Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Święto Odry z flisakami

Data publikacji: 2017-07-07 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Święto Odry z flisakami
 

Dni Odry i Flis Odrzański od lat idą ze sobą w parze, przyciągając na szczecińskie bulwary mieszkańców i turystów. Podobnie będzie w ten weekend. Podczas święta drugiej pod względem długości polskiej rzeki powitamy flisaków i żeglarzy.

W tym roku przemierzyli trasę o długości ponad 700 km, od czeskiego Bohumina przez m.in. Opole, Wrocław, Głogów, Słubice, Cedynię, Gryfino, aż do Szczecina, gdzie się zameldowali w piątek (7 lipca). Tratwa i jedmostki jej towarzyszące cumują przy bulwarze Piastowskim.

W sobotę (8 lipca) na pokładzie Nawigatora XXI, statku Akademii Morskiej w Szczecinie, spotkają się członkowie Honorowego Protektoratu Flisu Odrzańskiego 2017 i ich goście. W samo południe powitają flotyllę, której parada odbędzie się na Odrze. O godz. 13 na scenie na wodzie przy bulwarze Piastowskim nastąpi oficjalne zakończenie XXII Flisu Odrzańskiego. Przewidziano meldunek komodorów, wystąpienia gospodarzy i gości, którzy godzinę później spotkają się w Chacie Flisackiej. Od godz. 16 do 20.30 na scenie trwać będą koncerty. Zapowiadane są występy zespołów: The Klezmafon (godz. 16), MuzyKajaka (17.30) i Los Cafe (19.15).

Flisacka msza św. zostanie odprawiona w niedzielę (9 lipca) o godz. 10.30 w bazylice Św. Jana Chrzciciela (ul. Bogurodzicy). Specjały kuchni flisackiej będą serwowane tego dnia w godz. 12-15 (w Chacie Flisackiej na bulwarze Piastowskim).

Organizatorami wydarzenia są Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz Fundacja Flis Odrzański. Wyprawę, jak co roku, honorowym patronatem objęło Pomorze Zachodnie.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 lipca 2017 r.

(ek)

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA