sobota, 04 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin zawiesi opłaty za żłobki i przedszkola

Szczecin zawiesi opłaty za żłobki i przedszkola

Szczecin zawiesi opłaty za żłobki i przedszkola
Data publikacji: 2020-03-24 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 18:11
Wywietleń: 806 448703

Miasto zawiesi opłaty za publiczne żłobki i przedszkola. Zgodnie z decyzją prezydenta Piotra Krzystka, rodzice i opiekunowie prawni nie będą ponosić żadnych opłat za okres, w którym placówki są zamknięte ze względu na pandemię koronawirusa.

Ze względu na epidemię koronawirusa miasto zdecydowało o zamknięciu publicznych żłobków i przedszkoli. W efekcie rodzice zaczęli zwracać się do magistratu z pytaniami dotyczącymi konieczności ponoszenia opłat za pobyt dziecka w placówkach, w okresie gdy są one nieczynne.

 - Naszym celem jest niepobieranie opłat za żłobki i przedszkola. Za okres usprawiedliwionej nieobecności dzieci, a więc za okres, w którym publiczne żłobki i przedszkola są nieczynne z powodu pandemii, opłaty nie będą pobierane - wyjaśnia Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

W przypadku przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych opłaty i tak nie są naliczane. Wynika to z tego, że rodzice płacą tylko i wyłącznie za faktycznie wykorzystane godziny w placówce. Taki stan rzeczy sprawia, że nie ma potrzeby przyjmowania żadnych dodatkowych przepisów.

Brak opłat za okres, w którym placówki są zamknięte, ma dotyczyć również dzieci, które uczęszczają do szczecińskich żłobków publicznych. W tym przypadku, konieczne jest jednak podjęcie odpowiedniej uchwały przez Radę Miasta Szczecin. Miasto informuje, że obecnie trwają prace związane ze stworzeniem odpowiedniego dokumentu, który będzie procedowany podczas najbliższej posiedzenia radnych. Odpłatność może być zniesiona po podjęciu uchwały, a więc prawdopodobnie od kwietnia.

(ip)

Fot. UM Szczecin

Komentarze

Wocia
Szkoda że pan Piotruś nie ma jaj i nie wyśle pracowników na wolne!!!!!!!!!! SIedza bez sensu w żłobkach i przedszkolach i enty raz sprzątają i liczą różne słupki bez sensu zupełnie. A mogły by te panie siedzieć w domu zamiast codziennie narażać się na kontakt z kimś kto jest chory...
2020-03-25 08:07:33
gg
to teraz poprosimy o analogiczne rozwiązanie dla prywatnych, gdzie ludzie zapłacili ciężkie pieniądze, a tak samo wszystko zamknięte.
2020-03-24 16:17:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie