wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie

Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie [GALERIA]

Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie
Data publikacji: 2015-11-20 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1681 39897

„70 lat mediów na Pomorzu Zachodnim" to temat sympozjum, które rozpoczęło się w dzisiejszy piątek w Szczecinie. Zorganizowali je Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, „Kurier Szczeciński" oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie. 

W części pierwszej, która rozpoczęła się o godz 10.00 są zaprezentowane referaty popularnonaukowe podejmujące tematykę historii szczecińskich mediów, koncentracji kapitału w prasie regionalnej, działalności rozgłośni radiowych, roli telewizji regionalnej, znaczenia stowarzyszeń dziennikarskich.

Część drugą sympozjum (początek o godz. 13.30) wypełnił panel dyskusyjny „Media dawniej i dziś", który poprowadził prof. US dr hab. Andrzej Skrendo. W części trzeciej (o godz. 16.00) zostanie zaprezentowany film red. Mirosława Salskiego na temat historii mediów szczecińskich.

- Sympozjum ma charakter okolicznościowy. Wpisuje się w obchodzoną w tym roku 70. rocznicę powstanie najstarszych istniejących do dziś podmiotów, czyli „Kuriera Szczecińskiego" i rozgłośni Radia Szczecin. Prezentowane na nim są nie tylko tematy dotyczące historii ale także bieżące problemy funkcjonowania mediów regionalnych i lokalnych. Naszym celem jest nawiązanie i zacieśnienie kontaktów pomiędzy środowiskiem naukowym a dziennikarskim, ponieważ jest wiele do zrobienia jeżeli chodzi o opis historii i teraźniejszości dziennikarstwa i mediów na Pomorzu Zachodnim - mówi prof. Skrendo, odpowiedzialny za część popularnonaukową sympozjum.

Zbigniew Puchalski, który jako przedstawiciel Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie brał udział w przygotowaniach sympozjum, zachęcał do udziału w nim, przywołując słowa pierwszego prezydenta Szczecina Piotra Zaremby. Ten, przy okazji uruchomienia pierwszego radiowęzła w Szczecinie w sierpniu 1945 r. powiedział: „Słowo polskie w prasie i eterze świadczy o polskości Szczecina". - Informacja w języku polskim była w pierwszych dniach po wojnie tak samo potrzebna ludziom jak chleb, praca i mieszkanie. Zastanówmy się, gdzie my dzisiaj, 70. lat po wojnie jesteśmy z tym polskim słowem - mówi Puchalski.

(a)

Fot.: Robert STACHNIK

Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie Sympozjum w 70. rocznicę mediów w regionie

Komentarze

roger
same komuchy na sali. to oni nas deprawowali w mediach
2015-11-20 19:17:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie