środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin bardziej globalny

Szczecin bardziej globalny

Szczecin bardziej globalny
Data publikacji: 2015-10-16 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1634 28442

W sobotę o g. 18 w Starej Rzeźni w Szczecinie rozpocznie się Global Justice Night - impreza poświęcona globalnym wyzwaniom. W programie m.in. projekcja filmu, dyskusja o kwestii uchodźców i set DJski.

- Ta impreza to hybryda, będziemy rozmawiać o poważnych problemach, ale będzie też lżejsza formuła - opowiada Aleksandra Antonowicz-Cyglicka z Polskiej Zielonej Sieci, organizatora wydarzenia. - Globalna sprawiedliwość zaczyna się od lokalnych spotkań. Nasze problemy są ważne dla świata, problemy świata są ważne dla nas.

W Starej Rzeźni zobaczymy film "Winstar Wars" o rozwoju Tunezji - kręcony w miejscu, w którym 40 lat temu powstawały "Gwiezdne wojny". Potem porozmawiamy z jego reżyserem Krzysztofem Miękusem. Zaplanowano także rozmowę "Syria halala!" o aktualnej sytuacji w Syrii z udziałem dr. Janusza Jartysia oraz dr. Fuada Jommy.

Będzie też pokaz zaangażowanego społecznie street artu z udziałem Darka Paczkowskiego, weterana polskiego graffiti. Do tego: loteria z nagrodami "Kenijki ubierają szczecinian". Całość zwieńczy set DJski "World/reggae music".

Bezpłatne wejściówki można zamówić na stronie www.globalpoludnie.pl/GJN2015.

©℗

(as)

Fot.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie