wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom

Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom [GALERIA]

Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom
Data publikacji: 2020-08-12 20:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-14 09:37
Wywietleń: 1256 469478

Pikietę na rzecz wsparcia swoich rodaków, którzy protestują na Białorusi przeciwko sfałszowanym ich zdaniem wyborom prezydenckim zorganizowali w środę mieszkający w Szczecinie Białorusini. W wiecu uczestniczyli też szczecinianie.

- Jestem tu, ponieważ chcę wesprzeć Białorusinów. Chce, żeby widzieli, że Polakom nie są obojętne ich problemy. Czas, aby rządy na Białorusi wreszcie uległy zmianie na lepsze - mówiła 19-letnia Paulina, która na pikietę przyszła z koleżankami.

Jedną z organizatorek wydarzenia była Kaciaryna Bychak, Białorusinka mieszkająca w Szczecinie. 

- Od kilku dni na Białorusi trwa ciężka walka mieszkańców i mieszkanek kraju o swoją godność, prawo do wyboru, do demokracji i zmienności władzy. Według oficjalnych danych mówi się o jednej osobie zabitej, dziesiątkach rannych i tysiącach zatrzymanych - wyliczała dziewczyna.

Białorusini protestują przeciwko sfałszowanym - ich zdaniem - wynikom niedzielnych wyborów prezydenckich. Według nich Aleksander Łukaszenka zdobył 80 proc. głosów. Główna konkurentka Łukaszenki Swiatłana Cichanouska opuściła kraj. Obecnie przebywa na Litwie.

Przypomnijmy, że środa jest czwartym dniem protestów mieszańców Białorusi. Milicja używa wobec demonstrantów gumowych kul, gazu łzawiącego oraz granatów ogłuszających. Według oficjalnych informacji jeden z protestujących zginął.

- Protestujący są katowani, później nawet nie wiemy, gdzie są wywożeni, w jakim ośrodku się znajdują. Obserwujemy, że każdego dnia represje się zwiększają. Jeżeli my nic nie zrobimy, to dalej tak będzie - przemawiał jeden z obecnych na pikiecie Białorusinów. - Jestem wdzięczny każdemu Polakowi, który tutaj do nas przyszedł. Jednak muszę zauważyć, że ze strony Unii Europejskiej jest bardzo mało wsparcia dla Białorusinów i Białorusi w tych czasach.

(KaNa)

Fot. Ryszard Pakieser

Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom Szczecinianie na placu Lotników okazali wsparcie Białorusinom

Komentarze

"rzetelność" TVPiS w Lublinie
Kamery miejskiego monitoringu w Lublinie zarejestrowały, jak dziennikarz lokalnego oddziału TVP3 Tomasz Zalewa rozrzucał śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego, a leżące odpady nagrywał towarzyszący mu operator.
2020-08-14 09:26:28
@Jędruś
tęcza nas wymęcza
2020-08-13 13:19:03
@Jędruś
Sprzeciw i zmęczenie wszechobecną propagandą środowisk LGBT nie oznacza od razu głosowania lub przynależności do PIS. Nazywasz kogoś idiotą bo ma inne poglądy niż ty? Może sam jesteś nietolerancyjnym idiotą?
2020-08-13 12:08:55
Jarun
Dlaczego istnieje nachalność "tęczowych"? Stop dewiacji. Obnoś się ze swoim problemem u terapeuty. A Białorusini chcą wolność? To niech sami sobie ją wywalczą. Na pewno Baćka przestraszy się pikiety gimnazjalistów.
2020-08-13 10:31:19
do @ Serce i rozum
" Pewnie upłyną lata nim ktoś stanie na czele." PO_desłać im "motorówkę" i "grającego w Toto-Lotka? Następnie "Okrągły białoruski stół", Balcerowicze, Pawlak z "pan sie nie boi panie Waldku...Zastanów się co mogą Białorusini zaoferować "demokracji liberalnej" (kapitalizmowi), aby istnieć dalej w kapitaliźmie.. Ten naród ze względu na swe położenie i potencjał gospodarczy (wymień proszę tzw. specjalności białoruskie jako towar) jest skazany na "dyktatora", który zapewni "miskę i spanie". Białorusini (większość) obserwuje od lat to co się dzieje w Polsce i innych byłych "domoludach" i jestem przekonany "Baćka" może długo jeszcze reządzić, zmieni się także "Baćka" - on to także obserwuja, ale jako "tyran" troszczy się o to aby nie powstała koejna Ukraina z "Majdanem".
2020-08-13 09:37:47
Viola
Jaki by nie był protest, zawsze te same buźki...
2020-08-13 09:20:09
R. Walendwoski
To dobrze że ta Pani ze zdjęcia głównego żywi ich. Na pewno są głodni.
2020-08-13 08:57:46
Jędruś
Dlaczego tylu pisowskich idiotów zabiera głos na tym forum. Tęcza im przeszkadza ?
2020-08-13 07:34:15
@kto
nas trzeba wesprzeć przede wszystkim w walce z reżimem PiS
2020-08-13 07:16:16
kto
A kto wesprze nas - w walce z tęczową ekspansją, profanowaniem pomników, atakowaniem policjantów i niewinnych ludzi, niewyobrażalną skalą agresji werbalnej i nie tylko, robieniem z Polaków morderców itp.?
2020-08-13 07:01:00
beee
Są i pederaści ze swoją tęczową szmatą
2020-08-13 00:11:20
Śmierć dyktatorom
Łukaszenka, Kaczyński muszą odejść
2020-08-12 22:19:12
Serce i rozum
Naród bez ukształtowanej opozycji nie ma szans z dyktatorem. A w białoruskich miastach mamy wzburzony naród, który nie ma przywódcy. Pewnie upłyną lata nim ktoś stanie na czele. W interesie Polski jest, aby nie umocnił się tam Putin.
2020-08-12 21:36:38
ck
Chcecie pomoc Białorusinom, a zarazem dobrze wydać publiczne pieniądze na ten cel? To proste, wystarczy że rząd PIS dogada się z samorządowcami i ogłosi że od jutra przyjmiemy do naszego kraju tysiące lekarzy, pielęgniarek i innego personelu medycznego, wraz z ich rodzinami dając im od razu pracę na stanowiskach rezydentów w szpitalach i przychodniach z pensją jaką mają polscy rezydenci. Samorządy dadzą im mieszkania, lub zapłacą za ich wynajem - będą mieli lekarzy. Przyjezdni będą mieli rok na bezpłatną naukę języka polskiego i rok na pokazanie co potrafią, co zakończy się egzaminem państwowym potwierdzającym ich kwalifikacje (nostryfikacja ich dyplomów). Po roku jak zdadzą, to są automatycznie traktowani jak polscy pracownicy służby zdrowia, dostana kredyt nieoprocentowany na mieszkanie, warunek minimum ileś lat pracy w Polsce. Ich rodzina ma też rok na potwierdzenie swoich dyplomów, a pracodawca zatrudniający ich przez ten rok będzie zwolniony z płacenia wszystkich składek ZUS, podatku od ich zatrudnienia. Po jakimś czasie można to samo do inżynierów, do kierowców do automatyków, programistów. Po dwóch latach nikt normalny na Białorusi nie zostanie. Ufff - rozmarzyłem się. Wiecie dlaczego to się nie uda? Po pierwsze - tam tak źle lekarze nie zarabiają przy ich cenach życia, więc nie wiem czy przyjadą. Po drugie u nas w szpitalach nikt nie chce nowych lekarzy, bo zabiorą pracę i nadgodziny kolegom dyrektora lub ordynatora Po trzecie - ten rząd nie lubi Białorusinów - dlaczego??? - ja wiem wy trochę pomyślcie...
2020-08-12 21:29:29
Gryf
Gryfus z nimi też protestował!
2020-08-12 21:22:04
Nie jestem politykiem,
katolikiem; więc. życzę Białorusi - Spokoju, Spokoju, Spokoju. Jesteśmy jednej wiary. Spokoju. ZŁE się czai.
2020-08-12 21:00:19
STOP ideologii lgbt - natychmiast!
Zboczeńcy nawet tam się musieli przypałętać. Won!
2020-08-12 20:58:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie