Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin w obiektywie smartfona

Data publikacji: 29 sierpnia 2016 r. 20:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Szczecin w obiektywie smartfona
Ekspozycję można oglądać do 8 września. Fot. Ryszard PAKIESER  

Sceny z życia miasta, nieznane zakątki i niecodzienne ujęcia Szczecina. Na ponad trzystu fotografiach można zobaczyć, jak wygląda miasto z perspektywy smartfona.

Do ósmego września na parterze centrum handlowego Galaxy w Szczecinie wystawiona jest ekspozycja fotografii mobilnej „Szczecin w małym formacie". To wybór ponad 350 zdjęć, jakie publikowano między innymi na Instagramie. 

- Pod hasztagiem Szczecin na Instargramie jest ponad pół miliona zdjęć. Codziennie przybywa ich kilkadziesiąt, może nawet ponad sto. Ten kanał jest dość popularny, ludzie przedstawiają tam właściwie wszystko - swoje życie, zdjęcia z imprez, ale też ciekawe zakątki Szczecina. Postanowiliśmy zebrać te najciekawsze, które prezentują Szczecin w obiektywie smartfona - mówi Paweł Krzych, pomysłodawca wystawy, autor szczecinblog.pl.

Część z wykorzystanych fotografii było już zamieszczonych na Instagramie, organizatorzy zaprosili autorów do udziału w wystawie. Otwarto także nabór, dla tych którzy chcieliby dodać swoje prace w czterech kategoriach. Są to „Miejski Szczecin" czyli ulice Szczecina, codzienne życie miasta, „Nieznany Szczecin" - detale, które nie mówią wprost, „Abstrakcyjny Szczecin", czyli miejsca, które dobrze znamy, a na zdjęciach przedstawione są w zupełnie inny sposób oraz „Szczecin w dwóch kolorach" - fotografia czarno-biała.

- Warto uwieczniać zwłaszcza takie sytuacje, które są chwilowe, np. street art, murale. One szybko się pojawiają, ale i szybko znikają - dodaje Krzych. Podkreślił także, że fotografia mobilna nie wymaga od jej twórców świetnej jakości, ale poziom niektórych zdjęć jest bardzo wysoki i mogłyby one konkurować w konkurach fotografii mobilnej. W publikowanie w mediach społecznościowych zaangażowane są także niektóre instytucje publiczne, np. Książnica Pomorska, czy Urząd Wojewódzki. ©℗

Szymon WASILEWSKI

Fot. Ryszard PAKIESER 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ooo
2016-08-30 16:13:00
obojętnie jaki to będzie obiektyw to wyjdzie "Brudny Szczecin" !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA