piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Szczecin to Wy”! Wystartowała miejska kampania

„Szczecin to Wy”! Wystartowała miejska kampania

„Szczecin to Wy”! Wystartowała miejska kampania
Data publikacji: 2020-05-31 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-01 12:25
Wywietleń: 1015 457510

31 maja wystartowała kampania miejska pod nazwą „Szczecin to Wy”, budująca tożsamość lokalną szczecinian i będąca uhonorowaniem ich profesjonalizmu i odpowiedzialnych postaw. Poznajcie cichych bohaterów, przedstawicieli zawodów, bez których w czasie pandemii miasto pogrążyłoby się w chaosie.

W trakcie pandemii tysiące ludzi stanęło przed niezwykle odpowiedzialną decyzją. Zastanawiali się, jak zorganizować swoje życie prywatne, żeby móc wykonywać obowiązki służbowe. Wielu z nich musiało sobie poradzić z obawami o zdrowie własne oraz najbliższych. Ludzie, bez których miasto nie mogłoby funkcjonować postawili dobro wspólne nad osobistym.

Ale Szczecin to przecież także jego mieszkańcy, którzy stanęli na wysokości zadania. Akcje zbiórki krwi, szycia maseczek, dzielenia się posiłkami, pomocy przy robieniu zakupów i innych codziennych sprawach. „Szczeciński lokalny solidarny”, pomoc sąsiedzka czy cały sztab akcji #SzczecinPomaga - to wszystko nie miałoby racji bytu, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców.

Historie szczecinian

Zebrano 16 bohaterów, którzy są przedstawicielami różnych zawodów i opisano ich historie. Dyspozytor centrali ruchu, motorniczy, spawacz, osoby odpowiedzialne za gospodarkę odpadami, opiekę nad seniorami, nauczyciel, pielęgniarka, lekarka, wolontariusze – bez nich funkcjonowanie Szczecina i jego mieszkańców byłoby trudne, a czasami nawet niemożliwe.

Wyobraźmy sobie, co by się stało, gdyby nikt nie odebrał naszych śmieci, nie byłoby komunikacji miejskiej. Osoby samotne, potrzebujące, chore nie miały się do kogo zwrócić…

 

O tożsamości niestandardowo

O tym co by było, gdyby… oraz o swoim zawodzie i tożsamości lokalnej mówią bohaterowie. Reprezentują poszczególne zawody, firmy lub instytucje pracujące dla miasta w czasie epidemii. Ich wspomnienia pojawiły na stronie www.szczecintowy.eu. Filmy z opowieściami codziennie będą trafiały do internetu, a plakaty z wizerunkami pojawią się w przestrzeni publicznej. 

Słowa uznania dla pracowników miejskich jednostek to jednak nie wszystko. Epidemia pokazała, że szczecinianie mieli okazję poczuć się jeszcze bardziej związani ze swoim miastem. Dlatego każdy może opowiedzieć swoją historię, bo każdy robił coś ważnego, niezależnie od tego czy chodził do pracy, pomagał innym czy odpowiedzialnie pozostał w domu. Możecie także przeczytać, jak wyglądał ten trudny czas w oczach naczelnego „Kuriera Szczecińskiego - Romana Cieplińskiego

„Szczecin to Wy” jest akcją, która połączy mieszkańców naszego miasta, a zebrane historie po zakończeniu kampanii pojawią się w przestrzeni miejskiej na muralu dedykowanym kampanii.

(ip) 

Komentarze

...teorie spiskowe...
To są tylko teorie spiskowe ale zawsze jest w nich jakaś część prawdy 1. wirus zostaje odkryty w Wuhan gdzie znajduje się labolatorium, które prowadzi badania między innymi nad bronią biologiczną, mutacjami wirusów itd. Dobrze wiemy, że to właśnie światowe potęgi czyli USA, Chiny, Rosja zajmują się badaniami nad bronią biologiczną. 2. wirus dociera do Europy 3. USA zamyka granice dla obywateli krajów Europejskich OPRÓCZ Wielkiej Brytanii. 4. Cała Europa ma kwarantannę OPRÓCZ Wielkiej Brytanii. 5. Właśnie w Wielkiej Brytanii znajduje się instytut badawczy Pirbright, który od 2014 prowadzi badania nad szczepionką na koronawirusa, a dokładnie 13 marca na Google Patenty pojawiła się informacja, że szczepionka została opatentowana i ma status "active" 6. Laboratorium Pirbright jest finansowane przez rząd brytyjski i UWAGA! Amerykańską Fundację Billa i Melindy Gates "Welcomme Trust" 7. Bill Gates właśnie odszedł z Microsoft twierdząc, że woli poświęcić się działalności charytatywnej i skupić na badaniach "przeciwirusowych", ratowaniu świata i przeciwdziałaniu efektowi cieplarnianemu. No cóż za wspaniałomyślność ?! (Dla mnie oznacza to definitywnie, że w labolatorium i produkcji leków/ szczepionek widzi wiekszy zysk niż w pracy dla Microsoftu! ) 8. Bill Gates, Trump, i inne osobowości polityczne i gospodarcze należą do znanej grupy Bilderberg, która jak wiadomo podejmuje decyzje o wszystkim o czym my myślimy, że decyduje rząd. 9. Dlaczego USA próbuje zapłacić teraz niemieckiemu labolarorium za wykupienie dopiero co odkrytego leku na wirusa i mieć na niego wyłączność? 10. Jaki jest związek Wielkiej Brytanii, Chin i USA w całej tej sprawie ???? Czy przypadkiem nie chodzi o destrukcje finansowej i gospodarczej sytuacji Europy ? O zadłużenie krajów europejskich, które doprowadzi do zapożyczenia się kraju w Banku Centralnym, który należy do kogo ? Znowu Amerykanin? Tak. Rodzina Rodshieldów (również należą do Bilderberg) 11. Nie wspomnę o tym, że Wielka Brytania niedawno wystąpiła z Unii Europejskiej - przypadek? Zwi Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-prof-milosz-parczewski-mozliwe-ze-wirus-w-niemczech-jest-mni,nId,4397825#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
2020-06-01 12:18:05
jaka pandemia?
Jaka pandemia? To jedna wielka ściema a nie pandemia! Najlepiej to widać na przykładzie Włoch. Szczepienia które osłabiają układ odpornościowy w Lombardii, testy których skuteczność to około 20% czyli co piąty jest wiarygodny, na podstawie tych niewiarygodnych testów zwożenie wszystkich jak popadnie do szpitali przez co wywołuje się załamanie służby zdrowia i lockdown gospodarki. Szpitalom się płaci extra kasę za wpisywanie wszystkim umarłym w aktach zgonów że przyczyną był Cowid-19 mimo że 99% z nich umarło na inne choroby! Do tego kłamstwa oraz manipulacje w mediach i napędzanie psychozy strachu - a jak sprawdzić z statystykach to w sezonie wiosenno-zimowym w 2020 roku zmarło nawet mniej osób niż w analogicznym okrasie w poprzednich latach. Tak wygląda ta globalna ściema z pandemią.
2020-06-01 09:58:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie