piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szara strefa na dancingach

Szara strefa na dancingach

Szara strefa na dancingach
Data publikacji: 2016-02-08 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2518 116148

Jeszcze niedawno fiskus zachęcał nas hasłem „Nie daj się oszukać - weź paragon” do zbierania paragonów fiskalnych, które uczestniczyły w losowaniach samochodów i innych nagród. Akcja miała na celu zmuszenie sprzedawców do nabijania na kasy fiskalne dokonywanych przez nas zakupów i płacenie przez nich należnych podatków. Pamiętam, że latem na wybrzeżu było wielu kontrolujących. Nie raz zdarzało się, że wlepiali nawet 200 zł kary ekspedientce, która zapomniała wydać paragon na 1,50 zł, a dziś?

Wydaje się, że to już przeszłość. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść chociażby w Kołobrzegu, gdzie sezon trwa cały rok. Wszak jest tu wiele ośrodków sanatoryjnych i hotelowych, które czynne są przez cały rok. Żyje gastronomia i lokale organizujące wieczorki taneczne. Gastronomicy, którzy mają lokale w okolicach latarni morskiej, paragony wydają bez problemu, gorzej jest z właścicielami organizującymi popołudniowe potańcówki. Tam uzyskać rachunek to sztuka nie lada.

Przykłady? Na najwyższym piętrze „Perły Bałtyku” działa kawiarnia „Widokówka”, która na brak gości nie narzeka. Czynna jest od rana i jest to stały punkt wizyt odwiedzających kurort. Tu także są potańcówki, ale gościom paragonów się nie wydaje. Interes jest niezły, gdyż przykładowo piwo „Carlsberg” kosztuje 10 zł. Za inne napoje czy też desery paragonu personel także nie wydaje. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 8 lutego 2016

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Na zdj.:  Kawiarnia „Mesko”. Tu jedyne co się zgadza w rachunku, to 50-groszowa końcówka.

Komentarze

Ja
Mirek Ty masz zniewolony i ulomny umysł jeśli nie zrozumiałe przekazu. Złodzieje robią nas wszystkich w ... Bo wg nich tylko idioci płacą podatki. A później lezą do urzędu i biorą zaświadczenia że mało zarabiają i trzeba im zasiłki dawać!
2016-02-10 19:54:38
Mirek
No i masz problem. Co to będzie, co to będzie, pewnie nie można żyć bez paragonu i pieczątki. Zniewolone umysły.
2016-02-08 10:34:56
Prywaciarze
Czy ten artykuł sprawi, że każdy klient otrzyma paragon?
2016-02-08 10:00:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie