niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecinianie piszą do Lidla

Szczecinianie piszą do Lidla

Szczecinianie piszą do Lidla
Data publikacji: 2020-02-08 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-22 12:55
Wywietleń: 5974 442039

Wyślij list do Lidla - apelują Szczeciński Ruch Miejski oraz Rowerowy Szczecin. Chodzi o szyld tego dyskontu, jaki zawisł na budynku Posejdona w centrum miasta. Miejscy aktywiści zwracają uwagę, że szpeci on to miejsce i trzeba go zmienić. 

Wydarzenie pod takim hasłem pojawiło się na Facebooku. Organizatorzy piszą: "Budynek Posejdona jest jedną z architektonicznych ikon miasta jeszcze od czasów przedwojennych. Dziś, po modernizacji i przebudowie, Posejdon ma szansę stać się dumą Szczecina również o zasięgu ponadlokalnym. Zwracamy się z prośbą o jak najszybszy demontaż kolorowego szyldu Lidla, który został umieszczony na elewacji szczecińskiego Posejdona. Prosimy o zastosowanie najwyższych standardów estetycznych przy umieszczaniu szyldów, logotypów i innych informacji wizualnych na tym budynku (...)".

W wydarzeniu opublikowano przykładową treść listu i adresy, na które można go wysłać. W komentarzach pojawiły się propozycje, by pomyśleć o petycji. 

- Na razie jest pomysł, żeby po prostu pisać do Lidla, bo to chyba jest najskuteczniejsze - mówi nam Maciej Gibczyński z Rowerowego Szczecina. - Zobaczymy. Liczymy na to, że uda się to załatwić szybko, że się zreflektują i zmienią szyld na spokojniejszy. Jesteśmy miejskim ruchem, zależy nam, żeby miasto było estetyczne. Niestety uchwała krajobrazowa to temat ciągle odwlekany, więc dzieją się takie rzeczy. Centrum miasta staje się coraz ładniejsze. Byłoby fajnie, gdyby nie atakowały nas takie kolorowe szyldy.

* * *

Przypomnijmy, że szczecinianie wywalczyli już podobne estetyczne zmiany w przypadku dyskontu Biedronka na deptaku Bogusława oraz KFC przy pl. Kościuszki.

(gan)

Fot. Facebook/Rowerowy Szczecin

Komentarze

Szczeinianin
Rowerzyści, przestańcie mącić. Posejdon to był dumą Szczecina przed wojną, gdy nazywał się UFA PALAST. A dziś dumą Szczecina jest HANZA TOWER.
2020-02-22 12:42:54
kk
miasto ob...ne banerami, reklamami, bochomazami ,a im małe logo przeszkadza
2020-02-11 01:21:43
czytelnik
Lidl nie daj się, logo jest OK
2020-02-10 07:58:44
ciekawy
Pisali petycję na kolanach czy na siodełkach?Waleczni a Szczecin jak zapyziały tak zapyziały
2020-02-09 22:49:36
;-0
Szyld mógłby być bardziej stonowany dopasowany i podświetlony jak ktoś umie czytać to zrozumie że tam jest taki sklep ,większy problem to szyldoza i ledoza lombardowo patologiczna na pl. rodła czy pl.kosciuszki -dramat
2020-02-09 18:53:52
Mieszkaniec
Zastanawiam się dlaczego SRM i mała grupka "rowerowych"ma decydować czy logo znanej marki na cały kraj i nie tylko ma być na tym budynku czy nie?Otóż ta sama grupa krytykowała od początku kształt tego obiektu a teraz uważają ją za perełkę i wizytówkę naszego miasta.Śmierdzi to typową hipokryzją tych co to krytykują.Niech obejrzą się wokoło swojej głowy podczas jazdy rowerami po naszych ulicach i wówczas się przekonają jak beznadziejnie są ulokowane a uchwała krajobrazowa do tej pory nie została uchwalona przez naszych radnych i w tej materii nie protestują.Krzywe chodniki na starym mieście też tego nie widzą a chcą rewitalizować stare miasto dla kogo??Dla wąskiej grupy ludzi a nie jak gadają dla mieszkańców.Widać że jednak myślenie boli.
2020-02-09 11:21:15
Emeryt
Całe miasto upstrzone koszmarnymi bilbordami reklamowymi, gigantycznymi reklamami na ścianach budynków, oklejonymi witrynami, a wam przeszkadza napis LIDL.
2020-02-09 10:54:27
Marian
Szpetny to jest caly ten budynek!!!!! Dlaczego nie wybudowano czegos w stylu przedwojennego Szczecina??
2020-02-09 10:53:34
dziwne że nie przeszkadzją wam szczury biegające w pobliżu Posejdona (przy Bramie Portowej)
a przeszkadza wam tak bardzo kolor w logo Lidl'a chociaż w samym Posejdonie tak kolorowo iluminowana elewacja jak duże wyświetlacze wydają się być znacznie bardziej kiczowate... no ale tak to już z wami jest, ważniejszy jest kolor słupków niż wszechobecny w zachpomie syf - myślicie ze pudrowanie syfa uczyni was mieszkańcami zachodnioniemieckiej metropolii?
2020-02-08 23:58:34
Gość
Dlaczego chodnik przed "Posejdonem" jest węższy od ścieżki rowerowej? Czy mamy aż tylu rowerzystów, że trzeba spychać pieszych pod ściany budynku?
2020-02-08 23:20:08
Nazwa
mieszkam 500 m od posejdoda i nawet nie wiedziałem że tam lodl będzie, ot reklama za 100 zl.
2020-02-08 22:43:00
Obserwator
Szyld pasuje jak kwiatek do kożucha.
2020-02-08 22:16:43
Toty kompletne
Lidl nie daj się A wy kupujcie w polskiej Biedronce, polskim Auchan, polskiej Żabce i nie polskim Społem
2020-02-08 20:53:31
Dojcz nie co czyni.
Dokładnie niech się wynoszą do Szwabii.Dojcz jest nam potrzebny jak wrzut na dupie.Tylko pieniądze wyprowadza z kraju.
2020-02-08 20:01:48
Filipinka
Jako użytkowniczka szczecińskich chodników nie mogę sobie pozwolić na to, aby podziwiać estetykę okolicznych budynków, tylko muszę patrzeć pod nogi. Estetyka szczecińskich chodników? - dziurawe, krzywe, upstrzone psimi kupami czy ludzkimi rzygowinami. Prośba do rowerowych aktywistów - może tak ze swoją siłą przebicia byście wyegzekwowali od urzędników naprawę bubla jakim jest przebudowany chodnik na ul. 26 Kwietnia. Ale nie, Wam ten bubel się podoba, bo macie szeeeeeroką ścieżkę rowerową. Szerszą niż chodnik. Was to cieszy, chodnik jest tak wąski, że czy to piesi mijając się, czy rodzic prowadzący dziecko, ryzykują skręceniem nogi, bo jakiś rowerowy palant wymyślił ścieżkę rowerową szeroką tak, jakby codzienne odbywał się po niej Wyścig Pokoju. Ale to jeszcze nic, ten sam PALANT na łączeniu ścieżki z chodnikiem położył różnego kształtu kostki i to jeszcze na różnych wysokościach. Tak więc drodzy rowerzyści może rozliczajcie wydawanie publicznych pieniędzy, a nie pouczacie prywatnych przedsiębiorców na co mają wydawać swoje pieniądze.
2020-02-08 20:01:04
@itd
Kogo to obchodzi, dzbanie?
2020-02-08 19:15:38
Estetyka
Dla "Wit" w Szczecinie najgorsza estetyka to napis Lidl , Ha,Ha,!
2020-02-08 18:19:57
Wlt
Czytając komentarze dochodzę do wniosku, że większość komentujących jest całkowicie obojętna estetyka miasta. Nic więc dziwnego, że Szczecin wygląda tak jak obecnie. To przykre.
2020-02-08 17:52:07
Nie dla aktywistów
Niestety nie wesprę tych aktywistów. Dlaczego? Za brak szacunku dla inaczej myślących.
2020-02-08 17:35:43
Kto to
"Won do Rzeszy" i "itd" to chyba prawdziwi europejczycy i "przyjaciele " Niemiec i nigdy ich stopa stanie na "po zachodniej stronie Odry"Powodzenia w Moskwie!
2020-02-08 17:25:08
cwaniaczki
Taka reklama za darmo! Ja bym pisał do Brukseli.
2020-02-08 17:03:44
Dori
Zabka, KFC mogą się dostosować, to i Lidl może. To my mieszkańcy Szczecina musimy dbać o nasze miasto. Lidl też ma bardziej stonowane logo, które stosuje w Niemczech. Czemu nie w Szczecinie. Dziękuję Rowerowemu Szczecinowi i SRM za zajęcie się tą sprawą.
2020-02-08 16:41:48
?
nie "Szcecinianie", tylko "kilku pożal się Boże 'Aktywistów'". Prosimy redakcję o niekonfabulowanie
2020-02-08 16:41:39
Logo
Pedalarze zawsze znajdą problem
2020-02-08 16:14:23
itd
NIE kupuje towarów w szkopskich sklepach.
2020-02-08 15:35:43
Stefan
No to chyba już wszystkie wątpliwości co do siebie rozwijały te "ruchy".
2020-02-08 15:30:35
abcd
Miłośnikom pedałowania zdecydowanie się nudzi. Dlaczego nie piszą petycji o ukaranie wysoką grzywną "Balbiny" za uprzykrzanie życia użytkownikom komunikacji zbiorowej?
2020-02-08 15:25:27
Kav
Brawo.. To Lidl powinien się starać że ma możliwość otworzyć sklep w takim miejscu.. Tylko czarno/szaro białe logo! Jak najdalej od disco polo design!
2020-02-08 15:23:26
Takie są fakty
Logo wygląda w porządku!
2020-02-08 15:00:01
Lidl wpłaci 50,- PLN na rzecz Rowerowego Szczecina i protest się skończy.
!
2020-02-08 14:49:22
won do Rzeszy
Tego szwabskiego Lidla w ogóle powinno się pogonić z Polski!
2020-02-08 14:36:30
Ano
I co im jeszcze nie pasuje? Przecież to jest logo firmy! Na ich miejscu pozwał bym ich do sądu, że nazwali ich logo szpetnym!
2020-02-08 14:20:39
żałosne
Szpeci to miejsce? A co, właściciel budynku pozwolił na wszystko bez konsultacji? Co to za głupie pisanie, jakby to miało dotyczyć przetrzymywanych więźniów w Afryce.
2020-02-08 14:00:23
hmm
Czpiacie się...