czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Magistrackie „dzikie łowy"

Magistrackie „dzikie łowy"

Magistrackie „dzikie łowy"
Data publikacji: 2017-01-07 16:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 1551 195874

To miało być nowe otwarcie w sposobie wyłaniania tzw. miejskiego łowczego. Transparentne, kończące z atmosferą podejrzeń, pomówień i skandalu. Jednak szczecińskiemu magistratowi wyszło, jak zwykle: ogłoszenie zamówienia publicznego w okresie świąteczno-noworocznym i zaledwie 10 dni na skompletowanie dokumentacji oraz złożenie oferty przez zainteresowanych. Znów więc mamy przetarg zorganizowany dla wybranych?

- Miało nastąpić nowe otwarcie w tym bodaj najgłośniejszym i najbardziej kontrowersyjnym z zamówień publicznych szczecińskiego magistratu, czyli w przetargu dotyczącym pakietu usług tzw. miejskiego łowczego. Urzędnicy obiecywali transparentność procedury. Zapisy przetargu miały być przedstawione radnym i przez nich zaopiniowane. Zapewniano nas, że zostanie wyznaczony odpowiednio długi czas dla potencjalnych oferentów na spokojne przygotowanie dokumentacji, w tym np. zaświadczeń wydanych przez biuro Powiatowego Lekarza Weterynarii czy Regionalną i Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, potwierdzających ich uprawnienia do wykonywania tego rodzaju usług - wspomina radna Grażyna Zielińska (PO) z Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska RM. - Niestety… Mamy powtórkę z dramatu.

Miasto przetarg nieograniczony pn. „Ograniczenie problemów związanych z dzikimi zwierzętami z terenu miasta Szczecina w latach 2017-2018” ogłosiło 22 grudnia 2016 r., a termin składania ofert wskazanym na 5 stycznia, na godz. 11. Dając zainteresowanym na przygotowanie kompletu dokumentacji wskazanej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) niespełna 10 (!) dni roboczych w okresie świąteczno-noworocznym.

- Taki styl ogłoszenia przetargu to… policzek dla Rady Miasta - nie kryje oburzenia radna G. Zielińska.

- To jakieś gigantyczne nieporozumienie. Bo przecież nie powiem, że cham się uparł: urzędnicy zrobili z tym przetargiem, co chcieli - komentuje radny Marek Duklanowski (PiS), przewodniczący Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska RM. - To policzek dla zdrowego rozsądku, wzajemnego poszanowania, dla deklarowanej otwartości i życzliwości wobec mieszkańców, policzek dla transparentności procedur. To też dowód na chorą sytuację panującą w szczecińskim urzędzie miejskim. Magistrat potrzebuje zmiany. Jeżeli prezydent przestanie odcinać się od ludzi, jeździć limuzyną z przyciemnianymi szybami, to tylko wtedy jest szansa, że urzędnicy wyjdą ze swych skorup, będą bardziej empatyczni, otwarci dla ludzi. ©℗

Więcej czytaj w weekendowym „Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 5 stycznia 2017 roku.

Arleta NALEWAJKO

 

Komentarze

gh
To nie było wiadomo, że będzie przetarg? A, ze w tym terminie - z artykułu wynika, że to nie pierwszy raz więc można było przewidzieć termin ogłoszenia. Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany, to przygotowuje się wcześniej, a w okresie na składanie ofert ewentualnie "dopieszcza" swoją i składa.
2017-01-09 14:19:07
aaa
Do kompletu oburzonych brakuje mi głosu p. Gosi.
2017-01-07 19:10:12
SKANDAL.
Szczecińskiego Prezydenta Miasta skandale przestały gonić,one siedzą mu na kolanach!
2017-01-07 18:02:47
Pan Prezydent
wy sobie mowcie, skandujcie, pikietujcie a ja ma was w d.... i bede robil swoje - oto jest dzisiejsza maksyma ktora dotyczy niestety wszystkich ktorzy decyduja o czyms. Patrz: -rzad -opozycja -KOD -zwiazkowcy a czlowiek moze jedynie harowac i oplacac podatki, skladki, haracze inne debilne wymysly.
2017-01-07 16:43:20
abc
kiedy w koncu radni zajma sie projektem miejskich pszczół?
2017-01-07 16:40:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie