Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Święto, drogi, komunikacja. Blokady i zmiany

Data publikacji: 10 listopada 2016 r. 22:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Święto, drogi, komunikacja. Blokady i zmiany
 

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 11 listopada wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej i w organizacji ruchu w tych rejonach Szczecina, gdzie organizowane są spotkania i manifestacje. Będą objazdy, czasowo komunikacja zastępcza i blokady przejazdu niektórymi ulicami. Te ostatnie w części wprowadzone zostały już dziś. 

Inaczej niż zwykle od południa w piątek kursować będą tramwaje tych linii, których odcinki tras przebiegają przez pl. Szarych Szeregów. I tak w godz. 12.30-17: tramwaje linii 1 — w obu kierunkach przez al. Bohaterów Warszawy — ul. Krzywoustego — Bramę Portową do ul. Potulickiej; tramwaje linii 5 — w obu kierunkach od przystanku „Bohaterów Warszawy” przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową do pl. Rodła i dalej stałą trasą; tramwaje linii 11 i 12 — od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego — Bramę Portowa do pl. Rodła i dalej stałą trasą. Autobusy linii 87 w tych samych godzinach w kierunku pętli „Podbórz” jeżdzić będą od al. Wojska Polskiego przez ul. Jagiellońską — pl. Grunwaldzki — al. Papieża Jana Pawła II — ul. Wielkopolską i dalej stałą trasą. Przystanek „Plac Szarych Szeregów” zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Jagiellońską. Natomiast w kierunku Dworca Głównego od ul. Wielkopolskiej pojadą al. Papieża Jana Pawła II — ul. Niedziałkowskiego — al. Wojska Polskiego — pl. Szarych Szeregów do pl. Zgody i dalej stałą trasą.

Jednocześnie na ten czas ZDiTM uruchomi autobusy zastępcze linii 811 na trasie pl. Rodła (odjazd z przystanku linii 70 w kierunku Urzędu Miasta) — pl. Kościuszki (odjazd autobusów z przystanku linii 61 w kierunku Podjuch) z nawrotem przez ul. Pułaskiego i Sikorskiego. Odjazdy autobusów będą odbywać się na polecenie centrali ruchu ZDiTM. Trasa linii w kierunku pl. Kościuszki: pl. Rodła — Piłsudskiego — pl. Grunwaldzki — al. Papieża Jana Pawła II — Niedziałkowskiego — al. Wojska Polskiego — pl. Szarych Szeregów — al. Piastów — pl. Kościuszki, a w kierunku pl. Rodła: pl. Kościuszki — al. Piastów — pl. Szarych Szeregów — al. Wojska Polskiego — Jagiellońska — pl. Grunwaldzki — pl. Rodła.

Od dziś, czwartku, 10.11., od godz. 22 do jutra do godz. 16:00 — zamknięte zostały: ul. Wały Chrobrego od ul. Wawelskiej do ul. Małopolskiej, ul. Wawelska od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Szczerbcowa od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, ul. Zygmunta Starego od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego.

W piątek, 11 listopada, w godz. 13:30-17:00 nastąpi zamknięcie: ul. Piłsudskiego od pl. Odrodzenia do pl. Szarych Szeregów, ul. Wielkopolskiej od ul. Monte Cassino do pl. Szarych Szeregów, al. Wojska Polskiego od ul. Jagiellońskiej do pl. Szarych Szeregów i części pasa ruchu wokół pl. Szarych Szeregów. Ograniczenia w przejeździe dla samochodów także w ścisłym centrum w związku z rozpoczęciem od godz. 13 na pl. Orła Białego VI Szczecińskiego Marszu Niepodległości. Trasa przemarszu: pl. Orła Białego — ul. Grodzka — ul. Sołtysia — ul. Wyszyńskiego — al. Niepodległości — al. Wyzwolenia — pl. Rodła — ul. Piłsudskiego — pl. Grunwaldzki — ul. Piłsudskiego — pl. Szarych Szeregów. Jego zakończenie planowane jest ok. godz. 16.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA