Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Światowy Dzień Zwierząt w SP 20 [GALERIA]

Data publikacji: 04 października 2019 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 05 października 2019 r. 10:41
Światowy Dzień Zwierząt w SP 20
 

Wszystkie istoty żyjące na na Ziemi powinny czuć się bezpiecznie. Należy więc chronić zagrożone gatunki zwierząt - uważają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Szczecinie, którzy wraz z nauczycielami przygotowali w piątek dużą happeningową imprezę. Okazją był obchodzony tego dnia Światowy Dzień Zwierząt.

- W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest ochrona gatunków zagrożonych, temat istotny dla naszych uczniów jak i wszystkich miłośników przyrody - podkreśliła Małgorzata Grzeszczak, nauczycielka SP 20. - Rozumiemy, że ochrona klimatu to nie tylko czyste powietrze, ale również wszystkie istoty w nim żyjące.

Obchodzony 4 października Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji we Włoszech. Utworzono go na pamiątkę śmierci św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt został po raz pierwszy zorganizowany w 1993 roku.

Organizatorzy obchodów Światowego Dnia Zwierząt wracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ zachęca też do adoptowania zwierząt ze schronisk. Wydarzenia mają zmienić postępowanie ludzi wobec zwierząt i uświadomić im, że każda istota żywa ma swoje prawa.©℗

(el)

Fot. Sylwester Suliga

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zaprosili myśliwych
2019-10-05 09:30:04
i leśniczego od żubra na spotkanie?
Strega
2019-10-04 19:26:05
Mlodzi- tak trzymac!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA