamowicz – zadeklarowała Regina Czernikiewicz. - Jednocześnie swoją obecnością tutaj wyrażamy protest przeciwko tym, którzy nas dzielą. Dziś przyszły tu osoby z różnych środowisk, nieidentyfikujący się z jedną opcją polityczną. Miejmy nadzieję, że coś dobrego mogłoby z tej tragedii wyniknąć.

- Wielu naszych znajomych i bliskich myśli tak samo jak my, ale są też tacy, którzy uważają, że nic się nie stało – dodawał Witold Czernikiewicz– Uważam, że samorządy zdały egzamin po tragedii. Fakt, że pan Jarosław Kaczyński przekazał kondolencje przez panią rzecznik, był nie na miejscu. Minister Brudziński po tragedii zachował się bardzo dobrze.

Henryk Lech podkreślał, że przyszedł na plac Solidarności, bo miał taką głęboką potrzebę.

- Dla mnie to, co się stało, jest niepojęte. Prezydent Adamowicz był człowiekiem wielkiego serca. Mam nadzieję, że nadejdzie czas opamiętania, ale to płonne nadzieje. Proszę spojrzeć na transmisję (na pl. Solidarności transmitowano relację TVN24) – kamera pokazuje wszystkich uczestników, ale do tej pory nie pokazała prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Jakby ich tam nie było. Nie jestem po żadnej stronie politycznej, ale to mi się nie podoba.

Kilka chwil po udzieleniu tej wypowiedzi pan Lech podszedł do mnie i powiedział:

- A nie, w końcu ich pokazali. Może nie będzie tak źle...

Alan Sasinowski

Fot. Dariusz Gorajski

Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Szczecinianie żegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Komentarze

Jakób
@ zak - podtrzymuję uczucie współczucia. I delikatnie, żeby nie zabrzmiało to jak mowa nienawiści, przypominam powiedzenie o źdźble w jednym oku i belce w drugim.
2019-01-21 00:35:03
zak
@Jakób Uważam że to co robi opozycja totalna to zaślepienie utratą władzy. To krytykowanie Kaczyńskiego że się żle zachował. Zrobił to co uważał. A jak się zachowała totalna opozycja na pogrzebie Inki? Jak się zachowują KODziarze malując i profanując pomnik Prezydenta Kaczyńskiego? Jak się wreszcie wypowiadał sam Adamowicz o PiS? Zapomnieliście. Nie udało wam się z krytyką 500+ z emeryturami z straszeniem o upadku gospodarki , z bredniami o konstytucji itp itd To teraz rozpoczeliście kampanię o nienawiści. Tyle w temacie
2019-01-20 17:47:54
Jakób
@ zak - uważasz, że mówienie prawdy to mowa nienawiści? Współczuję.
2019-01-20 12:36:48
Jakób
@ Jaaad i jemu podobnych - widocznie niedokładnie słuchaliście wystąpienia o. Ludwika Wiśniewskiego. A może to za trudne do zrozumienia przez was? No jasne, przecież wy nie macie własnego zdania. Jak nie dostaniecie wytycznych z Nowogrodzkiej, to nie wiecie co pisać. Katolicki kraj, a jakby dziki. Nie słuchacie mądrych duchownych, bo nie pasuje do otrzymanych instrukcji. Nawet jakby papież Franciszek powiedział, że czas skończyć z trucizną nienawiści to i tak nie przyjmiecie tego do wiadomości.
2019-01-20 12:33:06
do @Jaaad
A ty cały czas swoje. Widzisz drzazgę w oku bliźniego ale już nie belkę w swoim. O watahach mówił Sikorski w 2007 roku!!! 12 lat temu! O dinozaurach Tusk mówił w 2010. 9 lat temu. Cyba - 2010. Przy czym tego też nie można porównać bo to był wariat któremu było obojętnie kogo zabije - najpierw chciał zaatakować szefostwo SLD... Zresztą Sikorski przeprosił. Kaczyński za zdradzieckie mordy i morderców (co chyba jednak gorsze co?) - nigdy! Nawet na minutę ciszy nie zdobył się żeby się pojawić. Więc o czym my tu mówimy?? Ja nie twierdzę że politycy PO są bez winy. Nie da się po prostu obronić tezy że PIS nie korzysta z mowy nienawiści na większą skale i teraz tu dzisiaj a nie kiedyś.
2019-01-20 00:32:08
Do @jaaad
Oglądałeś transmisję Słyszałeś co tam było mówione Jad jad i jeszcze raz jad W kościele?! Niektórzy chyba przyszli na wiec polityczny A ktoś niedawno wspominał o pojednaniu ale pokazał jak wygląda jego rozumienie "pojednania"
2019-01-19 21:45:37
zak
Mowa o walce z nienawiścią a tymczasem Pan Czernikiewicz swoimi wypowiedziami sączy nienawiść. Kurier też publikując takie nienawistne wypowiedzi publicznie,propaguje zachowania naganne. A jak zachowali sie przeciwnicy PiS po katastrofie smoleńskiej? Tragedia
2019-01-19 21:29:31
do @Jaaad
Ale ślepota i hipokryzja! Fajnie sobie zestawiłeś. O dorzynaniu watah nie słyszałeś? O dawaniu z baśki, wyskakiwaniu z okien, strzelaniu do Kaczyńskiego i patroszeniu też nie? To wpisz w Google i sprawdź, kto epatował takim nienawistnym językiem. Sprawdź też, kim był Cyba.
2019-01-19 21:14:09
@Jaaad
Bredzisz. Mówimy o człowieku który był wręcz zaszczuwany przez środowiska około PIS. Poczytaj co o nim i do niego pisał Prezydent Duda, czy nazista Andruszkiewicz. Co pokazało TVPIS w dniu jego śmierci?? Do pojednania potrzebne jest też przyznanie się do popełnienia win wobec drugiego. A jak to wygląda widać w TVPIS najostrzej. Pokazali mowe nienawiści (choć czy 'wyginiecie jak dinozaury wobec "Mordercy! Kanalie! Zdradzieckie mordy!" to mowa nienawiści?!) ale tylko po stronie PO. W Pis aniołki same siedzą z Pawłowicz na czele... Hipokryzja poziom 1000.
2019-01-19 20:28:18
Hejter
P. Adamowicz był postacią kontrowersyjną, a jego śmierć jest wykorzystywana przez cynicznych ludzi do celów politycznych. I to właśnie tych cyników powinno się ścigać, a nie jakichś schizofreników, którzy piszą pospolite szyderstwa. Po mój adres i inne dane zapraszam Panów policjantów do siedziby Kuriera.
2019-01-19 19:31:28
Do Jakób
A ile to było procentowo 5, 10
2019-01-19 18:20:55
Jaaad
Ilość jadu w tzw "pożegnaniach" zwolenników PA nawet koloratkowych aż wylewała się z ekranu I oni mówili o pojednaniu
2019-01-19 18:18:41
Jakób
Rzeczywiście P.A, był człowiekiem wielkim, co potwierdziły tysiące Gdańszczan i mieszkańców innych miejscowości w Polsce.
2019-01-19 16:58:36
@Wódz OTUA
Jest już pierwszy cud - tłumy ateistów na Mszy Świętej.
2019-01-19 16:57:50
Wódz OTUA
Na taki pogrzeb zasługują ludzie wielcy lub święci.Czekamy na beatyfikację.
2019-01-19 15:16:52