środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin zwiększa częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej

Szczecin zwiększa częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej

Szczecin zwiększa częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej
Data publikacji: 2020-03-23 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 11:34
Wywietleń: 2689 448604

Miasto postanowiło zareagować na informacje od pasażerów, którzy narzekali na tłok po okrojeniu częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej w Szczecinie. Od wtorku (24 marca) szczególnie obciążone linie tramwajowe i autobusowe będą obsługiwane częściej.

Sprawa budzi szczególne emocje w kontekście zaleceń dotyczących zachowania odpowiednich odstępów między pasażerami w związku z epidemia koronawirusa. W ostatni weekend oraz podczas poniedziałkowego porannego szczytu komunikacyjnego Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego prowadził monitoring obłożenia pojazdów komunikacji miejskiej na poszczególnych liniach. W ich efekcie wprowadzenie zmian w rozkładach zapowiedział prezydent Piotr Krzystek podczas poniedziałkowej wideokonferencji prasowej.

- Dziś wiemy, że rano było nieco za dużo osób w komunikacji. Mamy takie sygnały. Nie czuliście się komfortowo. Dlatego od jutra zwiększymy liczbę pojazdów, które będą w godzinach porannego szczytu obsługiwały Szczecin - wyjaśniał prezydent.

W związku z tym od wtorku planowane są następujące rozwiązania:

  • wprowadzone będą dodatkowe składy tramwajowe w godzinach szczytu, dedykowane na linie 6 i 7,
  • przywrócony zostanie rozkład powszedni zimowy dla linii 107,
  • na linie autobusowe 51, 58, 59, 63, 77 priorytetem będzie kierowanie pojazdów przegubowych.

Jednocześnie Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, że możliwe są dodatkowe korekty, o których będzie informował na bieżąco.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Kasjer
Racjonalnie dostosować liczbę autobusów i tramwajów do szczytów ruchu rano i po południu.Czy to za trudne w magistracie i zdtimie?
2020-03-25 11:16:04
bogracz
101 do do Jasienicy za Policami.Trzy duże miejsca pracy. Przegubowiec pęka w szwach przed szóstą.Jak zająć co drugie miejsce, gdy stojący się ocierają w ścisku?
2020-03-24 23:06:18
Jarek
Dawno takich baranów od komunikacji nie było w ZDiTM.Pozostalosci po rudym,na razie się trzymają.
2020-03-24 15:51:31
Pasażerowie
Przytomnie działać,nie dopuszczać do sytuacji żeby było tłoczno.W godzinach jazdy i powrotu do pracy zwiększyć częstotliwość w pozostałych godzinach jak w Nowy Rok.Obsrywer czy jak mu tam ma rację - do szpitala musi być zapewniony dojazd chociaż są tacy co jeżdżą suvami na tanim paliwie z orlena.Nie wolno dopuścić do potencjalnych zarażeń a to robią ci którzy zmniejszają częstotliwość kursów.Rozumu im brakuje.To jest nasza wspólna zbiorowa odpowiedzialność.Pamiętajcie że społeczeństwo obserwuje i wyciąga wnioski.Jak to spieprzycie i będziecie przeszkadzać to po wszystkim należy ogłosić wszędzie nowe wybory i społeczeństwo nie wybierze już tych co szkodzą i przeszkadzają
2020-03-24 13:56:05
Wawrzek
Mądre Władze Szczecina nie to co kacyki Warszawy, Poznania i innych PO zbawionych rozumu a wywołujących w dobie epidemii sztuczny tłok w komunikacji miejskiej stwarzając dodatkowe zagrożenie.
2020-03-24 11:42:06
Obs.ryver
Jak i czym dojechać do SZpitala w ZDUNOWIE??? Proszę o p r z y w r ó c e n i e normalnej komunikacji dla personelu szpitala, pacjentów i mieszkańców tych odległych i zapomnianych osiedli ZDUNOWA i Wielgowa !
2020-03-24 11:08:33
@Efekt
A to ograniczenia linii nie trącą narażeniem zdrowia i życia pasażerów?
2020-03-24 10:27:54
A51 jako przykład
Podobno autobus A51 jeździ teraz z rozkładem sobotnim co miało mieć na celu zmniejszenie liczby kursów! a to ciekawe, bo w soboty właśnie A51 ma 5 kursy na godzinę gdy w dni powszednie tylko 3 na godzinę!!! Nie tylko 5 z + się należy tym od takiego układania rozkładu jazdy!!! Róbta tak dalej madrale!!!
2020-03-24 00:22:52
Czytelnik
Prezio bierze przykład z Pani, która na burmistrza Londynu mówi, że jest postacią egzotyczną... Ostatnia kadencja Panie prezydencie. Niestety w bardzo złym stylu.
2020-03-23 22:22:31
Szczecinianin
Brawo w porównaniu z Trzaskowskim Prezydent Krzystek jest jednak elastyczny. Przydałyby się jeszcze częstsze patrole Straży Miejskiej bo młodzież wciąż się w grupach porusza.
2020-03-23 20:03:22
Efekt
Efekty decyzji o zmniejszeniu liczby kursów zobaczymy za ok. 5-10 dni, ciekawe czy ktoś się wtedy przyzna do błędu.
2020-03-23 19:46:02
Pielęgniarki zdunowo
Szpital zdunowo też istnieje tam już dojazd tragiczny ,
2020-03-23 19:01:21
bez straefy lepiej
Dobrze że SPP jest bezpłatna to nie muszę się tłoczyć w porannym szczycie, i jeszcze mogę kogoś z rodziny podrzucić do centrum
2020-03-23 18:53:12
@zgroza
Ale w iternecie prezydent"wujek dobra rada" na wszystko ma odpowiedź.
2020-03-23 18:14:17
zgroza
Niebezpieczne zabawy władz Szczecina mogą się skończyć tragicznie.
2020-03-23 17:44:27
Lusia
Ale ten prezydent ma doradców od komunikacji, że musi się wycofywać rakiem.Brak doświadczenia i wyobraźni aż razi.Szkoda tylko że testują na żywym organiźmie miasta.
2020-03-23 16:59:20
Gufi
Geniusze od komunikacji wpierw wprowadzili kozę a teraz ją wyprowadzają ku uciesze gawiedzi! Gdzie są te osoby co znają się na komunikacji?Poszli na emerytury albo zostali sprowadzenie do parteru!
2020-03-23 16:51:57
???
Ścisk i tłok w komunikacji, co było do przewidzenia, a efekt tego może byc tragiczny w skutkach.
2020-03-23 16:40:38
@Darrro
A na co jest jego więcej stać
2020-03-23 16:38:08
Warszawiak
Warszawa też zmniejszyła kursowanie linii i efekty takie same ja w Szczecinie!
2020-03-23 16:08:22
Darrro
Mistrzostwo świata to zabierać połączenia a następnie komunikować zwiększenie jako swój sukces.
2020-03-23 15:50:29