Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Świetlista aleja i przystanek św. Mikołaja

Data publikacji: 15 grudnia 2016 r. 00:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Świetlista aleja i przystanek św. Mikołaja
 

Po raz pierwszy z takim rozmachem - na skalę trzech placów i na 8 przedświątecznych dni - Szczecin będzie miał Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy: przy dźwiękach kolęd, wśród choinek, świetlnych iluminacji, aromatów grzanego wina i pysznej gorącej czekolady. Ruszy 16 grudnia, na bogato.

Za sprawą miejskiego jarmarku d. aleja kwiatowa zmieni się w Świetlistą Aleję, pl. Żołnierza Polskiego stanie są Przystankiem Św. Mikołaja, a pl. Lotników zostanie przemianowany na Leśny Zakątek. W każdym z tych miejsc - jak zapewniają organizatorzy - na szczecinian i turystów czekać będzie mnóstwo świątecznych atrakcji.

- Mamy nadzieję, że bożonarodzeniowy jarmark będzie okazją do zwolnienia tempa w przedświątecznej gorączce i licznych spotkań z bliskimi przy dźwiękach kolęd i aromatach grzanego wina i gorącej czekolady - mówi Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. - Ale będzie to również szansa na kupno gwiazdkowych prezentów, smakołyków na wigilijny stół albo choćby choinki. W drewnianych, przystrojonych domkach spotkamy się z ofertą wystawców z całej Polski, a w Leśnym Zakątku zaczerpniemy rad profesjonalnego plantatora iglastych drzewek.

Na pewno nie zabraknie atrakcji. Na najmłodszych będzie czekać karuzela wenecka, ciuchcia Św. Mikołaja, konkursy, śpiewy, tańce oraz… spotkania z elfami i Mikołajem. Na starszych - jemiołowy zakątek lub zaciszne wnętrze ogromnej, błyszczącej milionem świateł bombki. Z głośników będą płynęły kolędy, a także mnóstwo ciekawostek związanych ze świętami. Zadziała również mikrofon Radia Św. Mikołaja: z życzeniami, jakie bliskim i znajomym składać będą sami jarmarkowi goście. Nie zabraknie pamiątkowych pocztówek, kolekcjonerskich pieczęci, możliwości zakupu znaczków i wysłania kartek w świat bezpośrednio z jarmarku.

To wszystko i jeszcze więcej: w dniach 16-23 grudnia, w godz. 10-20.

Organizatorami Miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego są: szczeciński magistrat oraz Żegluga Szczecińska. ©℗

(an)

Fot. Żegluga Szczecińska/ Dariusz GORAJSKI
1. Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy.
2. Karuzela wenecka - jedna z atrakcji miejskiego jarmarku.

RAMKA:
Karuzela wenecka, zwana także wiedeńską, to obowiązkowy element każdego świątecznego jarmarku. Pięknie oświetlona i wprawiona w ruch jest gwarancją uśmiechów na dziecięcych twarzach. Dlatego takiej karuzeli nie zabraknie podczas Miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Stanie w Świetlistej Alei i będzie dostępna dla wszystkich dzieci - bez wyjątku i darmo!
Podobnie jak ciuchcia Św. Mikołaja, która w świąteczne przejażdżki zabierać będzie najmłodszych na Przystanku Św. Mikołaja (pl. Żołnierza Polskiego). Do jej wagoników będzie mogło wsiąść jednocześnie 20 dzieci.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA