poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pięć nowych przypadków koronawirusa w Szczecinie i powiecie polickim

Pięć nowych przypadków koronawirusa w Szczecinie i powiecie polickim (akt. 1)

Pięć nowych przypadków koronawirusa w Szczecinie i powiecie polickim
Data publikacji: 2020-03-24 08:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-26 20:34
Wywietleń: 5898 448676

Pacjentka z powiatu białogardzkiego, która w poniedziałek trafiła do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie z potwierdzonym koronawirusem, ze względu na pogarszający się stan zdrowia została przeniesiona na oddział intensywnej terapii. Jej stan jest ciężki. 

- Jest to druga osoba zarażona Covid-19, która przebywa na oddziale intensywnej terapii. Ponadto, na oddziale zakaźnym obecnie jest 19 osób z potwierdzeniem zarażenia koronawirusem- informuje Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

***

Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne pięć przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała we wtorek rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie.

Nowe zakażenia koronawirusem dotyczą pięciu młodych ludzi: trzech mężczyzn i dwóch kobiet. Czworo z nich pochodzi ze Szczecina, a jedna osoba z powiatu polickiego. Jak informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie, stan wszystkich jest dobry, przebywają w izolacji domowej.

Łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w województwie  zachodniopomorskim we wtorek (24 marca) rano wynosiła 21 przypadków.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało równocześnie o 17 nowych, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, zakażeniach SARS-CoV-2 w całym kraju. Oprócz 5 osób z naszego regionu jest to: 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wynosiła we wtorek rano 766, z czego dziewięć osób zmarło.

(ip)

Fot. Pixabay.com

 

 

Komentarze

Jj
Polski rząd- dobra robota. W porównaniu z innymi nie jest źle.powodzenia.
2020-03-26 20:01:03
Gienia
Trzymamy wszyscy izolację i kwarantannę.Czy ktoś wie jak wygląda liczba zarażeń po niemieckiej stronie granicy z naszym województwem?Zwiększyć częstotliwość komunikacji miejskiej
2020-03-25 11:23:56
Artemor
Dobrze, że jesteśmy krajem na dorobku niewielu stać na wojaże zagraniczne i na szczęście niewielu przywloklo to paskudztwo ze sobą wracając.
2020-03-24 17:54:58
POszust
teraz newralgiczna będzie komunikacja miejska .Bo gdzie załapać wirusa jak nie tam .Jak bedzie rzadko ludzi to ok .Jak będzie gęsto to mamy problem .Szkoda że Prezydenci wielkich miast nie chca w tym pomóc.Co do anny to pisze głupoty bo Polska zamknęla granice jako jedna z pierwszych , zamknęła skupiska ludzi czyli sklepy jako pierwsi.
2020-03-24 17:05:55
Juzek
@ Rock - Ty tak na poważnie to piszesz?
2020-03-24 16:23:27
Rock
Dobrze , że mamy taki rząd jaki mamy!!! To szcęście w nieszczęsciu! Jestesmy jednym z najlepiej radzacych sobie krajów w Europie ! Codziennie mam kontakt z innymi krajami , wszyscy podkreslają dobrze funkcjonujaca Polskę w tej trudnej sytuacji. Tylko ten rząd jest w stanie sobe poradzić z taką sytuacja . I żadne hejty ze strony byłych UB-eków tego nie zmienią !
2020-03-24 14:44:37
Artemor
Powtórka z rozrywki ale w realu. Za Gierka mówiło się "emeryci i renciści popierajcie partię czynem umierając przed terminem".
2020-03-24 13:37:27
@Juzek
PIS zamyla...Nawet oni wiedza,ze nie ma szans na zadne wybory.To zwykle odciaganie uwagi opozycji.
2020-03-24 13:25:56
Juzek
Po komentarzach widać, że PiS-owcy nawet w takiej chwili nie potrafią realnie ocenić zagrożenia dla narodu polskiego. Słuchając wezwania prezesa pójdą 10 maja na wybory, nawet gdyby potem musieli się skonfrontować z innymi niż wyborcze urnami.
2020-03-24 12:51:39
Xxx
Do xtb proszę wejść na stronę PUP tam są wskazówki jak się zarejestrować.Ja tak zrobiłam a dokumenty wrzuciłam do skrzynki w urzędzie.
2020-03-24 12:51:33
wert
Ministrze Szumowski, do roboty, a nie ciągle lansować się na konferencjach prasowych i sadzić głodne kawałki. Szpitale potrzebują natychmiast lekarstw i sprzętu.
2020-03-24 12:20:00
@Wawrzek
Gdyby rządzili "Tuskowo-Kosiniakowi" to w Polsce nie byłoby w ogóle koronawirusa, bo granice zostałyby zamknięte na czas. Radzę mniej prania mózgu przez TVPiS.
2020-03-24 12:04:41
Wawrzek
Dobrze, że jest ten Rząd bo gdyby rządzili Tuskowo-Kosiniakowi już połowa Polaków była by wybita a Bartek liczyłby "oszczędności" na lekach i emeryturach zwalniając ze Sławkiem kolejną prezes blokującą "kontrakty".
2020-03-24 11:47:03
@Jurek
W Polsce po prostu trzeba wprowadzić stan wyjątkowy. Nie wiem na co oni jeszcze czekają.
2020-03-24 10:43:10
xtb
Do Xxx zostały zamknięte,a jeśli mówisz o dzwonieniu to dzwonie od rana na kilka numerów i nikt nie raczył odebrać ????? Spokojnego dnia.
2020-03-24 10:37:59
paweł
dla mnie patologią jest ta cała akcja "powrót do domu" i zwożenie do Polski tysięcy potencjalnie zarażonych osób
2020-03-24 10:37:41
@Ja
Nie pisz głupot. Rząd zamknął granice 2 tygodnie za późno kiedy w Polsce było już wiele osób zarażonych koronawirusem. Wiedząc co działo się wcześnie we Włoszech to był szczyt nieodpowiedzialności.
2020-03-24 10:31:37
Ja
W każdej sytuacji znajdą się tacy jak "Anna" i piszą brednie. Przecież Polska jako pierwsza zamknęła granice, nawet nasi przyjaciele z zachodu krytykowali tą decyzję. A dziś nas chwalą.
2020-03-24 10:17:11
Terens
Maseczek nie ma. Płynów do odkażania nie ma. Lekarstw przeciwwirusowych nie ma. Może rząd zacząłby by wreszcie do cholery coś robić.
2020-03-24 10:15:49
Jurek
Co z tego,że są ograniczenia,jesli ludzie i tak robią głupoty.Zeby to zadziałało trzeba zamknąć inne sektory handlu aludzi którzy łamią kwarantanne aresztować na miesiąc w trybie natychmiastowym
2020-03-24 10:08:10
Janek
Autobus 105 Krzekowo Dobra 1 osoba albo pusty w autobusie TYP JAMNIK
2020-03-24 09:57:39
Xxx
Urząd Pracy nie został zamknięty.Wystarczy zadzwonić i się dowiedzieć w jakim systemie działa.
2020-03-24 09:54:01
as
tez młodzi mają gdzieś apele by pozostać w domu a z tego co słyszałem spotykali się w dużych grupach w parkach skwerach czy na boisku jeśli tak dalej będą olewać apele to z tej pandemii do my długo z niej nie wyjdziemy
2020-03-24 09:46:54
Kin
Pani Aniu, nie ma pani racji, jesli chodzi o dzialania rzadu byly szybsze niz w kazdym kraju w europie. A decyzje o zamknieciu granic, zamknieciu sklepow sa zwiazane z wielka odpowiedzialnoscia, nie robi sie tego od tak. Ludzie traca prace i nie sa w stanie zyc. Zamiast gadac glupoty i siac panike niech pani trzyma kwarantanne i popatrzy czy robi wszystko ze swojej strony by nikogo nie zarazic. Wszyscy jestesmy potencjalnie zarazeni i tak mamy sie zachowywac.
2020-03-24 09:42:23
@Anna
Nie troluj KODziaro!
2020-03-24 09:42:12
@Erazm
Zapytaj o to samorządowców z opozycji którzy rządzą w wielkich miastach i ograniczają ilość taboru w imię zasady im trudniejsza sytuacja z epidemią tym lepiej dla nich a gorzej dla rządzących!?? Po trupach do władzy??
2020-03-24 09:41:05
xtb
Coraz więcej ludzi traci pracę i zostaje osobami bezrobotnymi,a urząd pracy w Szczecinie został ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA !!!!!! Zwracam się więc z prośbą do Prezydenta Szczecina,żeby pomógł rozwiązać ten problem. Życzę spokojnego dnia.
2020-03-24 09:33:49
Erazm
Dlaczego stłacza się ludzi w autobusach i tramwajach?
2020-03-24 09:30:53
OMG
A ograniczanie częstotliwości kursowania środków komunikacji zbiorowej przekłada się na większą ilość pasażerów na autobus i tramwaj. I zagrożenie rośnie
2020-03-24 09:06:51
Anna
Polskie społeczeństwo jeszcze długo będzie płacić zdrowiem za opieszałe działania rządu w kwestii zamknięcia granic.
2020-03-24 09:04:50