Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Szara strefa na dancingach

Data publikacji: 08 lutego 2016 r. 06:51
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Szara strefa na dancingach
 

Jeszcze niedawno fiskus zachęcał nas hasłem „Nie daj się oszukać - weź paragon” do zbierania paragonów fiskalnych, które uczestniczyły w losowaniach samochodów i innych nagród. Akcja miała na celu zmuszenie sprzedawców do nabijania na kasy fiskalne dokonywanych przez nas zakupów i płacenie przez nich należnych podatków. Pamiętam, że latem na wybrzeżu było wielu kontrolujących. Nie raz zdarzało się, że wlepiali nawet 200 zł kary ekspedientce, która zapomniała wydać paragon na 1,50 zł, a dziś?

Wydaje się, że to już przeszłość. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść chociażby w Kołobrzegu, gdzie sezon trwa cały rok. Wszak jest tu wiele ośrodków sanatoryjnych i hotelowych, które czynne są przez cały rok. Żyje gastronomia i lokale organizujące wieczorki taneczne. Gastronomicy, którzy mają lokale w okolicach latarni morskiej, paragony wydają bez problemu, gorzej jest z właścicielami organizującymi popołudniowe potańcówki. Tam uzyskać rachunek to sztuka nie lada.

Przykłady? Na najwyższym piętrze „Perły Bałtyku” działa kawiarnia „Widokówka”, która na brak gości nie narzeka. Czynna jest od rana i jest to stały punkt wizyt odwiedzających kurort. Tu także są potańcówki, ale gościom paragonów się nie wydaje. Interes jest niezły, gdyż przykładowo piwo „Carlsberg” kosztuje 10 zł. Za inne napoje czy też desery paragonu personel także nie wydaje. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 8 lutego 2016

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Na zdj.:  Kawiarnia „Mesko”. Tu jedyne co się zgadza w rachunku, to 50-groszowa końcówka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2016-02-10 19:54:38
Mirek Ty masz zniewolony i ulomny umysł jeśli nie zrozumiałe przekazu. Złodzieje robią nas wszystkich w ... Bo wg nich tylko idioci płacą podatki. A później lezą do urzędu i biorą zaświadczenia że mało zarabiają i trzeba im zasiłki dawać!
Mirek
2016-02-08 10:34:56
No i masz problem. Co to będzie, co to będzie, pewnie nie można żyć bez paragonu i pieczątki. Zniewolone umysły.
Prywaciarze
2016-02-08 10:00:34
Czy ten artykuł sprawi, że każdy klient otrzyma paragon?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA