Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Finał Szkolnego Pulitzera (galeria)

Data publikacji: 13 listopada 2015 r. 18:23
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Finał Szkolnego Pulitzera (galeria)
 

Redakcje siedemnastu gazetek szkolnych z całego województwa uczestniczyły w piątek w finałowym spotkaniu XV Konkursu Szkolny Pulitzer, które zostało w tym roku zorganizowane w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Młodzi dziennikarze zwiedzili archiwum, jego magazyny i pracownie, poznali najstarsze dokumenty, księgi i gazety pomorskie.

W Sali im. Bolesława Tuhana-Taurogińskiego ogłoszono wyniki konkursu. Nagrody główne jury przyznało: „Wesołej Siódemce” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, „Po dzwonku” z Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa w Szczecinie oraz „Pewniakowi” z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie. Nagrodę specjalną otrzymała pani Bożena Ciborowska-Lipko, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Stargardzie, wieloletnia opiekunka uczniowskiej gazetki „Sztubak”, twórczyni i wychowawczyni klasy dziennikarsko-teatralnej.

Nagrody ufundowali: „Kurier Szczeciński”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Archiwum Państwowe.

Nagrodę specjalną, wielką paczkę cebulek krokusów dla gazetki „Express Dwójki” z Gimnazjum nr 2 im. Roberta Schumana w Wałczu ufundował i wręczył Sylwiusz Mołodecki (Zielone Ogrody, Szczecin), pomysłodawca i propagator rewolucji krokusowej w Szczecinie i województwie. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali też odblaski od firmy Bridgestone Stargard, która we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie organizuje akcję „Zabłyśnij na drodze Akademia Bezpieczeństwa Bridgestone Stargard”, promującą bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drogach.

Konkurs „Szkolny Pulitzer” organizowany jest przez „Kurier Szczeciński” we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. (b.t.)

Fot.: Robert STACHNIK

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FINAŁU IMPREZY

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA