Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin bez futra. Manifestacja na pl. Żołnierza Polskiego

Data publikacji: 27 lutego 2019 r. 09:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Szczecin bez futra. Manifestacja na pl. Żołnierza Polskiego
 

W imieniu tych, co o swe prawa nie są w stanie walczyć: zwierząt zniewolonych w małych klatkach, przetrzymywanych w barakach przemysłowych ferm i zabijanych okrutnie dla futer. W środę - na pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie - osoby nieobojętne na los naszych braci mniejszych będą się domagać wprowadzenia całkowitego zakazu hodowania i zabijania zwierząt na futra w Polsce.

Norki, lisy, jenoty i szynszyle spędzają życie w drucianych kenelowych klatkach. Bez możliwości spełniania potrzeb naturalnego instynktu. Zniewolone, bez dostępu naturalnego światła i w słabo wentylowanych przepełnionych barakach, zapadają na choroby psychiczne i dokonują samookaleczeń. Klatki cierpienia doprowadzają do deformacji ich kończyn. Gehenna kończy się po kilku miesiącach: są mordowane przez zagazowanie lub porażenie prądem. Na masową skalę - około 10 milionów zwierząt rocznie.

- Przeprowadziliśmy serię śledztw na terenie ferm Pomorza Zachodniego. Zarejestrowaliśmy materiały ukazujące straszne warunki, w jakich muszą żyć zwierzęta hodowane na futra. Na tej podstawie złożyliśmy zawiadomienia do prokuratury, które zakończyły się prawomocnymi wyrokami skazującymi pracowników ferm za znęcanie się nad zwierzętami - informuje Łukasz Musiał, lider BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt. - Udokumentowaliśmy przypadki wyłamywania zwierzętom zębów kombinerkami, bicia ich pięściami, przenoszenia za ogony i uderzania nimi o klatki, zadeptywania zwierząt i ich gazowania.

Zwierzęta same sobie nie pomogą. Pomóc mogą ludzie, upominając się o ich prawa, żądając - jak aktywiści BASTA! - powstrzymania przemysłu futrzarskiego w naszym kraju.

- Domagamy się obiecywanej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Apelujemy o wprowadzenie całkowitego zakazu hodowania i zabijania zwierząt na futra w Polsce - przekonuje Łukasz Musiał.

Rząd uchwalając ubiegłoroczną nowelizację ustawy o ochronie zwierząt wprowadził zakaz przemysłowej hodowli zwierząt na futra. Jednak był to zapis o charakterze karencyjnym. Co znaczy, że odwlekał wprowadzenie w życie przepisów do końca ub. roku. Zanim do tego doszło, PiS uległ naciskom futrzarskiego lobby: cofnął się w liberalizacji praw zwierząt. Umożliwiając nie tylko funkcjonowanie już istniejących ferm, ale również ich dalszy swobodny rozwój.

Stąd liczne protesty w całym kraju, organizowane przez obrońców praw zwierząt. Także w Szczecinie. Kolejna akcja uliczna - tym razem ph. „Szczecin bez futra!" - odbędzie się już w środę (27 lutego) na pl. Żołnierza Polskiego (opodal Kaskady). Początek - godz. 16.30.

(an)

Fot. BASTA!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

antykurzaj
2019-02-27 17:33:01
Zapraszam do Motańca ,Reptowa i Niedźwiedzia i zrobienia relacji jak produkowane są uwielbiane przez Polaków kurczaki .... To dopiero konsumenci przejrzą na oczy co jedzą i zrozumieją dlaczego im np. "rogi wyrosły" lub świecą nocami..Jedząc kurczaki z fermy , które rosną 36-38 dni do 2,5 kg wagi na antybiotykach ,po 16-18 sztuk na metrze bez światła dziennego i zero ruchu , duszące się oparami własnych odchodów !! Gwarantuję ,że na zawsze zrezygnują z rakotwórczego białego mięska .
jenot
2019-02-27 14:53:58
Basta dobrze mówi!!!
chomik
2019-02-27 12:43:53
A kto ma rojsla?
@&@
2019-02-27 12:34:53
BASTA czyli kolejne ekscesy czubków.
Maruda
2019-02-27 11:30:01
Bo tylko kasa się liczy- serce jak ktoś ma dla mniejszych braci to już jest niewygodny!
Abc
2019-02-27 11:07:34
Jakoś nie wierzę, by hodowca działał wbrew swoim interesom. Kto kupi "samookaleczone" futerko, za które trzeba zapłacić całkiem spore pieniądze? Z drugiej strony, dziś zakaz futerek, a jutro zakaz łowienia ryb na żywca. Dalej już tylko przymusowy weganizm.
;/
2019-02-27 09:58:48
A jest na czy zarabiać, jak właściciele ferm mogą sobie pozwolić nawet na nowego Rolls-Royce'a.
max
2019-02-27 09:16:25
Tak powstrzymajmy przemysł futrzarski w Polsce .... wtedy Niemcy, Rosjanie i Ukraińcy będą mogli więcej zarobić! Tych ekoświrów powinno się leczyć bo to normalne nie jest i działa przeciwko Polsce!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA