sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Święta bez miłości

Święta bez miłości

Święta bez miłości
Data publikacji: 2015-11-08 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2000 36182

Bezinteresowni. Altruiści. Z poświęceniem godnym wyższej racji pomagają schroniskowym zwierzakom. Mowa o wolontariuszach. To im właśnie w dni świąteczne, wolne od pracy, wstępu do schroniska zakazano. Napisali więc do bezdomniaków przebywających w tej placówce: „Wybaczcie: spaceru, przytulenia nie będzie".

Do tej pory wolontariusze do schroniska przychodzili każdego dnia. Nawet w te świąteczne - jak choćby w czerwcu i sierpniu br. Jednak 1 listopada brama schroniska została przed nimi zamknięta. Podobnie będzie 11 listopada. Dlaczego?

- Może pracownicy muszą odpocząć od patrzenia im na ręce? Może administracji schroniska przeszkadzamy? Może w tej placówce w ogóle nie jesteśmy mile widziani? - komentowali wolontariusze.

W internecie zawrzało (strona: „Protest przeciwko nieprawidłowościom i okrucieństwu wobec zwierząt w Schronisku w Szczecinie"). Pojawiła się „Wiadomość do wszystkich psów i kotów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie": „Osoba zarządzająca obiektem oznajmiła, że mamy sobie wyspacerować psy w sobotę, na zaś, by im starczyło(...). Teraz bramy schroniska zostały centralnie zamknięte przed naszymi nosami. Schronisko, a co za tym idzie Zakład Usług Komunalnych, nie widzą nic w tym złego. A czemu? Bo oni nie widzą zwierząt. Oni widzą tylko obiekt! Czy ktokolwiek ma jeszcze pytania do tego chorego systemu? Przepraszamy psiaki, ale dzisiaj spaceru nie będzie...". Najdelikatniejszy z komentarzy pod tym wpisem to: „Zarządzający schroniskiem powinien się wstydzić. Wolontariusze mają chęć przyjść z pomocą i im się tego zabrania. To wbrew logice".

Schronisko jest we władaniu Zakładu Usług Komunalnych. Jeszcze. ©℗

Więcej czytaj w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Święta bez miłości Święta bez miłości Święta bez miłości

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie