sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szansa na dobry uczynek

Szansa na dobry uczynek

Szansa na dobry uczynek
Data publikacji: 2016-09-09 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:10
Wywietleń: 1279 154023

Zaledwie jeden już trafił do domu docelowego. Kolejnych 14. u tymczasowych opiekunów Vivy! oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami czeka na nowe rodziny. Pozostałe miały mniej szczęścia i wylądowały w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Koty odebrane dotychczasowym właścicielom i eksmitowane z mieszkania przy ul. Szafera - to im jest potrzebna pomoc i nowa szansa od losu.

O zdarzeniu, za sprawą którego blisko 30 kotów straciło dotychczasowych opiekunów i dom, pisaliśmy na łamach „Kuriera" przed kilkoma dniami. Dzięki organizacjom pozarządowowym zwierzęta nie trafiły na bruk lecz znalazły tymczasowe schronienie u wolontariuszy oraz w schroniskowym „Domu Kota". Nie są dzikie, ale przestraszone. Są w dobrej kondycji, choć niektóre nie są sterylizowane, nie wszystkie kocury wykastrowane, a wśród eksmitowanych są ciężarne kotki. Wszystkie „składaki" bez problemu dają się brać na ręce, na głaski odpowiadają mruczeniem. Lgną do ludzi i to dzięki nim teraz mają szansę na złego losu odmianę.

- Gwarantujemy im opiekę weterynaryjną i karmę, bezpłatną sterylizację i kastrację. Jednak nie jesteśmy w stanie zapewnić nowych domów. Sukces, że choć jeden od razu znalazł nową rodzinę. W potrzebie są jednak wszystkie pozostałe. Źle by się stało, gdyby zbyt długo były pozbawione codziennego kontaktu z człowiekiem. Myślę szczególnie o tych schroniskowych. Obyśmy zdążyli dla nich znaleźć nowe domy zanim okaże się, że znów je trzeba będzie socjalizować - komentuje Karolina Winter, rzecznik TOZ w Szczecinie.

Dwa najstarsze z kotów dotychczasowa właścicielka zabrała do mieszkania socjalnego. Pozostałe są do wzięcia od zaraz. Można o nie pytać pod numerami telefonu: 607-701-117 (TOZ - gdy nie odbiera, wysłać sms z namiarem do oddzwonienia - ul. Ojca Beyzyma 17) albo +48 91-487-02-81 (schronisko, al. Wojska Polskiego 247). ©℗

(an)

Fot. TOZ

 

Szansa na dobry uczynek Szansa na dobry uczynek Szansa na dobry uczynek Szansa na dobry uczynek

Komentarze

Koty wysłać na adres administracji
Jedno pytanie: kto pozwalał na trzymanie w domu takiego zwierzyńca? Czy sam fakt braku regulowania bieżących opłat nie był wystarczającym sygnałem alarmowym, a tu jeszcze tyle zwierzaków i to w bloku?
2016-09-09 10:57:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy