wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Kwartet szuka sensu

Kwartet szuka sensu

Kwartet szuka sensu
Data publikacji: 2016-04-21 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Wywietleń: 1428 129154

Dla wielu jest to najbardziej wyczekiwany dzień tegorocznego festiwalu Kontrapunkt: w czwartek (21 kwietnia), na publiczność czeka konkursowy pokaz "Nieznośnie długich objęć" Iwana Wyrypajewa. Koprodukcja warszawskiego Teatru Powszechnego i krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa zachwyciła zgodnie i publiczność, i krytyków.

W 2010 roku, Wyrypajew i jego żona - aktorka Karolina Gruszka, zgarnęli Grand Prix szczecińskiego festiwalu za monodram "Lipiec". Teraz przywożą rozpisaną na cztery osoby opowieść o młodych ludziach, poszukujących sensu życia. Wszyscy mają około trzydziestki, żyją z dnia na dzień, nie stronią od erotycznych przygód i narkotykowych eksperymentów. Akcja toczy się w Nowym Jorku i Berlinie a rozgrywa w oszczędnej scenografii, złożonej z czterech krzeseł. W rolach głównych, obok wspomnianej Karoliny Gruszki, występują Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki i Maciej Buchwald.

Konkursowy spektakl rozpocznie się w czwartek, o godz. 16 w Teatrze Lalek Pleciuga. Na godz. 19.30 zaplanowany jest drugi pokaz "Objęć", tym razem biletowany.

W czwartek też, w programie znalazło się sporo wydarzeń towarzyszących: dyskusje (godz. 10 w Teatrze Małym i godz. 21.45 w Bramie Jazz Cafe), szczecińskie przedstawienia "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w Teatrze Współczesnym (godz. 18.30) i "Poruszenie" w Pleciudze (godz. 20.30), występ belgijskiego performera Benjamina Verdoncka, zatytułowany "one more thing" (Centrum Dialogu Przełomy, godz. 19.30, 20.15 i 21) oraz prezentacja wideo, zarejestrowanego spektaklu "Chłopiec malowany" w reżyserii Piotra Ratajczaka (Kana, godz. 20.30).

Piątek to Dzień Berliński. Posiadacze karnetów, w stolicy Niemiec obejrzą trzy przedstawienia. Będzie wśród nich "Bella Figura", najnowsza sztuka Yasminy Rezy (autorki "Boga mordu"), napisana specjalnie dla Schaubuhne am Lehniner Platz. Ci, którzy zostają w Szczecinie mogą skorzystać z trzech propozycji: obejrzeć "Poruszenie"w Pleciudze (godz. 16.15), wybrać się na biorący udział w konkursie performance "notallwhowanderarelost" Benjamina Verdoncka (Akademickie Centrum Kultury, godz. 18.30) albo zobaczyć "Chłopca malowanego" w szczecińskiej Kanie (godz. 20). ©℗

(kas)

Na zdjęciu: Julia Wyszyńska, Marcin Buchwald, Karolina Gruszka i Dobromir Dymecki w spektaklu "Nieznośnie długie objęcia".

Fot. materiały organizatorów

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie