czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Finał Szkolnego Pulitzera (galeria)

Finał Szkolnego Pulitzera (galeria)

Finał Szkolnego Pulitzera (galeria)
Data publikacji: 2015-11-13 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2258 37392

Redakcje siedemnastu gazetek szkolnych z całego województwa uczestniczyły w piątek w finałowym spotkaniu XV Konkursu Szkolny Pulitzer, które zostało w tym roku zorganizowane w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Młodzi dziennikarze zwiedzili archiwum, jego magazyny i pracownie, poznali najstarsze dokumenty, księgi i gazety pomorskie.

W Sali im. Bolesława Tuhana-Taurogińskiego ogłoszono wyniki konkursu. Nagrody główne jury przyznało: „Wesołej Siódemce” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, „Po dzwonku” z Gimnazjum nr 6 im. prof. Stefana Kownasa w Szczecinie oraz „Pewniakowi” z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie. Nagrodę specjalną otrzymała pani Bożena Ciborowska-Lipko, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Stargardzie, wieloletnia opiekunka uczniowskiej gazetki „Sztubak”, twórczyni i wychowawczyni klasy dziennikarsko-teatralnej.

Nagrody ufundowali: „Kurier Szczeciński”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Archiwum Państwowe.

Nagrodę specjalną, wielką paczkę cebulek krokusów dla gazetki „Express Dwójki” z Gimnazjum nr 2 im. Roberta Schumana w Wałczu ufundował i wręczył Sylwiusz Mołodecki (Zielone Ogrody, Szczecin), pomysłodawca i propagator rewolucji krokusowej w Szczecinie i województwie. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali też odblaski od firmy Bridgestone Stargard, która we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie organizuje akcję „Zabłyśnij na drodze Akademia Bezpieczeństwa Bridgestone Stargard”, promującą bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drogach.

Konkurs „Szkolny Pulitzer” organizowany jest przez „Kurier Szczeciński” we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. (b.t.)

Fot.: Robert STACHNIK

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FINAŁU IMPREZY

Finał Szkolnego Pulitzera (galeria)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie