poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Święto antyatomowe

Święto antyatomowe

Święto antyatomowe
Data publikacji: 2016-08-26 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:09
Wywietleń: 1054 150812

 

 - Dziś jesteśmy pewni, że Gąski będą się kojarzyć z widokiem Bałtyku i latarnią morską, a nie z atomowymi pozdrowieniami znad morza - powiedziała Olga Roszak-Pezała, wójt gminy Mielno. 

W piątek (26 bm.) przy latarni morskiej zebrali się członkowie nieformalnego Obywatelskiego Sojuszu Antyatomowego (OSA) w towarzystwie parlamentarzystów, przedstawicieli władz władz wojewódzkich i okolicznych samorządów.

Gmina Mielno świętowała z powodu rezygnacji inwestora Polskiej Grupy Energetycznej z planów lokalizacji elektrowni jądrowej i wygaszenia przez wojewodę zachodniopomorskiego decyzji o jej wskazaniu w Gąskach. Była wystawa ponad 200 zdjęć i kilkunastu plakatów z napisami ATOM STOP. 

Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS), odczytał list premier Beaty Szydło. Szefowa rządu pogratulowała zakończenia wojny z atomem, bo - jak napisała - "wola mieszkańców gminy Mielno została uszanowana". 

- Jesteśmy wzorem dla całej Polski jako przykład społeczeństwa obywatelskiego, bo w swoim działaniu pokazaliście, że sprawy rozwoju gminy są najważniejsze - mówił Czesław Hoc, europoseł PiS. 

Wójt gminy Mielno przypomniała działania antyatomowe w minionych 5 latach, a były to niezliczone pikiety, manifestacje i protesty, nie tylko w regionie koszalińskim. Około 50 osób, które były zaangażowane w ruch antyatomowy na Pomorzu Środkowym, otrzymało pamiątki ceramiczne z napisem ATOM STOP. ©℗

Tekst i fot. (m)

- Dziękujemy za dobrą zmianę - powiedział pod adresem przedstawicieli PiS Bogdan Kochanowski, niestrudzony aktywista antyatomowy, który przypomniał cykliczne manifestacje mieszkańców przy kapliczce z figurą Matki Boskiej Fatimskiej w Gąskach. 

 

 

 

    

 

Komentarze

Hendzel
Pisiorska propaganda.
2016-09-14 17:17:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy