Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin bardziej globalny

Data publikacji: 16 października 2015 r. 07:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Szczecin bardziej globalny
 

W sobotę o g. 18 w Starej Rzeźni w Szczecinie rozpocznie się Global Justice Night - impreza poświęcona globalnym wyzwaniom. W programie m.in. projekcja filmu, dyskusja o kwestii uchodźców i set DJski.

- Ta impreza to hybryda, będziemy rozmawiać o poważnych problemach, ale będzie też lżejsza formuła - opowiada Aleksandra Antonowicz-Cyglicka z Polskiej Zielonej Sieci, organizatora wydarzenia. - Globalna sprawiedliwość zaczyna się od lokalnych spotkań. Nasze problemy są ważne dla świata, problemy świata są ważne dla nas.

W Starej Rzeźni zobaczymy film "Winstar Wars" o rozwoju Tunezji - kręcony w miejscu, w którym 40 lat temu powstawały "Gwiezdne wojny". Potem porozmawiamy z jego reżyserem Krzysztofem Miękusem. Zaplanowano także rozmowę "Syria halala!" o aktualnej sytuacji w Syrii z udziałem dr. Janusza Jartysia oraz dr. Fuada Jommy.

Będzie też pokaz zaangażowanego społecznie street artu z udziałem Darka Paczkowskiego, weterana polskiego graffiti. Do tego: loteria z nagrodami "Kenijki ubierają szczecinian". Całość zwieńczy set DJski "World/reggae music".

Bezpłatne wejściówki można zamówić na stronie www.globalpoludnie.pl/GJN2015.

©℗

(as)

Fot.: Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA